TracyB TracyB komentáře u knih

Návrat z temnoty Návrat z temnoty Liz Coley

Tohle psychologické drama, ne thriller, se mě nijak zvlášť moc nedotklo. Téma disociativní poruchy mi není cizí, tady mi to přišlo všechno takové plytké, nelíbilo se mi to pojetí, moc jsem tomu nevěřila, postavy si mě nedokázaly více získat. Za mě průměr.

22.06.2017 3 z 5

Box 21 Box 21 Anders Roslund

Klasicky syrová severská krimi, která si nebere servítky. Téma knihy se mi líbilo, bylo dobře propracované. Kniha se dobře četla. Na můj vkus byla však zbytečně moc akční, člověk tady nedostal šanci se hlouběji seznámit s postavami, nedostal se jim pod povrch a to mi celkem vadilo.

25.03.2017 4 z 5

Když padne noc Když padne noc Jenny Milchman

Tahle kniha mi moc nesedla. Už po prvních přečtených stranách jsem tušila, že to asi nebude můj šálek. Pak se děj trochu rozběhl, ale potom už to šlo jen z kopce. Přeskakovala jsem spoustu zbytečných odstavců, děj byl nezáživný, postavy si mě nijak nezískaly. Ne, tohle si příště odpustím. Děj knihy, který se odehrává prakticky na jednom místě, což je podle mě těžké téma k zpracování a tahle autorka to moc dobře nezvládla.

06.02.2017 2 z 5

V údolí lišek V údolí lišek Charlotte Link

Výborná kniha, řadím hned za Šmíráka a vedle Zapomenutého dítěte. Autorka umí vtáhnout do děje, nezbývá, než netrpělivě vyhlížet její další knihy.

02.01.2017 5 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Nebylo to špatné, taková průměrná jednohubka. Pod kůži se mi však nedostala.

20.05.2018 3 z 5

Podstata zla Podstata zla Luca D'Andrea

Knihu jsem si půjčila naslepo, jednoduše mě zaujal název. Chvíli jsem si musela zvykat na autorův zvláštní styl psaní, bylo to zase úplně něco jiného, než to, co jsem doposud četla, chyběla mi přímá řeč, ale po pár stranách mě to strhlo jak lavina a nepustilo až do konce. Pár nedostatků by se určitě našlo, ale pro všechno to ostatní, co se v knize povedlo, je autorovi odpouštím. Prvotina, osm písmen...hodně povedená prvotina, není co dodat :-)

28.04.2017 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Čtivá severská krimi s parádní dvojkou vyšetřovatelů. Mě to hodně bavilo a téma knihy mi sedlo víc než v andělovi. Super, těším se na další knihu :-)

03.01.2017 5 z 5

Ctitel Ctitel Charlotte Link

V téhle knize Link trochu "polevila". Rozhodně pořád patří k tomu lepšímu v žánru, čte se dobře, ale prostě nezaujala tolik, jako v předchozích knihách. Laťka byla nastavena hodně vysoko... :-)

02.01.2017 3 z 5

Její život v očích panenky Její život v očích panenky Ingrid Desjours

Po přečtení této knihy mě napadá jediné slovo: dokonalé. Vynikající sonda do nitra silně narušené osobnosti. Myslím, že Barbaru hodně dlouho nedostanu z hlavy.

27.02.2018 5 z 5

Dobře se dívej Dobře se dívej James Carol

Ten stejný průměr, ten stejný příšerný detektiv, jako u Polámaných panenek. Za mě prostě ne, příští knihu si ráda odpustím.

29.08.2017 2 z 5

Šmírák Šmírák Charlotte Link

Od autorky jsem přečetla všechny knihy, takhle je podle mě bez rozmýšlení nejlepší. Velice čtivá, výborná zápletka, nemám co vytknout.

02.01.2017 5 z 5