tomas2582 tomas2582 komentáře u knih

Spouštěč Spouštěč Wulf Dorn

Pro mě zatím nejlepší Dornova kniha. Perfektně promyšlený psychologický thriller, kde se jasně ukazuje, že je zatraceně výhoda být psychiatrem a spisovatelem zároveň. U mě nechybí v oblíbených spisovatelích.

09.06.2016 5 z 5

Jirkův tajný klíč k vesmíru Jirkův tajný klíč k vesmíru Stephen William Hawking

Mít v rukou tuhle knihu v 10 letech, tak bych určitě studoval fyziku nebo měl k ní alespoň lepší vztah :) Příběh jednoduchý, ale poutavý, doplněný o krásné ilustrace i fotografie. Knihu budu doporučovat všem rodičům!

02.07.2018 5 z 5

Skrýš Skrýš Johan Theorin

Tohle byla moje první kniha od autora. Těšil jsem se na slibovanou hrůzu, ale ta se nedostavila. Knížka se četla sama, je dobře napsaná, ale hlavní linka s Rami a jak to dopadlo, jak píše i Engie, mě taky pěkně naštvalo. Za mě průměr...

04.09.2016 3 z 5

Mrazivé ticho Mrazivé ticho Wulf Dorn

"Kdy už konečně půjdeme domů?"
No, touhle knihou si mě Dorn upoutal a další dvě jeho knihy ze mě udělali jeho věrného čtenáře.

09.06.2016 5 z 5

Červený vrch Červený vrch Jamie McGuire

Tuto knihu mi doporučila má přítelkyně potom, co si ji sama přečetla a líbila se ji. Možná to i zapříčinilo "BUM" po našem společném sledování seriálu The Walking Dead, který ale tahle kniha převýšit nemůže a ani se ji zdaleka nepřiblížila co se kvality týče ve srovnání s výše uvedený seriálem.

14.04.2015 2 z 5

Zaklínač duší Zaklínač duší Sebastian Fitzek

Moc povedené dílo. Kniha není moc tlustá, takže se četla jedním dechem, žádné široké popisování, jen se děj hnal kupředu. Super zvraty a ještě lepší pointa. Nečekal jsem. Doporučuji!

23.08.2015 4 z 5

Kruh Kruh Kodži Suzuki

Nejsem fanda audioknih, ale zpracování téhle knihy Norbertem Lichým nemá chybu. Doporučuji.

03.11.2016

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

No, musím říct, že mě tahle knížka sedla. Tady krev nehledejte, v tom to tak úplně není. Přesto je to temné a znepokojující čtení. Psychologický náhled do myšlenek týraných osob. Jsem zvědavý na pokračování.

09.06.2016 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Velmi čtivé a atmosférické dílo. Nejlepší pasáže jsou Erika, kdy vzpomíná na události před deseti lety. Překvapivě více prostoru v knize měl právě Erik namísto detektiva Joona Linny. Příběh nenudí, jen závěr bych si přál trochu více ztrhující. Těším se na další knihu. Silné 4*

14.01.2016

Dolores Claibornová Dolores Claibornová Stephen King

Tak tohle byla moje první knížka od Kinga a první dospělácká knížka vůbec. Nedávno jsem ji četl po druhé, před Geraldovou hrou, kvůli jejich spojitosti. A pořád je to moc dobrá kniha.

30.06.2015 4 z 5

Pulz Pulz John Lutz

Opravdu povedená kniha. Velice poutavý příběh, modus operandi vraha této knihy taky velice zajímavý. Určitě tato kniha vzbudila ve mně touhu přečíst si další autorovi knihy.

14.04.2015 4 z 5

Strach Strach Jozef Karika

V knize je všechno, co mě baví..záhady, mystéria, starý deník podivínského archeologa..k dokonalosti však ještě něco scházelo. Četla se velmi dobře. Patrná inspirace Kingem i Lovecraftem. Ve výsledku hodnotím nadprůměrně = více takových knih!

31.03.2018 4 z 5

Hlava plná přízraků Hlava plná přízraků Paul Tremblay

Knížka se četla lehce, příběh zajímavý, nikoli však originální. Očekával jsem horor, ale že bych se bál jako pan King...rozuzlení na konci to zvedlo na 3,5*

24.01.2017 3 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Mé přesné hodnocení je spíše 4,5*. Proč ne 5*? Občas mi přišel Lev skoro až jako terminátor, ale jinak za mně hodně povedená knížka. Čtivá, akční, napínavá a kdybych nevěděl vůbec kdo je Andrej Čikatilo, pak bych dal nejspíše 5* určitě. Užil jsem si tu knihu a všem ji jen můžu doporučit.

05.10.2015 4 z 5

Geraldova hra Geraldova hra Stephen King

Knihu jsem si sehnal na popud toho, že je ve spojitosti s knihou Dolores C., kterou jsem si před touto knihou přečetl po druhé. Kniha se mi líbila, a hlavně jsem byl zvědav jestli z toho Jessie vyvázne...no, po delším uvážení silné 3*.

30.06.2015 3 z 5

Pytel kostí Pytel kostí Stephen King

I když byl úvod i zápletka poněkud zdlouhavá, finále všechno vynahradilo. Vrhám se na další Kingovi knihy.

04.06.2015 4 z 5