TVer TVer komentáře u knih

Doktor Láska Doktor Láska Leisa Rayven

(SPOILER) Tak toto se nepovedlo.
První kniha od v této sérii byla prostě skvělá. Druhá se mi také líbila, i když jsem měla věci, které mi tak úplně neseděly, ale toto..... Absolutní katastrofa.

Tory je očividně velice nadaný a šikovný v IT sektoru, je i dobrým hacekrem, jak je ukázáno napříč celou knihou. Jedinou práci, kterou si ale dokázal sehnat je redaktor podprůměrného časopisu a vytváření aplikaci pro Romance Central. Kluk, kterému nabídla práci NASA, jak zmiňuje v první kapitole, by určitě neměl problém najít si mnohem lukrativnější zaměstnání v New Yorku, které by mu nejem pomohlo pokrýt všechny náklady na léčbu otce, ale ještě by mu i něco zbylo a pravděpodobně by také dostal mnohem lepší pojištění, pod které by mohla spadat celá rodina. Takže argument, že zůstal aby byl blíž otci je podle mě absolutní blbost, i tak žil v úplně jiním státě než jeho rodina, takže určitě si mohl v NYC najít mnohem lepší práci. Jen podotýkám, že ústředí NASA je ve Washingtonu D.C., takže když píše o "pětihodinové cestě do Pensylvánie", tak by měl NASA od domova pravděpodobně stejně daleko jako New York.

Dále nenávídím to "jsem moc hrdý na to, abych přiznal, že potřebuji pomoc". Jsi bezdomovec, nic takového jako moc hrdý neexistuje. Zvlášť, když ví, že by mu spousta kamarátů mohla pomoct (jsem jediná, kterou napadlo, že by mohl bydlet u Nannabeth?? ).
Eden nazývá svou nejlepší kamarádkou, ale nic ji za celou knihu neřekne. Nepoví jí absolutně žádnou podstatnou informaci o svém životě. ŽÁDNOU. Napříč celou knihou. Ale pak se naštve, že Joanna, kterou zná 10 minut i s cestou děla to samé jemu. Trocha pokrytectví ještě nikoho nezabila, že? Pak ale Joannu záměrně zhazuje a předhazuje jí, že mu lhala, když on dělá doslova to samé celou knihu.

Zároveň to jeho "bože, jsem lepší než ostatní chlapi, dokážu ženu uspokojit, soustředím se nejdřív na ni, jsem úžasný a jsem stále sám..." fňukání. Panebože, běž s tím někam.

Další věc je, že tak 90% USA chodí na terapii KROMĚ jakékoli postavy v těchto knihách. Když už se konečně Joanna rozhodně na tu terapii jít, co byl mimo jiné jeho nápad spolu s Jeevesem(který je mimochodem neskutečně děsivý), tak ji začně emočně vydírat, že to tam bez ní nevydrží ani den. Fakt dospelácký přístup.

Celá tato kniha byla ztráta času. Kdyby to alespoň bylo z Joanniny pohledu místo Tobyho, tak by to možná bylo alespoň na 2 hvězdy.

01.08.2023 1 z 5

Provazochodci Provazochodci Josef König

Bylo to místemi i celkem vtipné, i když někdy to byl docela bizár.
Fajn oddechovka.

23.05.2023 4 z 5

První chyba První chyba Sandie Jones

(SPOILER) Mnohem lepší než předchozí kniha autorky "Nevlastní sestra".
Mělo to napětí, sledovalo to vícero dějových linek, které ale byly propojené a mělo to nečekaný konec.
Příběh se mi opravdu líbil, i když jsem pak už tušila jak to asi dopadne, nečekala jsem ten úplný konec. S transakcí s Japonskem bylo něco divného hned od počátku, Alice určitě měla poslouchat své instintky. Co měla ale taky udělat bylo najat si soukromého detektiva. Vyplatilo by se jí to mnohokrát.

Co se mi ale zdálo divné bylo, jak na začátku knihy Alice zmínila něco v smyslu, že na ní ve škole koukají stále jako na "tu vdovu". Tom ale zamřel před 10 lety a před 9 se znovu vdala. Nemyslím si, že by to a) po 10 letech ještě někoho zajímala, že její manžel zemřel, nebo b) že by si jej ještě někdo pamatoval nebo c) že by jí někdo říkal "ta vdova" a litoval ji. Myslím, že kdyby o ní někdo nějak zmýšlel tak by to bylo spíš "ta ženská, co se znovu vdala rok po smrti prvního manžela". A po skončení knihy si myslím, že by jí spíš říkali "černá vdova".

Jinak byl ale zajímavý i příběh Beth, přemýšlela jsem jak se to celé spojí a myslela jsem si, že Tom prostě opustil Alice kvůli Beth a pak předstíral svou smrt, aby měl pokoj. Do toho mi ale nesedělo to, že by měl mít facebookový profil pod svým pravým jménem, kde by postoval věci a snímky. Když se tedy ukázalo, že Nathan byl "Thomas" tak mě to překvapilo. Tento kus konce jsem opravdu nečekala.

Líbilo se mi ale jak se všechny věci v knize propojili a i to jak to skončilo. Po smrti Nathana už by se alespoň Alice nemusela zabývat tím, že byla úplně blbá když neuzavřeli s Nathanem před svatbou předmanželskou smlouvu. (Vezme si cizího chlapa rok po smrti její "životní lásky", po které ji zůstala kopa peněz, dům, firma, auta atd. a nemyslí ani na zabezpečení Tomovy dcery pro případ, že by se něco stalo.......).

09.03.2023 5 z 5

Nevlastní sestra Nevlastní sestra Sandie Jones

(SPOILER) Nic extra.
Kate a Laren mě štvaly tím, jak se ani jedna nesnažila pochopit stranu té druhé. Každá si stála za svou pravdou a tu druhou neposlouchala.
Od začátku bylo jasné, že nejvíce tajemství má právě matka. Ta nebyla ochotná nic říct, ani když šlo doslova o život.

Zároveň jsem čekala, že Jess bude nějaké zlé monstrum, které tam přišlo s plánem na zničení životů všech zůčastněných. Byla jsem poměrně zklamaná.
Konec nedával vůbec zmysl.

07.03.2023 3 z 5

Bílá tma Bílá tma Danielle Girard

Slabé, něco se začalo dít až ke konci knihy, ale ani konec knihu jako celek nezachránil. Postavy byly zejména ze začátku matoucí a děj také. Byly zde náznaky na minulost (a bylo jich poměrně hodně), ale celé příběhy jsme se dozvěděli až na konci knihy. Takže vše důležité bylo nacpáno do asi 100 stran, prvních 250 bylo v podstatě o ničem.

10.01.2023 3 z 5

Návrat Návrat Anne Jacobs

Je to už delší doba co jsem četla předešlé knihy, které měli byt trilogie. Ale ok, autorka ze série chce vytřískat co nejvíc peněz, fajn.

Když jsem si vzpomněla na děje předchozích knih, tak to bylo lepší. Ale připadá mi, že se postavy vůbec nezměnily. Za těch nevím-kolik-let jsou pořád stejné. Alicia je stejně panovačná, Lisa pořád jenom žere a je přehnaně dramatická, Kitty prostě nedokáže být chvíli zticha. Když jim bylo 20 nebo kolik, tak to byla jedna věc, ale když už jsou všechny ženy starší, vdané a pořád stejné, tak to je o něčem jiném. Nejvíc mě vytáčelo, jak je očividné, že je krize, dostala se už i do vily, ale Lisa by pořád jenom podávala kávu a koláče a prostě nezavře ústa, aby si Paula vyslyšela, když se snaží najít řešení.

Mezitím se Marie chová k Dodo tak, jak sama nesnášela, když se k ní chovali Melzerovic chlapi. Stroje prostě nefungují a namísto toho, aby jí dala šanci ji ignoruje a ještě ji chce potrestat.

Celkově mě kniha spíš štvala, rozhodně to už není ten sladký příběh, který se mi líbil v prvních knihách. Další části už číst nebudu.

24.10.2022

Rod nebes a dechu Rod nebes a dechu Sarah J. Maas

Tato kniha se mi líbila mnohem víc než první část. Postavy jsou napsaná naprosto skvěle. Zároveň se tam toho děje víc než v té první části. Naprosto zbožňuju postavu Ruhna.
Je vidět, že autorka to má vše přemyšlené tak 5 knih dopředu protože se ten příběh skvěle doplňoval. Přečetla jsem si opravdu jedním dechem.

Sarah J. Maas rozhodně ví jak u čitatele vyvolat spoustu emocí na pár stranách. Konec knihy mě naprosto dostal. Nemůžu se už teď dočkat 3. knihy.

19.10.2022

Království popela Království popela Sarah J. Maas

(SPOILER) Knize bych dala asi 75%.

Celá série byla hodně intenzivní, až jsem ji nemohla číst najednou a musela jsem si dávat mezi jednotlivými knihami pauzu. Bylo mi zřejmé, že kniha bude velkolepým vyvrcholením, ale...

Kniha má téměř 1000 stran, což mi přijde hodně. Zejména mi to připadá hodně, když je na asi 500 stranách opisovaný boj. Stránky, na kterých se popisoval boj, byly pro mě utrpením, protože veěkeré bitvy měli úplně stejný scénář. Terrasen si myslí, že může zvítězit, pak uvidí Erawanovo vojsko ve velmi silné převaze, vypadá to, že prohrají, pak se stane zázrak a nakonec bitvu vyhrají. Dělo se to u každé jedné bitvy, kterých bylo v této knize víc než dost. Toto mě úpřimně nebavilo, když jsem četla o té poslední bitvě tak jsem už doslova stránky přelétala jenom zběžně, protože ty opisy nebraly konce. Samozřejmě pak přišla Aelin s obrovským vojskem (které ale pořád nestačí na khaganovu armádu), která zachrání celý svět spolu s Yrene. První část knihy se mi proto líbila víc, posledních 350 stran už jsem to vysloveně prostě chtěla mít za sebou. Můj celkový dojem z knihy zachránilo posledního pár stran, kdy skončila vojna, Aelin byla korunovaná a všichni se brali.

Zároveň na mě působilo rušivě to, jak se každá kapitola zabývala jinou dějovou linkou, přišlo mi to velice neucelé, když už, tak se tá kniha dala rozdělit na části, kde by to byla třeba část s Aelin uvězněnou v rakvi a Jeřábem s družinou jak ji hledají, pak další část Chaol, Yrene a vojska khaganátu, další část Dorian, pak Manon a pak Aedion. TÍm, že se tyto dějové linky přetínali to nebylo tak záživné. Kapitola začala, situace nějak vrcholila, zrazu kapitola skončila a ocitli jsme se v kompletně jiné situaci u jiných lidí. Trochu nepřehledné.

Jedna věc, která mě na knihách autorky neksutečně štve je, že autorka napíše a vymyslí silné ženské postavy, aby jim pak jejich moc vzala pro "větší dobro". Nevím, proč by vždy silná ženská hrdinka musela obětovat veškerou svou moc, zatímco mužští hrdinové zůstavájí mocní a nemusí se vzdát v podstatě ničeho. Nevím, k čemu je to dobré a nelíbí se mi to. Je to téma napříč sériemi. Ano, Aelin přežila, změnila se na vílu, ale zároveň přišla o 95% svých schopností. Jasně, beru, nemusí mít kouzelné schopnosti, aby byla silným charakterem, ale když už je jednou má, proč o ně má úplně přijít? Prostě se mi to sebeobětování hlavních hrdinek nelíbí...

Celkově hodnotím celou sérií kladně, ale ze všech knih se mi tato líbila nejméně.

01.07.2022 4 z 5

Netěhotná Netěhotná Jenni Hendriks

(SPOILER) Takové pohodové čtení, jsem ráda, že kniha neskončila tak, že Veronica nakonec na ten potrat nešla, četlo se to dobře, ale celou dobu jsem si říkala, jak se tam jenom Kevin zvládl objevit každých 10 stran.

21.06.2022 3 z 5

Hlasy v bouři Hlasy v bouři Darcy Coates

Kniha byla dost podprůměrná. Jako horor mi to moc nepřipadalo i když to mělo dobrý a zajímavý začátek.

Nejdřív jsem si říkala, že ta situace možná bude jako z Misery od Kinga, trochu se mi ulevilo, když tomu tak nebylo. Chybí mi tam vysvětlení, co že se vlastně konkrétně stalo, i když předpokládám, že se to dozvíme v dalších knihách.

Čekala jsem, že se budu bát jako při autorčiných předešlých knihách, ale nebylo tomu tak, jen jsem si pokládala mnoho dotazů, které zůstali nezodpovězené. Kniha nebyla špatná, ale nebyl to ten děsivý horor, kvůli kterému bych se v noci bála jít na záchod sama, který jsem čekala.

23.05.2022 2 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

(SPOILER) Tato část se mi líbila asi o trochu víc jako první část.
Líbil se mi také vztah Chaola se Celaenou, i když se mi nelíbilo, že to skončilo tak náhle. Napříč celou knihou jsou nápovědy na její původ a tak odhalení na konci není moc překvapivé.

Když se objevila baba Žlutohnátka, velice mi připomínala Tkadlenu ze série Dvůr trnů a růží a zároveň jsem měla pocit, že když tam byly popsány magické bytosti, které vládli tomu světu, a které pak vílí národ vyhnal, že se jedná o Asteri ze série Půlměsíčního města (což je dle mého názoru velice pravděpodobné s ohledem na celou druhou knihu dané série).

Hádanka, která sa týkala míst skrytých znaků Sudby byla jasná od začátku, min. Tedy první místo - Elenina koruna v hrobce. Na to, že je Celaena tak chytrá ji to trvalo poměrně dlouho.

Co jsem ale opravdu nečekala bylo to, že je Celaena vlastně víla, a její schopnosti byly pouze potlačeny králem, takže je vlastně "uvězněná" ve své lidské podobě.

Jsem zvědavá na další pokračování a hned se do něj půjdu pustit, myslím, že s tím, jak odplula do Wendlynu začne být příběh o to zajímavější.

01.05.2022 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

(SPOILER) Potom, co jsem přečetla jak sérií Dvůr trnů a růží, tak i sérií Půlměsíčního města, musela jsem si tuto sérii přečíst tak. Je vidno, že autorka byla při tvoření této série trochu někde jinde, než když začala psát další dvě série. Kniha se mi ale moc líbila, těším se, až si přečtu další knihy v sérii. Vzhledem k dalším sériím jsem si jistá, že Celaena a Chaol budou druzi, a to na základě zmíněného "zlatého pouta" mezi nimi, takže jsem zvědavá, jak se to dále vyvine, i když na to, že mají být druzi velice vzácní je jich napříč knihami poměrně hodně.
Zároveň se mi ale líbil koncept toho, že Celaena je v boji velice cvičená a je i poměrně silnou osobností na to, že má 18 let.

25.04.2022 5 z 5

Malé ženy (převyprávění) Malé ženy (převyprávění) Jindřiška Smetanová

Chtěla jsem si přečíst Malé ženy, narazila jsem na tohle a zjistila jsem, že to je tak půlka původní knížky? Prostě ne, ztráta času....

04.04.2022 1 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Kniha se mi moc nelíbila. Měla jsem zmatek v postavách, zároveň mi přišlo, že se děj posouvá hodně pomalu. Nelíbilo se mi také to, že je tam spousta odstavců, které jenom zabírají místo na stránce, ale nemají absolutně žádnou funkci, nic neozřejmují, nesedí do příběhu atd. Knihu jsem ani nedočetla, trápila jsem se s ní 2 týdny a asi na 300 stránce jsem to vzdala.

21.08.2021 2 z 5

Fake Fake Robert T. Kiyosaki

Kniha není špatná, no mohla by být na asi 200 stránek, pokud by vše nebylo zopakováno min. 2x. Jeho první kniha se mi moc líbila a tak jsem čekala, že ta druhá bude ještě větší pecka, ale tak to úplně nebylo.

28.04.2021 3 z 5

Nová doba Nová doba Marie Lamballe (p)

Zatím kniha, která se mi od autorky líbí nejméně. Je tam moc postav, které mi lezou na nervy. Hilda je moc rozmaznaná a Heinz se chová, jakoby mu bylo 20 a žádnou válku ještě nezažil. Děj se posouvá jen pomaly, nejvíce posunu nastane na posledních asi 100 stranách. Nejsem nadšená, ale kniha není zlá, možná budou lepší další dva díly.

21.02.2021 3 z 5

Bestie v Rudém lese Bestie v Rudém lese Sam Eastland (p)

těžko se mi do knihy začetlo, nešlo to, kniha jako taková není špatná, ale osobně nemám moc ráda knihy z ruského prostředí

30.12.2020 3 z 5

Americká princezna Americká princezna Katharine McGee

Hezky psaná kniha, jednoduchá na čtení, oddechová, s pěkným příběhem.

30.12.2020 5 z 5