Tpober Tpober komentáře u knih

12 pravidel pro život. Protilátka proti chaosu 12 pravidel pro život. Protilátka proti chaosu Jordan B. Peterson

Kanadský psycholog objasňuje na téměř 400 stránkách dvanáct principů pro spokojenější, protože plnější a samostatnější, život, jak je vypozoroval sám na sobě a ve své práci s lidmi. Jeho pravidla jsou pro mě srozumitelná, i když někdy zavede čtenáře na delší dobu do filozofie nebo Starého zákona, daří se mu vrátit k původní myšlence a na konci kapitoly ji hezky shrne. Pragmatický a přemýšlivý obsah jeho knihy se mi dost líbil.

10.05.2020 5 z 5

Osm múz mého života Osm múz mého života Josef Koutecký

Profesor Koutecký pustil novinářku Riebauerovou nejen do bytu plného knih, umění a zajímavostí, ale otevřel jí na sklonku života své srdce, a tak zanechává přečtení rozhovorů dojem hlubšího poznání impozantního člověka se širokými zájmy.
Knize pomáhá rozdělení do osmi kapitol věnovaných hlavním motivům utvářejících jeho profesní, osobní a vnitřní bytí.

20.09.2021 5 z 5

Soukromá tajemství Soukromá tajemství * antologie

Líbí se mi grafická úprava knihy. Povídky jsou krátké a dobře se čtou před spaním.

04.02.2021 3 z 5

Dějiny římské říše Dějiny římské říše Mary Taliaferro Boatwright

Autorům se podařilo shrnout na 490 stranách vývoj v Itálii od předměstského způsobu života do konce vlády císaře Konstantina v roce 337 n.l. a postupnou přeměnu Říma v jednu z velkých říší starověku. Kniha se chvílemi čte jako učebnice, přitom si celou dobu udržela moji pozornost

30.03.2020 4 z 5

Můj poslední výdech Můj poslední výdech Paul Kalanithi

Paul studoval anglickou literaturu a filozofii, aby pochopil, co činí život smysluplným. Ale stal se šéfem neurochirurgie. Před smrtí na rakovinu ve věku 37 let napsal knihu, kde se vyrovnává s tíží smrtelnosti, vlastní i svých pacientů.

09.05.2022 5 z 5

Na Sicílii Na Sicílii Norman Lewis

Britský novinář zachytil v knize vzpomínky na své výpravy na Sicílii v období od 2.světové války po současnost. Kniha nemá souvislý děj, dá se číst po kouskách a na chvíli se tak ponořit do života na Sicílii. Líbil se mi popis krajiny a života lidí v Palermu a vesnicích.

29.03.2020 3 z 5

Skrytá paměť krajiny - krajinou Českokrumlovska Skrytá paměť krajiny - krajinou Českokrumlovska Jan Kočnar

Poutavé vyprávění o krajině Českokrumlovska a lidech, kteří zde od pradávna žili. Kniha se mi líbila, určitě si některá místa projdu pěšky.

23.02.2020 4 z 5