Trina1 Trina1 komentáře u knih

Účastníci zájezdu Účastníci zájezdu Michal Viewegh

Pro mě jedna z nejlepších Vieweghových knížek.

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

U Agathy se mi skoro ve všech detektivkách dost pletou postavy, navíc u některých se nemůžu do první půlky knížky začíst. Toto ovšem neplatí u Vraždy v Orient-expresu, tam má děj spád už od začátku.

Hra na vraždu Hra na vraždu Agatha Christie

Super knížka, která vás vtáhne do děje hned od začátku. Přečtená jedním dechem.

Vraždy podle abecedy Vraždy podle abecedy Agatha Christie

Skvělá knížka, od začátku do konce velmi čtivá.

Vlak z Paddingtonu Vlak z Paddingtonu Agatha Christie

Skvělá knížka, napínavá od začátku až do konce. Jako vždy s překvapivým závěrem.

12.03.2011 4 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Knížku jsem začala číst s obavami a nevěděla jsem, zda ji přečtu až do konce. Ale kupodivu se mi i přes ten hrůzný příběh velmi líbila.

Manželky, milenky, zoufalky Manželky, milenky, zoufalky Lenka Lanczová

Velmi čtivá knížka, autorka popisuje různé životní situace tak přesně, že mám pocit, jako by to byl její příběh. Knížka se mi velmi líbila.

12.03.2011 5 z 5

Matka v krizi Matka v krizi Simona Monyová (p)

Tak jsem čekala knížku sice plnou starostí s rodinou, ale psanou s humorem a místo toho jsem měla v ruce knížku plnou skepse. Sice čtivá, ale ten příběh mě nebavil. Bylo to stále dokola - jen samé nářky - tak to mě fakt odradilo od přečtení druhého dílu.

12.03.2011 3 z 5

Temné shledání Temné shledání Lisa Jane Smith

Trojka mě oproti prvním dvěma dílům trochu zklamala, čekala jsem, co se bude dít v tomto čtvrtém dílu, ale prostě to už není ono. Obávám se, že ani pětka mě nenadchne.

12.03.2011 4 z 5

Soumrak Soumrak Lisa Jane Smith

Další hrůza. Ze začátku jsem měla pocit, že po příšerné pětce se šestka trochu zlepšila, ale opak je pravdou. Další knížka o ničem, zdlouhavá, tato série už by neměla mít pokračování.

12.03.2011 1 z 5

Úžasnější za 2 týdny Úžasnější za 2 týdny Gabriela Peacock

Tak tato knížka mě zklamala. Ale ne proto, že by byla špatná. To určitě není. Ale proto, že jsem od ní čekala úplně něco jiného. Nechala jsem se zlákat anotací, kde je na prvním místě zmíněn přerušovaný půst a plán na dva týdny. O půstu si už sice nic číst nemusím, praktikuji ho spoustu let, ale snad jsem čekala nějaké nové tipy, názor někoho jiného, nový úhel pohledu nebo tak něco.
Půstu a stručnému dvoutýdennímu plánu je zde věnováno pouze pár stránek, zbytek jsou různé tipy na zdravější život a spousta receptů. Rady a recepty jsou sice velmi zajímavé a mnoho čtenářů je určitě ocení, ale já jsem toto nehledala, pro mě tedy kniha není přínosná.

23.09.2023

Měsíční píseň Měsíční píseň Patricia Briggs

Tak já nevím. První polovina se mi moc líbila, ale v té druhé jsem se dost nudila. A těch postav... Pletla se mi jména a neustále jsem se v nich ztrácela. Pak už jsem ani nevěděla, jestli tenhle je upír a tamten vlkodlak, nebo naopak. No ještě tomu dám šanci a zkusím druhý díl a pak se uvidí, jestli půjde tato série k ledu nebo ne :-)

14.05.2020 3 z 5

Rychlovky a chuťovky Břicháče Toma Rychlovky a chuťovky Břicháče Toma Tomáš Kosačík

Kniha plná zajímavých receptů, ale i překlepů, divně poskládaných vět a otřesných zdrobnělin. Nicméně některé recepty určitě vyzkouším, jsou jednoduché a rychlé a přesně to mi vyhovuje :-)

23.02.2020 4 z 5

Knížka o čakrách Knížka o čakrách Patricia Mercier

Tato knížka je dle mého názoru k ničemu. Je plná sice zajímavých, ale neúplných, nejasných a polovičatých informací a rad.

21.01.2019 3 z 5

Jarní mrtví Jarní mrtví Mons Kallentoft

Bohužel se mi knížka nelíbila. Nesedl mi styl psaní, postava věčně nadržené a zahořklé Malin mi byla velmi nesympatická, dvě třetiny děje se odehrávaly v Malininých snech a myšlenkách a v promluvách mrtvých dětí. Zdlouhavé, natahované, na samotné vyšetřování by bohatě stačila jedna třetina stránek.

08.08.2018 2 z 5

Při návalech aspoň není zima Při návalech aspoň není zima Dora Heldt

Tohle nemělo hlavu ani patu. Bylo to o všem a o ničem. Pořád samá sauna, pedikúra, pláč, sauna, kosmetika, nával, pláč, sauna, kadeřnice, pláč, atd atd atd... Plytký děj, nedotažené. Za mě vyloženě ztráta času.

02.08.2018 2 z 5

Půlnoční vrah Půlnoční vrah Veronika Černucká

Nemůžu si pomoct, ale Tara mi je prostě nesympatická. Všichni v jejím okolí jsou blbci (chlapi zejména), jen ona je hvězda.
Přesto čtu knihy Veroniky Černucké ráda. Dobře se čtou, děj se nevleče a má to spád.

21.06.2018 4 z 5

Deset let s Václavem Havlem Deset let s Václavem Havlem Ladislav Špaček

Tohle byla moje poslední kniha Čtenářské výzvy 2016 a byla to třešinka na dortu. Knížka se velmi dobře čte, je vtipná, svižná, zajímavá a poučná.

27.10.2016 5 z 5

Vražda na golfovém hřišti Vražda na golfovém hřišti Agatha Christie

Tak tentokrát to bylo hodně překombinované. Dost jsem se v příběhu ztrácela. Nicméně rozuzlení bylo opět překvapivé a nečekané a proto dávám 4 hvězdy.

22.08.2016 4 z 5

Ferdův slabikář Ferdův slabikář Ondřej Sekora

Ferdův slabikář jsem kdysi četla stále dokola snad tisíckrát. Díky němu jsem uměla naprosto plynule číst ještě před nástupem do školy. Dodnes umím nazpaměť říkanky téměř ke všem písmenům. Dnes jsem si knížku přečetla znovu v rámci čtenářské výzvy v kategorii Oblíbená kniha tvého dětství.

21.08.2016 5 z 5