Ujfi1 Ujfi1 komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Úžasná kniha popisující těžký život ve Slezsku. Autorka dokázala přenést do knihy historii regionu v neuvěřitelně čtivé podobě. Parádní počin…

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Skvělá kniha připomínající osudy našeho pohraničí po válce. I přes závěrečný předvídatelný konec, který dopadl přesně, jak jsem očekával, jsem se skvěle bavil. Nemám informace, jestli bude kniha pokračovat, ale určitě by to mělo smysl. Bylo by zajímavé sledovat osudy lidi s přicházejícím komunismem…

02.02.2023 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Zajímavé téma je zpracováno ve velkém množství informací. Začátek knihy byl zajímavý, ale pak se začal vytracet náboj a fakta byla na četbu hodně náročná. Závěr knihy mne opět bavil, ale celá kniha byla hodně obsáhlá a mnohdy přeplněná ne úplně důležitými fakty, která jsem louskal, abych se dobral konce.

22.01.2023 3 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Skvěle napsané pokračování, které opět ukázalo těžký život ve Slezsku a obrovské množství změn, které se tam během krátké doby udály.

29.12.2022 5 z 5

Knihu jsem přečetl jedním dechem, parádní dílo o realitě v Číně.

30.12.2022 5 z 5

Kniha rozhovoru popisující práci kriminalisty z oddělení vražd. Četlo se to dobre, ale někdy se věci opakovaly, proto jsem se ke konci už trochu nudil.

22.01.2023 4 z 5

Království Království Jo Nesbø

Vítaná změna oproti Harry Hole, moc se mi to líbilo.

Šelma Šelma Andrew Mayne

Mělo to spad, ale konec ujetý. Skoda

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Solidní odpočinkové čtení

Memento Memento Radek John

V době čtení to pro mne bylo skvěle dílo. Dnes je to dílo spíše pro mládež, aby zjistila důsledky drogové závislosti a získala teoretickou zkušenost, kam tě může zavést.

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

Zamotané zklamání

29.12.2022 1 z 5

Útěk z tábora 14 Útěk z tábora 14 Blaine Harden

Těšil jsem se na tuto knihu, protože je to velmi zajímavé téma, které není často popisováno. Trochu mne zklamalo provedení, ale určitě jsem se dozvěděl spoustu informaci.

Penězoměnci Penězoměnci Arthur Hailey

Skvělá kniha k porovnání jak to bylo před 40 lety. Některé pravdy jsou stále stejne, ale přesto ve světě peněz se stale stejne nedodržují

14.03.2023 4 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Další dílo klasické české literatury. Konečně jsem ho přečetl, ale číst znovu už určitě nebudu.

01.01.2023 2 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Moc se mi to nelíbilo. Jedna se o klasiku české literatury a proto jsem to četl, ale moc mi to nesedělo.

01.01.2023 1 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Zpočátku napínavé čtení, které však dospělo k jednoduchému a nezajímavému ukončení. Kniha ztrácela tempo.

29.12.2022 2 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Napínavé, trosku překombinované, ale velmi dobře se to četlo. Konec je opravdu těžko uvěřitelný.

Milovaný vůdce Milovaný vůdce Čang Čin-song

Výborná výpověď o zřízení v Severní Koreji.

Nahoru na horu Nahoru na horu Radek Jaroš

Zajímavá kniha o našem nejznámějším horolezci. Je zde vidět, ze je to člověk soustředěny na sebe, ale to ani Jinak nejde. To co dokázal, si zaslouží obdiv. To co jsem cekal, kniha beze zbytku splnila.

Bohatý táta, chudý táta Bohatý táta, chudý táta Robert T. Kiyosaki

Určitě zajímavá kniha se spoustou rad, ale musím říct, ze se spousta věci opakuje…

29.12.2022 2 z 5