Tyn_a Tyn_a komentáře u knih

Ukaž mi Ukaž mi Marcel Moss

Fiiha, tak to byla opravdu jízda.

Kniha se od začátku až do konce četla sama. Kdyby to šlo slupnu ji celou za jediný den.
Příběh byl tak čtivý a úžasně napsaný, že opravdu smekám!

Veliké plus má, za mě, velmi atraktivní děj a obálka knihy, mínus závěr, který byl slabší. Čekala jsem větší boom, ale! byl i tak dost uspokojující.

Sečteno a podtrženo...přečetla jsem čtivou knihu jako už dloouho ne.
Díky za skvělý čtenářský zážitek, snad bude i nějaké příště :))

16.04.2022 4 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

(SPOILER) Byla jsem tam....
Každým kousek svojí duše a mysli jsem byla ve světě Velaris, Říši víl, Prythianu.
Ten svět mě tak pohltil a nechtěl mě pustit dokud jsem nedočetla do konce. Bylo to tak intenzivní, že jsem mnohdy přestávala dýchat.

Bavila mě přeměna Feyre. Sledovala jsem její pokroky z první řady a těšila se, jak se vyvine dál, jak bude pokračovat její vývoj, její putování a hlavně vztah s Tamlinem a Rhysem. Jakmile přišel zvrat bavilo mě to o to víc.
Ze začátku jsem si říkala, že přece nemůže jen tak odejít z náruče Tamlina a jen tak být s Rhysem, jenže okolní události se přesunuly úplně do jiné roviny a já jsem byla nakloněná na druhou stranu.
Soužití s Rhysem bylo tak krásné, tak milé a jiné, nakonec i pro Feyre příjemné...až si uvědomila, že v téhle náruči měla být od začátku. Milostné scény nebyly na škodu, právě naopak a vzhledem k tomu, že nebyly v tak velké míře, nevadily mi. Napětí se stupňovalo až...

Najednou přišla ta část příběhu, která, když se zčistajasna objeví, máte pocit, že ten svět vybuchl...začne vám v hlavě hrát stupňující se hudba plná napětí (H. Zimmer by se o to dokonale postaral) a vy čtete dál a dál, protože musíte nutně vědět co se stane!
"Hloupý blázne," řekl mi.
"Juriane," vydechla jsem.
Panebože! To napětí by se dalo krájet a do konce druhého dílu zbývalo už jen pár stran (alias záměr autorky vyvolat ve čtenáři myšlenky jako "musím hned číst další díl"). Najednou se na scéně objeví Tamlin...po tolika stranách a kapitolách povstane z popela. V hlavě mi běželo "Proč zrovna teď a tady, a proč zrovna on?!". Vždyť existuje tolik důvodů pro to, aby seděl na svým trůnu, vládl svojí části země a smířil se s tím, že krásná Feyre už není jeho.

Konec byl plný zvratů, překvapivých zvratů. Nemůžu se dočkat, až začnu číst další díl a zároveň mě bude mrzet, že ten svět musím opustit a už nezažiji to poprvé...to seznamování, děj, překvapení, vývoj.

Napadla mě při čtení otázka "Proč existují kapitoly, když stejně stránky hltám jak kdyby tam nebyly?".

Díky autorce za skvělou sérii a poděkuji jí nejspíše ještě jednou, až ji dokončím.
A samozřejmě díky té jediné, která mi nejen svět víl ukázala :))

25.09.2021 5 z 5

Hvězdný prach Hvězdný prach Neil Gaiman

Knihu jsem si chtěla přečíst kvůli filmu, který je moje srdcovka. Čekala jsem něco tak krásného, jako je ve filmovém zpracování, bohužel jsem byla zklamaná. Je to něco naprosto jiného. Události jakž takž sedí, ale nejsou úplně stejně seřazeny, většina postav je stejných a místa jsou maličko odlišná.
Ve srovnání s filmem, vyhrává film.

Ale je knize...
Ze začátku mi přišla chaotická, plácání jednoho přes druhého, přeskakování událostí a nové postavy. Časem jsem si zvykla na styl psaní a knihu nějak přelouskala. Vím ale, že jednou stačilo. Ke konci jsem četla už jen důležité věty a slova, zbytek jsem přeskakovala.
Nemůžu říct, že se mi nelíbila...něco do sebe určitě má, ale není to ten typ knihy, u které si řeknu "páááni, byla fakt úžasná a brzo si ji určitě přečtu znovu".

15.08.2021 2 z 5

Osmý život (pro Brilku) Osmý život (pro Brilku) Nino Haratischwili

Fuuu, tak tohle byla moje nejdelší kniha za celý život.
Už delší dobu jsem chtěla přečíst něco objemnějšího, až jsem narazila na tenhle skvost.
Zaujala mě především zápletka s čokoládou (kterou naprosto zbožňuji) a tak jsem si knihu vypůjčila z knihovny a dala se do čtení.
Jediné, čeho lituji je, že jsem si ji nekoupila. Je opravdu výjimečná, strhující a tak čtivá. Obavy, že po dvou set stranách se budu nudit, byly zbytečné. Pořád bylo co objevovat a zjišťovat. Když už jsem si myslela, že rodinné ságy je již konec, objevila se další zajímavá událost (válka, zvrat, dítě).

Čokoláda, kvůli které jsem začala původně číst, se v knize objevuje sporadicky, ovšem když už se objeví, stojí to za to.

Příběh je také plný zajímavých vět a úryvků. Mnohé z nich mě zaujaly, mnohé potěšily, mnohé zesmutněly.

"Svými rty po tisící tvoje jméno opakovat, umírněně, zas a znova, chci jen jedno- lásku vzkřísit..." (Patří tobě..)
"Někdy je člověk mnohem silnější, když je slabší." (Není lehké si skutečnost uvědomit)

Suma sumárum- bylo skvělé číst něco takového, pro mě neznámého.
Určitě doporučuji, ale bacha, ta tloušťka má fakt něco do sebe...střídala jsem polohy stůl, nohy :D

03.07.2021 4 z 5

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

Sérii jsem četla hlavně proto, že mě bavily knihy Šest vran a pokračování Prohnilé město. Griša bylo něco naprosto jiného. Oproti výše zmiňovaným knihám neměla série takový šmrnc a šťávu, ani mě tolik nenadchla. Některé slova a i věty jsem přeskakovala a vůbec jsem o nic nepřišla.
Naopak...
Jednoduše to "nebylo ono".
Možná kdyby byl děj více rozepsaný a celkově i postavy, okolní prostředí, bitvy..nebo možná kdybych byla mladší :)).

Zase na druhou stranu, bavil mě děj a pointa, nápad jejich světa. Aby ho člověk stvořil musí mít velmi bujnou fantazii, za to autorce patří velký obdiv.
Hlavní postavy jsem si oblíbila v podstatě hned...kdo by nefandil lásce mezi Malem a Alinou :).

Aneb když bojuje temnota a světlo, není vždy jednoznačný vítěz.
I ten záporný, temný svět měl něco do sebe a měla jsem chvílemi chuť ho více poznat, prozkoumat.
Naopak světlo dodávalo velkou naději...

Vím, že k této sérii se už nevrátím, ale ráda si ji připomenu skrz seriál. :))

Líbí se mi, když mezi řádky najdu věty, které mě zaujmou a odráží se i od reálného světa. Myšlenky autora, vsazené trefně do příběhu. Na stránkách této knihy jich bylo poměrně dost..

"Co je nekonečné? Vesmír a chamtivost člověka."
"Stejné přivolává stejné."

13.05.2021 3 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Prijemne, oddychove cteni. I pres to, ze ma kniha kolem 500-ti stran, cetla se tak svizne a rychle, ze jsem ji mela za den doctenou.

Velike plus bylo to, ze jsem se dozvedela neco vic o historii Spanelska, pomerech, problemech, celkove zemi a lidech.

Laska mezi Danielem a Anou byla krasne popsana. Bylo to mile, formalni, ale zaroven citove silne. Cekali na sebe, dokud se doopravdy nedockali...

Knihu doporucuji, autorka pise poutave a z kazde, z jejich knih, si vzdy neco "vezmu". :))

02.05.2021 4 z 5

Byl jsem Mengeleho asistentem Byl jsem Mengeleho asistentem Miklós Nyiszli

Velmi poutavá a šokující kniha.

O holocaustu a Osvětimi jsem přečetla už pár knih a žádná nebyla tak autentická a děsivá jako tato. Pořád nedokážu pochopit, jak se mohl takový "blbý nápad" někomu zrodit v hlavě, jak ho mohl uskutečnit a pak s pocitem (možná i patřičnou hrdostí) dál klidně žít. Je to opravdu šílené.
I když vezměme to i z druhé stránky - nenávist je opravdu mocný nástroj.

Nedokážu si ani pořádně představit, jaký život musel v táboře být, jak dny a vlastně i minuty, musely ukrutně pomalu utíkat. Jak každý den bojovali o život a ani neměli šanci se rozhodnout, jak s ním sami naloží, protože už byl v cizích rukou, ve špatných rukou a hlavně neprávem.

Četla jsem jen písmenka, ale i tak mi běhal mráz po zádech.
Nikdo z nás by holocaust nechtěl zažít, ale i tak je potřeba o takových zrůdnostech číst a vědět o nich, aby se neopakovaly.

Knihu doporučuji, ale určitě z ní nebudete mít dobrý pocit. To vlastně ani nejde.
Pocit je spíš pocitem bezmoci, což je jeden z nejhorších...

27.04.2021 5 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

100 lidí, 100 chutí.
Popravdě, docela přemýšlím jaké hodnocení knize dát.
Určitě souhlasím s názorem většiny, je skvěle napsaná. Slova jsou vhodně zvolená, neopakují se, čtou se ladně a lehce. Ale...první polovina příběhu je šíleně zdlouhavá. Možná je to tím, že historická literatura mě opravdu nikdy nenadchla a teď již vím, že ani nenadchne.
Roby neustále putoval, události se točily v kruhu (práce ranhojiče/učedníka, jídlo, ženy, alkohol, putování), pak najednou přišel zvrat a Roby měl cíl. Od té doby mě kniha začínala bavit. Jakmile dorazil na místo, po kterém tak dlouho toužil, příběh nabral spád a konečně nějaký šmrnc a energii. Docela mě mrzelo, že věcem, které ho tolik zajímaly, se dostal až ke konci příběhu. Určitě by stály za zmínku dříve, přece jen, byl to velký objev (jak pro svět, tak pro Roberta). Postupně se z něj stal někdo jiný, člověk, který si musel zvyknout na odlišné zvyky, tradice, jídlo, jazyk. Určitě to pro něj nebylo jednoduché, ba naopak.
Jakmile se vrátil do své pravé identity a stal se člověkem, kterým se doopravdy narodil, byl spokojenější než kdy dřív.

Příběh je protkaný krásnou a čistou láskou, špatnými událostmi, přátelstvím a nakonec i znovu nalezením jeho rodiny (ať už bratra či jeho manželky a dětí).
Vím, že se ke knize určitě nevrátím a že film si taky nepustím, ale i přes to doporučuji milovníkům historie, dlouhých příběhů plných happyendu na konci.
I tak, díky autorovi.

11.04.2021 3 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Jako první musím vyzdvihnout desing knihy a stránek. Jde vidět, že si s tím někdo vyhrál a celkový dojem z knihy tak nabral vyšší obrátky.
Obzvlášť kombinace černé a bílé s napínavým thrillerem, wow!
Příběh se četl jedním dechem a když bych nemusela dělat pauzy, smlsnu ho na jeden zátah. Byl opravdu neskutečně čtivý, větší písmenka tomu samozřejmě napomohly...
Hodnotím plným počtem hvězd...rozhodně stojí za přečtení, chvílemi jsem opravdu měla husinu a strach...huuu, pecka!! :)

24.03.2021 5 z 5

Pohádka o Raškovi Pohádka o Raškovi Ota Pavel

To bylo hezké a milé čtení. Takové, které už jen tak nenajdete. Ota Pavel píše fakt krásně, když se člověk doopravdy začte, je najednou v úplně jiném světě. V tom klidném, pohodové světě, kde není žádná šílená závist, neochota, neštěstí.
Díky výzvě jsem si připomněla autora, který mě nadchnul na střední škole. Skvělé :))

20.03.2021 3 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

(SPOILER) Má to být thriller a taky že byl. Pořádně děsivej, ujetej a zároveň tak čtivej!

Celou dobu jsem si pokládala otázku "Proč to Hanna vlastně všechno dělá? Proč tak moc svoji matku nenávidí a chce se jí zbavit?", nenašla jsem odpověď. To, že až moc miluje svého otce a chce s ním být jen ona samotná mě tak nějak neuspokojuje. Autorka načala velmi zajímavou tématiku lidské mysli, víceméně pochroumané, zraněné a nenávistné duše a nedotáhla ji, dle mého názoru, úplně dokonce.
Mimo jiné mě knížka strašně bavila, četla se opravdu sama, stránky se otáčely snadno a příběh mi utíkal mezi prsty, ani jsem nevěděla jak. Musela jsem číst a číst, dokud nebyl konec.
Nebyla špatná, to rozhodně ne, jen chci víc informací, víc se dostat do Hanniných myšlenek, vědět proč, co a jak, důvody jejich činů. Aaach, škoda.
Myslím, že druhý díl není potřeba, vše bylo napsáno a se závěrem jsem spokojená. V podstatě všechno skončilo happyendem, dcera na místě, kde nemůže ublížit matce, rodiče spolu, tak jak to chtěli...

Btw: Scény, kde Hanna popisovala sex mezi rodiči mě dostávaly do kolen :D

14.03.2021 4 z 5

Cesta domov Cesta domov Sebastian Fitzek

Skvele, skvele, skvele! Nemohla jsem prestat cist, kazda kapitola koncila tak, ze proste clovek musel zacit hned dalsi. Proboha, byla to jizda a to rozuzleni? Necekane. Diky za skvelou knihu, fikci, ktera si myslim, ze i tak muze byt realna a za prvni ctenarsky zazitek v oblasti psychothrilleru. :)

23.01.2021 4 z 5

Láska podle hvězd Láska podle hvězd Minnie Darke

(SPOILER) Hvězdy, horoskopy, láska.
Příběh se točí kolem tří témat. Je to vlastně fajn oddechovka, kdy jsem zjistila pár věcí o znameních horoskopu (hlavně můj milovaný Vodnář). Horoskopy mě docela zajímají, proto jsem po knize sáhla a byla jsem mile překvapená. Nebylo to vůbec špatné. Naopak..

Hlavní představitelka byla taková "čarodějka" přes znamení. Myslela si, že když pozmění pár slov v horoskopu, její láska ji najednou padne kolem krku a budou žít šťastně až na věky. Bohužel celý její plán se tak nějak zvrtl a neprobíhal podle jejích představ. Osud si stejně našel svoji cestu..

Hodně jsem se nasmála, když přemýšlela jak se chovat, když se Nick přestěhoval vedle ní. Typické zamilované myšlenky jako "Kdy mám zatáhnout závěsy? V sedm nebo později? Aby si nemyslel, že chodím brzy spát..." a bla bla, joo, to mě bavilo.

Jako minus bych určitě trošku zmenšila počet postav, bylo jich až příliš, i když nakonec některé z nich propletly svůj osud. Neuškodil by i menší počet stran, některé kapitoly byly až moc protáhlé...
Ale samozřejmě jako oddychovka super. :))

16.09.2021 4 z 5

Co odvál dým aneb Jak jsem přežil holokaust Co odvál dým aneb Jak jsem přežil holokaust Miloš Bondy

(SPOILER) Po přečtení knihy si uvědomuji, jak moc jsem zhýčkaná přibarvenými příběhy o Osvětimi. Příběh není na jeden večer, ani na dva. Musela jsem pořádně vnímat, a soustředit se na příběh, události, města, jména lidí, podrobnosti. Určitě si nezapamatuji všechno, ale ty hlavní doufám, že ano.

Příběh pojednává o muži, který holocaust přežil. Jsem přesvědčená, že především kvůli svému neúnavnému optimismu a veselosti. Jak moc taková "maličkost" dokáže. Hlavně nepřestávat doufat...

Skvělé doplnění byly i fotografie, kdy jsem si mohla víc přiřadit jména ke konkrétnímu obličeji. Také podobu tábora a i celkovou mapu jeho nedobrovolné cesty.

Celé dílo je fantastický životopis člověka, který měl dost sil na to, aby přežil, nevzdal se, i když jeho rodina už nebyla mezi živými a byl ochotný se s čtenáři o jeho příběh podělit. A hlavně se za svoje židovství nestyděl.

Některé jeho výroky mě dostaly...jsou pravdivé a věcné.
Díky moc autorovi za jeho pohled na děsivou historii a jeho sdílnost.

"Tady nebyl Bůh ani ďábel. Toho byl schopen jen člověk."

"Byl to pro nás závod s časem- co nás dostihne dřív, osvobození nebo smrt."

12.09.2021 4 z 5

Má temná Vanessa Má temná Vanessa Kate Elizabeth Russell

(SPOILER) Má temná Vanessa. Název vystihující a trefný. Temnoty v knize jsem našla až až.

Knih na podobnou tématiku jsem už pár četla, ale tahle měla úplně jiný spád. Byla..jak to správně říct..šokující, víc než ty ostatní. Dějové linie byly, až do určité chvíle, naprosto jiné a nepředvídatelné. Celkově jsem měla o čem přemýšlet. Hlavně o tom, jak je vůbec možné zničit někomu psychicky život tak, aby neměl šanci žít, jak si zaslouží. Pro tohle se musí člověk nejspíš narodit. Narodit se pro to, aby manipuloval lidi (ze všech věkových skupin) ve svůj prospěch, aby ze všeho vyšel v tom nejlepším světle. I když nemusí působit takovým dojmem, schovává v sobě něco špatného. Každopádně ne každý mu to úplně žere. Ještě, že existují lidé, kteří nejsou tak naivní.

Skoro celej příběh jsem si říkala, jak sakra může být Vanessa tak naivní? Existuje bod zlomu, který ji ponoukal celý její život myslet na muže, který si její pozornost nezaslouží? Proč jednala tak, jak jednala a proč proboha necítí pocit úlevy, když Jacob spáchá sebevraždu? Pocit úlevy proto, že už nemusí přemýšlet jak ho zaujme a jak by se měla chovat, aby byla středem jeho pozornosti. Booože..to byla z její strany taková pitomost, zakořeněná od jejich 15-ti. Kde se stala chyba je ve hvězdách.
Každopádně..okamžiky, které popisovala, sex, který chtěla a vlastně i nechtěla, chvíle s ním strávené, které pro ni byly tak vzácné..
Chvílemi mi Vanessa přišla jako rozdvojená osobnost, neveděla jsem co myslí vážně a co ne, ale pořád doufám, že i když byl konec otevřený, nakonec si uvědomí svoji minulost, tu pak zahodí a po svém boku povede budoucnost a přítomnost :)).

„Skvělý“ příběh, šokující průběh, děsivé téma. Autorka si ukousla velké sousto a skvěle se s ním poprala!

23.08.2021 5 z 5

Prohřešek Prohřešek Brandi Reeds

Eeeh, já nevím, čekala jsem něco úplně jiného.
Mám ráda psychologické thrillery, ale tohle byla fakt slabota. Do 300té stránky jsem fakt netušila, kdo by mohl být za tím vším a jak se zápletka nakonec vyvine.
Čekala jsem pořádnej booom, ale ten nepřišel. Škoda.

Když pominu konec..
Příběh byl docela fajn, nenudila jsem se.
Nakonec se z toho stala příjemná oddychovka, která čtenáře dostane do varu...ale ten konec, hmm, fakt ne...

20.08.2021 2 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Trvalo dlouho, než jsem se ke knižní sérii dostala. Čekala jsem nekonečnou lásku, kdy všechno dopadne happyendem, fantasy prostředí a vymyšlené postavy s nadpřirozenými schopnostmi.

To, co se mi dostalo do rukou je ale naprostá bomba!

Je to propletený příběh plný krásné lásky (ta nesmí chybět), tak dokonale propracovaného fantasy prostředí a ty postavy. Nemám opravdu co dodat a ani vytknout.
Člověk by si řekl, že Kráska a Zvíře je ohraný příběh, jenže pak přišla Sarah a všem jim vytřela zrak svým retellingem...
(Někteří lidé se mohou pyšnit tím, že mají doopravdické Krásky i ve svém životě. Jsem neskonale ráda, že můžu být jedním z nich.)

"Jarní dvůr byl krajem zvlněných zelených kopců, bujných lesů a čistých bezedných jezer. Nejen že tu magie sídlila na kopcích a i v údolích, ale přímo tu vyrůstala."
Aaaah, jo, jako milovnice přírody jsem byla v "ráji".

Příběh mě pohltil a už po pár kapitolách jsem věděla, že chci číst dál a dozvídat se dál...a...vědět, jak nakonec všechno dopadne (i když Krásku a zvíře znám nazpaměť) a...dočíst se, že ty dvě hrdličky spolu nakonec budou a...že bude všechno zalitý sluncem až příběh skončí. Jenže omyl...
Kniha skončila s otevřeným koncem a já jsem ráda, že další dva díly mám doma a můžu se hned pustit do dalšího.

Navíc autorka píše tak poutavě!!

Díky, díky a samozřejmě...doporučuji všemi deseti. Jsem z knihy nadšená a doufám, že další díly nebudou zklamáním, ale naopak moje nadšení prohloubí. :))

12.07.2021 5 z 5

Mischling Mischling Affinity Konar

Deprimující, smutná (moc smutná), srdceryvná, odzbrojující kniha plná zvrhlých faktů. Megnele opravdu nebyl v pořádku a nejspíš to o sobě věděl...jen touha poznání a objevování byla silnější než on sám.
Člověk se tak "pokřivený" narodí, nebo se takovým stane? Jak vůbec někdo, kdokoliv, může svobodně provést hrůzy, jež se staly dvojčatům v příběhu? A nejen dvojčatům...ty hrůzy byly konány na všech v Osvětimi.

Chvílemi se mi fakt chtělo brečet smutkem nebo řvát vzteky (nebo obojí).
Osudy malých holčiček, které vypráví příběh, jsou děsivé. Nejděsivější na tom je, že jejich vzpomínky jsou pravdou. Krutou pravdou.
Jejich putování, drsný osud, boj o život, mě nenechaly chvíli odpočinout...musela jsem číst dál a dál a doufat, že všechno nakonec dobře dopadne.

A dopadlo...
Bohužel jejich konec nebyl takový, jako konec všech, kteří si museli projít peklem Osvětimi (nebo jiného tábora).

Nepřestaly na sebe myslet, nepřestaly doufat, nepřestaly pro sebe dýchat.
Když jsou dva lidi "spojeni", nemusí přemýšlet nad tím, jaká jejich polovička je. Vědí to.

Jsem moc ráda, že se mi kniha dostala do rukou...i když se nečetla lehce.

"Říkala jsem mu, že tohle se nesmí stát, nesmí tady umřít. Jestli musíš umřít, prosila jsem ho, nedělej to, když se dívám, a jestli to musíš udělat, když se dívám, udělej to, když nic necítím."

09.07.2021 4 z 5

Unorthodox: skandální odmítnutí mých chasidských kořenů Unorthodox: skandální odmítnutí mých chasidských kořenů Deborah Feldman

Jsem ráda, že se mi kniha dostala do ruky. Je plná přesvědčení, touhy po jiném, šťastnějším životě, částečně i nucené nevinnosti, neobjevené lásky.

Bylo "fajn" zjistit, jak lidé v této komunitě žijí, jak komunikují a jaké dodržují zvyky. Uvědomila jsem si, že svoboda jako taková, pro ně musí být naprostý luxus. Když čtu příběhy, podobné tomuhle, mám tendenci se do postav vcítit, nezáměrně.
U hlavní postavy jsem cítila lítost. Lítost proto, že chce být v odlišném světě, ale není jí to dopřáno, chce žít svůj život naprosto odlišně, ale celý svůj život má již předurčený.
Jenže ona se vzepřela, rozhodla se žít jinak, tak, jak chce ona.
Objevila svobodu a nehodlala se jí jen tak vzdát.

"Až vás bude někdo přesvědčovat, abyste byli něčím, čím nejste, doufám, že i vy najdete odvahu se ozvat".

Obdivuji silné ženy a taky neskutečně obdivuji to, že sebrala svoji odvahu a odhodlala se napsat tak silný a motivující příběh.

19.04.2021 5 z 5

Řetěz Řetěz Adrian McKinty

Perspektivní a skvěle propracovaný námět.
Už od první kapitoly mi bylo jasné, že knihu přečtu jedním dechem a taky to tak bylo.
Propracované momenty a opravdu kvalitní pointa. V dnešní době je možné opravdu všechno, vzhledem k tomu, že přes internet se dají dělat divy, je příběh uvěřitelný. Dokonce si myslím, že i někde možná i pravdivý, z části.
Byl by toho člověk opravdu schopný? Unést cizí dítě, aby zachránil to své? Za sebe můžu říct, že pokud bych měla děti a byla bych vystavena takovéto události, byla bych spíše "pro" než "proti"...

Jen veliká škoda závěru. Ten byl trošku přitažený za vlasy. Především to, že zakladatelku Řetězu měla Rachel skoro přímo před očima.

Jinak skvělý thriller plný napětí od začátku do konce..

17.04.2021 4 z 5