TulipB TulipB komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Vyjímečná kniha. Poodhalila dějiny naší země, o kterých jsem nevěděla - občanská válka v roce 1919-1920 v oblasti Těšínska. Rodinná historie Barbory, jejích dcer, synovce a přítelkyně. Barvité vylíčení těžkého hornického života nejen havířů, ale zejména jejich rodin, poznamenaných tragédií v dole.

01.07.2021 5 z 5

Kniha plná zajímavých myšlenek a pohledů na smysluplný život. Emotivní příběh, kdy lítost není vítaná, ale otevřená a upřímná mysl je žádoucí.

07.03.2020 4 z 5

Ke dnu Ke dnu Anna Bolavá (p)

Zajímavá kniha, ponoření do hlubin lidské duše. Nosný není příběh jako takový, ale to, jak na události nahlížejí jednotlivé postavy. Příběh nemá začátek ani konec, je to neohraničená etapa a jak to dopadne, to vlastně není podstatné. A vše je zastřené mlhou ...

08.09.2020 5 z 5

Zvuk slunečních hodin Zvuk slunečních hodin Hana Andronikova

Krásná a smutná kniha

10.01.2020 5 z 5

Jedna želva za druhou Jedna želva za druhou John Green

Skvělá kniha, kterou si budu dlouho pamatovat. Je zajímavé vidět svět očima člověka, který se potýká s obsedantně kompulzivní poruchou a zároveň se vyrovnává se ztrátou otce, byť je to již dlouho, co zemřel. To pro mne bylo v příběhu nejvýraznější. Zároveň bylo milé sledovat linku křehkého vztahu Azy a Davida.

17.08.2020 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Drsná a čtivá kniha, která má spád.

23.01.2020 4 z 5

Dobrodružství milovníka knih Dobrodružství milovníka knih Charlie Lovett

Skvělá kniha, doporučuji. Jsou zde tři roviny příběhu, daleká minulost, minulost hlavního hrdiny a jeho součastnost. Nakonec vše dospěje do stejného bodu. Dynamické vyprávění.

08.11.2019 5 z 5

Kniha dvou cest Kniha dvou cest Jodi Picoult

Krásná kniha. Fascinující archeologický výzkum vykopávek v Egyptě. Vyprávění o smrti, z různých pohledů. Přijmout nevyhnutelné, tzv. si uklidit stůl nebo vlastní duši, jakkoli to chcete nazývat. A pokud je to alespoň trochu možné, splnit si poslední přání.
Pro mne je to kniha zejména o hledání, o hledání sama sebe. Když se snažíme splnit očekávání druhých, často se stane, že zapomeneme na to, co chceme vlastně my sami. Klientka hlavní hrdinky Win, právě tohle Dawn připomene. Je to o možných cestách, o propojení minulosti s budoucností. Kniha Vás nutí přemýšlet nad vlastní cestou.

20.07.2023 5 z 5

Elvíra, strašidlo z kontejneru Elvíra, strašidlo z kontejneru Lucie Paulová

Skvělá kniha, dětem se moc líbí. Máme jako audio a děti poslouchají stále dokola :-).

08.11.2020 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Velice čtivá a nenáročná kniha, líbila se mi.

28.10.2020 4 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Skvělá kniha, hned bych vyrazila na cesty ;-). Oceňuji také reálie některých navštívených míst či místních zajímavostí.

19.07.2020 4 z 5

Devět nocí Devět nocí Zuzana Strachotová

Kniha se mi líbila, má spád, bylo těžké se "odtrhnout" :-). Je propracovanější než první část.

22.02.2020 5 z 5

Kavárnička v Kábulu Kavárnička v Kábulu Deborah Rodriguez

Krásný, nijak hluboký příběh, konec trochu "červená" knihovna, ale na pozadí sílícího vlivu Talibánu pro mne příjemný závěr. Co prinese budoucnost ... dá-li Bůh ...

28.10.2020 4 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty