TwoFace TwoFace komentáře u knih

Tahle země není pro starý Tahle země není pro starý Cormac McCarthy

Moc rád bych dal plnej počet. Film mě bavil moc, a vůbec jsem netušil, že je podle knihy. Teď díky Cestě jsem objevil pana McCarthyho a dal si Tuhle zemi. Jenže - trochu jsem se ztrácel v postavách. Trochu v dialozích. Chvílemi jsem ani nedýchal. Chvílemi to byla nuda. Ale těch druhých bylo naštěstí míň. Tak nakonec 80 %.

09.11.2021 4 z 5

Ruský týden Ruský týden František Ringo Čech

Kniha z doby, kdy Ringo ještě nebyl debil. Vtipné, dlouhé tak akorát.

10.08.2021 5 z 5

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Tohle není standardní kniha, kterou bych normálně četl. A nejspíš i proto mě i přes svou délku velmi, velmi bavila. Pěkný a zajímavý příběh, vykreslené postavy...Ale nejspíš musíte být správně naladěni, jinak knihu zahodíte. Dal bych čtyři a půl hvězdy, tedy 90 %.

17.06.2021 5 z 5

První dva díly super, druhé dva slábnou. Za sebe mám stejně nejraději část, kdy je Švejk u feldkuráta Katze. Film je taky fajn, i loutkový, za top audio pak považuju verzi pana Wericha, kdy Katze mluví Vlasta Burian.

Stejně jako Hellerova Hlava XXII - dílo má velmi specifický náboj pro příslušníky ozbrojených sil. "Nebojte se, i zmatené rozkazy vás nakonec přivedou do zákopů."

04.04.2021 4 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Nesnáším to, fakt. Bába mě s...štvala celou dobu, ráno mě vzbudit klepáním na čelo tak jí asi zlomím ruku. Ne, ne a ne - klenot možná, ukazujte to turistům, ale nikdy víc.

20.03.2021 odpad!

Na útěku: Neuvěřitelný příběh Josefa Brykse Na útěku: Neuvěřitelný příběh Josefa Brykse Luděk Navara

Škoda, že ani pan Rajlich neví, jakou imatrikulaci měl letoun, na kterém byl pan Bryks sestřelen. Hned bych si postavil model a na poličce by zaujal místo nejčestnější.

Vždy když v médiích kvičí nějaké komunistické hovado, vzpomenu si na tuto knihu a dokument ČT Muž, který přecenil českou duši aneb Útěky Josefa Brykse a začne se mi vařit krev.

19.03.2021 5 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Teda, to bylo ale o ničem. Ztráta času, fakt, že jo. Úplně mě to deprimovalo...

11.11.2023 1 z 5

Tma Tma Ondřej Neff

Občas nevyrovnaná kvalita příběhu, ženské postavy jsou fakt až moc pipinoidní, ale celkově fajn postapo román. Velké umění se nekoná, odpočinková četba ano.

01.10.2022 4 z 5

Co jsem prožil Co jsem prožil Josef Šnejdárek

Výborně napsané, bez příkras a kudrlinek. Pan generál byl správný chlap. Skvělé čtivo i pro lidi mimo military sféru.

06.10.2021 5 z 5

Noční klub. Díl druhý Noční klub. Díl druhý Jiří Kulhánek

Druhé kolo čtení obou dílů Nočního klubu po letech je za mnou a upřímně - v oku mám slzu. Oba díly jsou klenoty, které očistí vaši duši a nastolí v ní klid a tak trochu smutek, že už Mistr nepíše.

06.10.2021 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Nebylo to vysloveně špatné, ale asi už jsem na to starej. Být mi -náct, nejspíš by mě to bavilo víc, myšlenka je zajímavá. Další díly zcela určitě vynechám.

04.07.2021 3 z 5

Hyperion Hyperion Dan Simmons

Kdybych měl vybrat jen jednu sci-fi knihu a tu doporučit čtenářům, byl by to Hyperion.

Alois Nebel Alois Nebel Jaroslav Rudiš

Kdo zná a dokáže ocenit "hnusnokrásné" Jeseníky, tomu kniha dá ještě něco navíc. Poetika pánů Rudiše a Švejdíka je jedinečná a myslím, že zajímavá i pro lidi, kteří jinak komiks chápou jako pokleslou zábavu.

Prach Prach Hugh Howey

Jo. Tahle trilogie stojí za to, třetí díl ji pěkně uzavře, a konec přijde po hromadě zvratů tak rychle, až bych si přál ještě alespoň pár stran navíc. Určitě doporučuji.

12.12.2022 4 z 5

Všichni krásní koně Všichni krásní koně Cormac McCarthy

Autorovy knihy se vždy zpočátku čtou hůř, než si člověk zvykne. Nakonec je však příběh natolik silný, že čtenáře vtáhne do děje a odmění ho krásným zážitkem. U Všech krásných koní tomu není jinak. Oproti Cestě a Téhle zemi trochu slabší, pořád ale kvalitní.

24.05.2022 4 z 5

Pošťák Pošťák David Brin

Bavilo mě to. Vytýkaný patos mi nijak nevadil, místo Stars and stripes to mohla být jakákoli vlajka, a na příběhu by to nic nezměnilo. 80 %

17.06.2021 4 z 5

Rambo II (Rozkaz) Rambo II (Rozkaz) David Morrell

Dvojka je kult, kniha jakbysmet.

"To je amulet pro štěstí. A co ty, Rambo, co máš pro štěstí?"
Rambo vytáhne svou krutopřísnou kudlu.
"É, asi tohle." ♥️

20.03.2021 4 z 5

Jimmy Corrigan: nejchytřejší kluk na světě Jimmy Corrigan: nejchytřejší kluk na světě Chris Ware

Do posledního detailu propracované grafické dílo. Depresivní, absurdní, pokřivené, melancholické a přesto geniální.

26.06.2021 5 z 5

Bohužel, tohle je po předchozích počinech slabota.

19.06.2021 2 z 5

Z hovna bič Z hovna bič C. D. Payne

Velice příjemná knižní jednohubka, svižně psaná, čtivá, hořce zábavná. V Payneově portfoliu jedna z těch slabších, ale pokud je čtenář dosud nepolíben autorovou tvorbou, nic nepozná.

08.04.2021 4 z 5