Tynule Tynule komentáře u knih

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

ústavu pro psychicky narušené dívky se udály dvě děsivé a brutální vraždy. Při počátečním vyšetřování se zjistí, že jedna z dívek utekla a tím je hlavní podezřelá - všechny důkazy ukazují na n. při útěku dívka odcizí auto ve kterém sedí čtyřletý chlapec.
Flora se živý jako médium. pořádá seance kde "mluví" s mrtvými spíše říká lidem co si přejí slyšet o svých mrtvých příbuzných. Flora žije s tetou a strýcem který nejde pro vysprask daleko. Když se Flora dozví o vraždách chce pomoci s vyšetřením, nejdříve vaří z vody ale později se jí začne zjevovat přízrak mrtvé ženy
Knihu jsem měla v audio podobě a měla jsem mezi kapitolami vždy rozestupy. Bylo těžké se soustředit jen na mluvené slovo. Však kniha je svižná a dobrá. Jistě sáhnu po dalším vyšetřování Joona Lina, ale v papírové podobě

03.04.2023 4 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

nejlepšího přítele, který zabil svou ženu a sám se poté také zastřelil, stal úplně jiný člověk - chladný, odtažitý, bez zájmu.
Josie je povolána k brutálnimu napadení ženy, které zatím přežila, není to nikdo jiný než Misty - striptérka ale hlavně milenka bývalého manžela Ray.
V prvním vlně šoku se dozvídáme, že Misty je čerstvě po porodu, ale novorozenec se na místě činu nenachází. Po výslechu svědků Josie přichází na fakt, že Luke se s Misty několikrát sešel, ale proč, byl i Luke Josie nevěrný s tou samou ženou? Josie chce znát odpovědi, ale místo nich najde plno krve u Luka doma a oni nikde. Při prohledávání dalšího místa činu je nalezena dívka která tvrdí, že neví kdo je, kde se tu vzala a na nic si nepamatuje.
Hraje to či skutečně má dívka traumatický šok s následnou amnézií? To vše v této knize

Kniha se mi velice dobře četla, byla svižná, nyní už jsem nevnímala zbytečné ukončení kapitol jako v předešlé knize.

27.02.2023 5 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Asi jsem čekala více jako u Eriky... Nebyl to úplný propadák, ale nebylo tam takové to WAU co jsem měla u předešlých knich Roberta
Doufám, že další díl bude o více chlupů lepší

12.08.2020 2 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Kniha pro mě byla průměrná na konci jsem se úplně ztratila a moc jsem nechápala. Líbil se mi nápad autora ohledně psychicky a vývoje, ale Hadrový panák se mi líbil více

12.07.2018 3 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Mám ráda filmy s Harrym Potterem, tak jsem si říkala proč si neudělat změnu a přečíst si knihu. Hned jsem si jí zamilovala a teď hurá na další

03.01.2017 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Moje dobře zvolená povinná četba k maturitní zkoušce

04.09.2016

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Kniha mého dětství. Už se těším až budu jednou předčítat svým dětem a vracet se tak do svých dětských let

03.09.2016 5 z 5

Smrtící záře Smrtící záře Stuart MacBride

Super! Miluji detektivky a u téhle jsem měla zatajený dech občas se mi i zhoupl žaludek, když jsem si představovala jednotlivé scény. Zápletky jsou velmi dobré a konec knížky mi vyrazil dech. Kniha je psaná vtipně musela jsem se i zasmát, takže to nebylo tak jednolité a pořád se něco děje. Doporučuji, ani já sama se nebudu bát sáhnout po další knize tohoto autora.

23.08.2016 5 z 5

Blue: Kdekoli mě najdeš Blue: Kdekoli mě najdeš Nikola Hotel

(SPOILER) BLUE: KDEKOLIV MĚ NAJDEŠ
Nikola Hotel

Jane nedávno umřela matka. I když má bratra cítí se osamělá a skrývá před světem velké tajemství, které vím jen část lidí ale nesmí se dostat na veřejnost. Jane se nedávno nepohodla s bratrem a domu se odmítá vrátit, jelikož pracuje jako číšnice v bistru a má klíče tak zde i přespává. Do bistra často chodívá arogantní a vznětlivý Alex, který má své divné chování a Jane se v něm nemůže vyznat. Však jejich cesty se začínají střetávat nejen v bistru a my pozorujeme jak se tyto dvě bytosti k sobě hledají tu správnou cestu. Nahlížíme na cestu Jane která se hlásí na vysokou školu, začíná svůj život na vlastních nohách v chatce uprostřed divočiny ale taky sledujeme její tajemství které ji začíná více sledovat. Nemusíte se bát, jelikož Alexův život taky stojí za to (spíše nestojí) ale rádi do něj nakouknete na jeho život na farmě chování jeho rodiny a vůbec proč je takový jaký je, jelikož to co si zažil, tak se divím, že z něho vyrostl dospělý muž s názorem.
Romantická linka je tu něžná pomalá a ukazuje nám jak je potřeba se navzájem poznávat, respektovat hranice a podporovat druhého partnera.

Knížku jsem četla v rámci spolupráce a strašně se mi líbila. První díl jsem nečetla a nevadilo mi to, nijak na sebe díly nenavazují. Děj se odehrává okolo jiných postav.
Velice jsem si oblíbila hlášky Jane která si Alexe dobírala a přála mu věci které jsou v životě nepříjemné a obtěžující avšak není to nic nepřátelského.
Dále jsem kvitovala vzájemné otukávání postav a nastavování hranic.
Děsila jsem se nad Alexovou rodinou která byla šílená a představa, že někdo zažil takovou výchovu mě zvedá ze židle.

Knihu považuji za velmi povedenou i s vážným tématem.
Nemohu ani opomenout na krásnou ilustraci kapříka provázejícího na každé stránce a na konci knihy i návod na origami kapříka, lišky či srdce.

5/5

Ve spolupráce s @knihydobrovsky @kniznizavislaci

27.01.2024

Krvavé skládanky Krvavé skládanky Nadine Matheson

Na břehu Tamže bylo nalezeno torzo těla a ostatní části těla odděleně. Po pozdějším ohledání zjišťujeme, že těla jsou dvě. Někdo se snaží napodobit sériového vraha, který j nyní ve vězení s nejvyšší ostathou. Onen vrah se pokusil zabít i bývalou detektivku nyní již inspektorkou, která dostává na starost tento čin vyřešit, ale dostane i na krk eléva detektiva Ramoutra na kterého musí dohlížet.
Spolu se snaží dostihnou vraha než zabije další oběti, kdo má tyto hrůzné vraždy na vědomí?
Kniha je obsáhlá co se týče postav. Do 2o kapitoly jsem se opravdu trápila, ale pak kniha dostane příjemný spád.
Velice obdivuji autorku a popisy místa činu. Kniha má otevřený konec a tak se snad můžeme těšit na další díl.

03.04.2023 4 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Opět super počtení během kterého jsem se nemohla odtrhnout.
Myslela jsem si, že vraha znám, ale jak se ukázalo zase jsem to neodhadla správně. Velice mě mrzí osobní vztah Eriky, který jsem dokonce probrečela jako by byl můj vlastní, proto doufám, že v dalším díle se objeví nějaký nový detektiv v mužském hávu pro Eriku :)
Příběh nabírá pěkně spád už od začátku. Téma opět zajímavé a hlavně to rozuzlení

09.04.2019 5 z 5

Obeť bez tváre Obeť bez tváre Stefan Ahnhem

Kniha nebyla špatná. Líbila se mi, ale ztrácela jsem se ve jménech postav. Jinak mělo to spád a čím dál víc mě kniha upoutávala. Ráda dám možnost další jeho knize se dostat do mé knihovny. Takže, Ježíšku...

29.11.2018 4 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Psaní autora se mi zda velmi podobné od dílu prvního aspoň v nějakých částech. Jinak kniha se mi četla velice dobře a oceňuji vybranou tématiku co se týče homosexuálů a výběr vraha i styl vraždění

05.09.2018 4 z 5

Super hlavně 1 díl

04.09.2016 5 z 5

Bestiář Bestiář Barbara Nesvadbová

Mě se kniha líbila. A to hlavně když jsem jí četla a poslouchala jako audioknihu kde jí předčítala J. Čvančarová. Doporučuji!

03.09.2016 5 z 5

Malá čarodějnice Malá čarodějnice Otfried Preussler

Krásná knížka a krásná ilustrace. Někdy pro zlepšení nálady a odreagování od okolního světa neváhám vzít do ruky a s neteřemi si jí prohlížet.

03.09.2016

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Četla jsem jí jedním dechem. Vždycky jsem nevěděla kdy jí mám odložit, pořád to bylo poutavější. Už od začátku se začalo něco dít. Líbilo se mě vžít do Kim. Popřemýšlet na tématikou sirotčince/ pěstounů, atd... Jedna z nejlepších knih co jsem za poslední dobu četla. Doporučuji.

24.07.2016 5 z 5

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

Kniha pěkná. Četla se velice dobře. Byla jsem v napětí jak to skončí. Zezačátku jsem si musela najít cestu ale konec jsem se nemohla odtrhnout od knihy

17.07.2016 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Jedna z nejlepších knih co jsem četla.
Psychologická co se týče člověka alkoholika. Neskuteční rozplétání tajuplného příběhu a neskutečný závěr. Vřele doporučuji.

20.06.2016 5 z 5

Zamilovaná hypnotizérka Zamilovaná hypnotizérka Liane Moriarty

Zajímavá kniha... Psychologická - vyžít se do Sasskie bylo občas až děsivé, že člověk dokáže zajít až tak daleko. Jinak čtení záživné, hravé a poutavé

16.06.2016 4 z 5