TomTomis TomTomis komentáře u knih

Čerň a stříbro Čerň a stříbro Paolo Giordano

Ač velmi depresivní , stálo to za přečtení a zamyšlení. Osoby rozvržné na několika málo stránkách. Komorní příběh o umírání, smrti...

Norský dandy Norský dandy Jan Guillou

Horší než první díl. Ale ne nijak výrazně, jen nesmí člověk čekat od románu to samé jako od prvního dílu.

Stavitelé mostů Stavitelé mostů Jan Guillou

První díl ságy mě oslovil. Donutil mě si vyhledat i dotyčná místa, kde hrdinové zápasí se svými osudy, které se od sebe velmi liší. Bojím se ovšem, co z tohoto díla vzejde za pokračování.

Pán ledové zahrady Pán ledové zahrady Jarosław Grzędowicz

Tuhle sérii mohu jen vřele doporučit. Není to místy jednoduché čtení,ale odměnou je nevšední autorova fantazie, která dokáže uchvátit.

S elegancí ježka S elegancí ježka Muriel Barbery

Geniální kniha, mnoho vrstev a linek k přemýšlení i přemítání o životě a jeho zvláštnostech. Po přečtení knihy z knihovny jsem si musel jeden výtisk i koupit do knihovny. Těším se, až se k této knize časem vrátím.

Polibek pavoučí ženy Polibek pavoučí ženy Manuel Puig

K této knize se musím časem vrátit. Zůstal mi z ní takový zvláštní pocit. Mnohé jsem podle mě neodhalil. Škoda, že spoustu líčených filmů člověk nezná...

Poslední závoj ne, Salomé Poslední závoj ne, Salomé Anna Markowitz

Kniha se mi dostala do rukou úplnou náhodou. Četla se jedním dechem. Příběh o zvláštní lásce, hledání sebe sama. Hrdinka se prodírá svými pocity a hledá sama sebe. Nejednoduchá cesta.

Štěstí ve stínech Štěstí ve stínech Lynn Flewelling

Nenáročná fantasy. Dva díly přečteny, ale nevím, zda se dostanu dál.

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Tohle nemá chybu. Přečteno už třikrát a stále se mi knížka neomrzela. Je to vhodné i pro hlasité předčítání, u čehož jsem se hodně bavil. A posluchači také:)

Schrödingerova velryba Schrödingerova velryba Andrew Crumey

Tato kniha mě jaksi zklamala. Čekal jsem od ní více než jen děj plný hrátek s časem, když jsem měl pak už pocit, že nevím, kde mi hlava stojí. Trochu lituji i koupě, ale třeba jsem na tento text ještě nedozrál.

09.12.2016 2 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Na tuhle knihu rád vzpomínám, i když ne kvůli tématu Četl jsem ji kdysi dávno a mám z ní pořád zvláštní pocit deprese, smutku. Líbilo se mi, že postavy nebyly černobílé. Jedna z těch nej od Styrona.

Tetovaný Tetovaný Peter V. Brett

První díl za mnou:) Tedy dočtený už před pár měsíci. Stále váhám, zda se vrhnout do dalšího dílu, nebo si ještě dát odpočinek. Některé pasáže mi přišly jednotvárnější. Démon za démonem, neustálý strach lidí. Jsem zvědavý na pokračování, ale váhám ...

V jedné osobě V jedné osobě John Irving

Trochu jsem se bránil této knize, ale protože mě zajímala tématika, zkusil jsem to. Román mě nezklamal. Určitě jsem ho alespoň dočetl, na rozdíl od Svět podle Garpa. Knížka měla kupu zvratů a vylíčila docela dlouhé časové období skupiny lidí. Skvělé!

Vodní nůž Vodní nůž Paolo Bacigalupi

Moje první kniha od tohoto autora. Dal jsem na vychválení, ale okouzlení se nekonalo. Některé scény se člověku vryjí do paměti. Ale jako celek mi to příliš nefungovalo. I tak za mě dobrá kniha.

Will Grayson, Will Grayson Will Grayson, Will Grayson John Green

Tohle je kniha svižná, rychlá. Má svoje tempo a i když je zřejmě určena hlavně dospívajícím, což dávno nejsem, měla svoje kouzlo.

Zimní putování Zimní putování Elfriede Jelinek

Místy kouzelné, místy neskousnutelné. Cestu k této autorce jsem myslím zahájil ne její nejlepší prací. Zkusím časem dát šanci ještě některé její knížce.

09.12.2016 3 z 5

Zutí provádím s chutí Zutí provádím s chutí Jana Koubková

Tuhle knihu miluju. Můžu si pustit k tomu i cd. Nejlépe je číst ji nahlas a užívat si zvláštní kouzlo textů naší jazzmanky:)

09.12.2016

V tomto domě straší V tomto domě straší John Boyne

Kniha neurazí. Lákalo mě na něm hlavně ta doba viktoriánské Anglie, tajemno, trochu duchařiny. Nehledal jsem v díle nic vážného- přišlo mi to jako prima oddechovka.

26.11.2016 3 z 5