Tynule Tynule komentáře u knih

Zakázaná láska Zakázaná láska Petra Karasová

Kde začít. Kniha mi byla poskytnuta formou spolupráce za což jsem vděčná, že jsem tuto šanci dostala. Však je mnoho nedostatku které jsem shledala asi jako první to bude slovosled a tvoření vět které by mohly být obzvlášťněny. I výběr slov mohl být sofikovanejší. Další byla propracovanost postav se kterou by se také dalo pohrát jejich myšlenky, popis. Zápletka ač myšlená dobře byla velmi osekaná.
Kniha by byla super pokud by byla více propracovaná.
Téma se mi velice líbilo a mělo by to větší myšlenku pokud by autorka zapracovala na pár detailů.
V autorce něco je a jistě o ní ještě uslyšíme

31.08.2023 2 z 5

Nekonečné nebe: Leť se mnou ke hvězdám Nekonečné nebe: Leť se mnou ke hvězdám Gabriella Santos de Lima

Dalila si prochází "trapným po sexovým" rozchodem. Při letu domů zpět do Londýna potkává Johana, který má šílený strach z létání a Dalila mu pomůže zachovat klidnější hlavu a on ji za to složí porozchodové album. Jejich sympatie jeden k druhému jsou nakloněny k něčemu víc, ale po výstupu z letadla odchází každý svou cestou. Však osud jim dá ještě několik šancí kde naváží nit a pokračují dál. Dalila má jedno tajemství se který není vyrovnaná a proto její vztahy vždycky ztroskotají. Zvládnou Dalila a Johan najít společnou notu a budou spolu šťastní?
Na knize jsem mi nejvíce líbila playlist, ale i další písničky které vám nedají a chcete si je najít, kde si najdete i svou TOP. Klasické letní čtení na pláž, na chatu, maltu a zlaté písky, které nyní máte na stavbě, prostě kamkoliv, jelikož čtení je přítel co tě neopouští

20.07.2023 2 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Karen má autonehodu a probudí se v nemocnici, na nic si nepamatuje - co dělala v nejhorší části města? Kousek od místa kde měla nehodu se našlo tělo muž. Což odstartuje mnoho události. Kdo je vůbec Karen jakou má minulost a kde se nacházel Tom v době její autonehody a jaké má teprve plány Bridge? Psychologický román se zarážejícími prvky. Jako oddechová četba není špatná - není to nic příliš nudného má to děj a spád, ale nic co by mě posadilo na zadek

03.04.2023 2 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Kniha zajímavá, pro mě osobně taková oddychovka. Čekala jsem asi mnohem více, ale nejsem ani z toho zklamaná. Líbila se mi ten nápad. Občas jsem byla zmatená a však na konci to byla pro mě takové překvapení. Kdo je vrah jsem tušila jsi od půlky knihy.
Pokud by autorka vydala další knihu nebála bych se jí zakoupit.

15.07.2019 2 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Kniha byla velmi dobře čtivá až mě mrzí, že jsem jí četla tak dlouho. Mám ráda tyto typy knih a můžu doporučit těm kdo má rád vraždy, záhady a psycho

01.06.2017 5 z 5

Přečtena jedním dechem za pár dnů. Bála jsem se jak se mi bude číst ale musím uznat, že se mi četla velice dobře. Byl to můj první díl Harryho, kterého jsem přečetla. Kniha byla zajímavá, napínavá. Je dobře napsaná a promyšlená. Za mě super

30.09.2016 5 z 5

Staré pověsti české Staré pověsti české Alois Jirásek

Snad povinná knížka každého

04.09.2016

Lakomec Lakomec Molière (p)

Krásně popsaný charakter lakomého člověka a ostatních postav.

04.09.2016 2 z 5

Povídky z jedné kapsy Povídky z jedné kapsy Karel Čapek

Zajímavá kniha. Moje maturitní četba

04.09.2016 4 z 5

Tchyně a uzený... Tchyně a uzený... Simona Monyová (p)

Maturitní četba. Oddechová, nenáročná

03.09.2016 4 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Krásná dětská knížka.

03.09.2016

Král Lávra Král Lávra Karel Havlíček Borovský

Super kniha. Četla jsem jí k maturitě a byla jsem strašně nadšena když jsem jí měla za hodinku ani ne předčtenou.

03.09.2016 3 z 5

Vážka Vážka Michel Bussi

Ze začátku jsem se musela hodně prokousávat ale pak to šlo samo. Konec jsem už předpokládala ale knížka jinak byla pěkná a závěr taktéž.

04.08.2016 4 z 5

Skryté bouře Skryté bouře Tami Fischer

Milostno - kamarádský vztah dvou lidí co si navzájem myslí, že jejich láska k druhému není opětována a raději sklouznou do friends zóny.
Lenny a Creed se poznali před 4 lety jsou nejlepšími přáteli však o své minulosti navzájem nevědí.
Lenny má za sebou špatné dětství kdy ji její matka hnala za svým snem i přes Lenniny hranice. Láska k tanci jí zůstala i přes drezúru matky. Proto tancuje v panském klubu pod maskou a pseudonymem Daisy D.
Jednoho dne přijde na její show Creed a je tak uchvácený jejím tancem, že začne klub navštěvovat častěji a dostávat se i tak blíže k Daisy.

Příběh plný lásky, nedorozumění, poznání a touhy

23.10.2023 4 z 5

Zákon jednoho Zákon jednoho Ashley Saunders

V Dallasu kde vládne klimatická krize je zákon jednoho. Podle zákona mohou rodiče mít pouze jednoho potomka. Hlavní ředitel Darren Goodwin - kontrolor odboru pro plánované rodičovství se již 18 let daří utajit své dcery, dvojčata. Děvčata jsou od sebe k nerozeznání žijí jeden život a to život nejstarší a to Avy, která je také majitelkou mikročipů na zápěstí, bohužel pro mladší Miru tento mikročip nebylo možné sehnat určitě ne stejný jako má Ave. Při jedné návštěvě guvernéra Rotha a jeho manželky s vnukem Halotonem se všechno změní. Z nějakého nepochopitelného důvodu se Halton dozví, že Mira je dvojče a poví to svému dědovi, který zasáhne v noci u Goodwinových. Na to vše je Darren připraven a při hledání jehly v kupce sena v noci nic nezjistí avšak Darren na nic nečeká a posílá své dcery do bezpečí Kanady. Během cesty musí děvčata projít několik nástrah moderního a diktátorského světa.
Podaří se děvčatům uniknout? Co vše je čeká? Koho poznají?
To vše v knize Zákon Jednoho

Kniha ač je hezky a zajímavě promyšlená mě v mém čtení nikterak neposunula a spíše bych řekla, že jsem se dosti zadrhla a měla čtecí deficit. Byla štafeta nechtěla jsem ostatní brzdit a zákon mnoha, který byl součástí štafety jsem raději odmítla. Ocenuji promyšlení spisovatelek jejich fantazii. Opravdu by se to tak jednou mohlo tak odehrát v dnešním zvráceném světě bych se ani nedivila, ale to snad až za x století

20.04.2023 3 z 5

Nevěsta na útěku Nevěsta na útěku Joan Johnston

Život Tate řídí její bratři a docela to přehání, oni snad nevidí, že je z ní žena a ne malá holčička. Jednoho dne se rozhodne z domova utéct. Při útěku se jí rozbije auto a zastaví ji Adam Philips, který jí dá práci na své farmě Lazy S jako účetní. K práci dostane i ubytování na farmě.
Tate se snaží Adama svádět, ale on s ní nic nechce mít jelikož je panna. Po určitých události se situace otočí a Adam nadbíhá Tate. Ona si přeje prince na bílém koni který si ji vezme a budou spolu mít děti avšak to ji Adam dát nemůže.
Kniha z červené knihovny.

03.04.2023 1 z 5

Navždy tvůj Navždy tvůj Gina Wilkins

Summer přijede na navštívit její sestra Spirng, která pobude dva týdny a si sestru užít. Spring je typ ženy, která má v hlavně jasno je vyrovnaná, při zemi, chce muže který bude zodpovědný. Určitě by to nemel být muž co bere život na lehkou váhu. Až do doby než pozná Clayna - nejlepší kamarád Summer. Clay je vtipný , pohodový a divně se obléká s tím by si Spring nikdy nezačala. Však Clay se jí dostává pod kůži tak jako ona jemu.
Kniha je opravdu z červené knihovny. Jak říkám takové sci-fi pro ženy které se nikdy nestane. Jako oddechovka dobrá

03.04.2023 2 z 5

Fontána Fontána Jonas Moström

Kniha byla poutavá, velice se mi líbila. Pro mě měla nečekaného vraha :O
A ukončení knihy super už se těším na další

05.03.2017 5 z 5

Farma Farma Tom Rob Smith

Do knihy jsem se vrhla naplno, příběh se dobře čte občas jsem se tedy ztrácela ale vždycky jsem se našla. Konec je dobře vyvrcholený.

19.09.2016 4 z 5

Lovci mamutů Lovci mamutů Eduard Štorch

Nikdy jsem si k této knize nenašla cestu už asi proto, že jsme jí louskali ve škole jako básničku

04.09.2016 odpad!