tomas0851 tomas0851 komentáře u knih

Amanda Amanda Kristýna Sněgoňová

LEGIE, díl druhý, AMANDA
Druhý díl série Legie naštěstí pokračuje v duchu prvního dílu.
Opět je průběh vyprávěn z pohledu hlavního hrdiny. Spousta sprostých slov. Velmi svižný děj, který sérii hezky rozvíjí. Kraksna získá nové členy posádky a při tom zlikviduje půlku planety.
Pravda je, že drsnost mluvy Kristýna Františka překonává, ale vůbec to nevadí.
Spíš než román je to trochu delší povídka, ale čte se dobře.
Kdo si chce odpočinout, vyčistit hlavu a nevadí mu drsná mluva pozná další osudy posádky Kraksny. A opět, co se může posr#t tak se 100% pose#e

16.08.2022 5 z 5

Šprti & frajeři Šprti & frajeři Kristýna Sněgoňová

Šprti a frajeři - třetí díl série Legie
Díky covidu mám prostor na čtení, tak jsem se pustil do dalšího dílu.
Opět psán Kristýnou. A opět pochvala.
Po prvním velmi svižném dílu a druhém svižném dílu přišlo zklidnění. A není to na škodu. Ba naopak.
Troufnu si styl tohoto dílu přirovnat k Městu v oblacích a Zemi v troskách.
Kapitán Bouchač s posádkou Kraksny plní první a zcela absurdní úkol od hunta. Jak jsme zvyklí, co se má posr... To se pose...
Tentokrát jsou se i témata k zamyšlení. Jsou ti zlý opravdu zlý??? Kdo se zm#dem narodil může se po záchraně života změnit?
Přečtěte si knihu a uvidíte

16.08.2022 5 z 5

Gideon Devátá Gideon Devátá Tamsyn Muir

Příjemné překvapení.
Pro knihu jsem se dlouho rozhodoval. Pozitivní recenze uživatelů i odborníků mne lákaly a zároveň odrazovaly. Párkrát jsem se spálil, takže jsem byl na vážkách. Navíc téma nekromantů jsem si tak docela neuměl představit.
Ale ke knize samotné.
Kniha se velmi příjemně čte. Příběh je neotřelý, zajímavý. Autorka Vás postupně šikovně vtahuje do děje, takže hltáte stránku za stránkou až do nečekaného konce.
Vzhledem ke své jazykové vybavenosti jsem četl v českém překladu. A hodně dobrý. V průběhu příběhu se semtam objeví neotřelé věty a výrazy, které knihu příjemně ozvláštňují.
Kniha je první díl připravované trilogie o světě nekromantů, jejich vzniku, dovednostech, magii, nekromantce a její rytířce, které jsou nepřátelé téměř na život a na smrt a největší kámošky v jednom.
Doporučuji dobře si zapamatovat osoby a obsazení, bo já se chvílema ztrácel a naopak neztrácejte víru, proč a jak něco je, protože v závěru je většina vysvětlena.
Kdo má rád, podle mne, neobvyklé téma fantasy, neotřelý jazyk vyprávění, neměl by váhat.

18.07.2022 5 z 5

Supervelmoci umělé inteligence: Čína, Silicon Valley a  svět v éře Al Supervelmoci umělé inteligence: Čína, Silicon Valley a svět v éře Al Kai-Fu Lee

Kniha je velmi zajímavá, zvlášť, když si člověk uvědomí, že to právě probíhá kolem něj.
Nicméně pro mne, jako laika, který má o problematice pouze všeobecné podvědomí, je kniha na čtení moc těžká.
Naopak, kdo problematikou AI žije, přijde si určitě na své.

24.06.2022 3 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Ty VOE jako FAKT?!?! To byla jízda...
Před nedávnem jsem se pustil do série Naslouchač od Petra Stehlíková .
První díl jsem koupil na zkoušku v rámci podpory českých autorů, druhý jsem dostal a třetí jsem musel mít.
Po zhltnutí Naslouchače spousta z Vas potvrdila, že je nejlepší.
Druhý díl Faja, že je slabší, ale přelouskal jsem jej se stejným nadšením.
A Nastereu někteří haněli jako nejslabší. Že se táhne, že mohla být kratší, že je divná....
Proto jsem po ní sahal s o to větším zájmem.
Chápu, že když je o 200 stran silnější než první dil, může se jevit dlouhá. A nebo jsem hodně atypický, ale za mne asi nejlepší z těch tří , co zatím vyšly.
Ani na chvilku jsem neměl pocit, že se nudím. Ba naopak. V tomto pokračování autorka opět skvěle rozvíjí linku příběhu. Navazuje a vysvětluje myšlenky z předešlých dílů.
V jistě části do děje vsadí docela slušný zvrat, že čtenář docela kouká. Ale je to spíše jak adrenalin do žíly a člověka to nutí číst číst a číst a čeká jak tohle dopadne.
Pravda, asi třikrát jsem měl pocit, že došlo k podivnému dějovému skoku, ale je to jen pocit.
Jako za mne HÓOOODNĚ DOBRÝ. Už aby byly další díly. Tato série se fakt povedla.
Veliká poklona autorce.

04.05.2022 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

DOČTENO A OPĚT SUPER
Tak mám za sebou FAJU, druhý díl série Naslouchač.
Z prvního dílu jsem byl nadšený, ale u druhého mne většina varovala, že je slabší.
NENÍ TO PRAVDA, NENÍ SLABŠÍ.
Je jiný, ale pořád se drží svižné linie, podrobného popisu fantasy světa.
Autorka nám očima hlavní hrdinky zaujatě a hlavně zajímavě popisuje duševní boj pubertální holky se sebou samou. S nepřáteli, kteří jsou přátelé. Se světem, pro který je jen zbytný otrok. S dávnými tajemstvími...
Druhý díl velmi dobře rozvíjí linii vyprávění prvního dílu a stejně,, jak u Naslouchače s přibývajícími stránkami narůstá napětí a svižnost děje.
Za mne důstojné pokračování velmi zajímavé série.
Třetí knihu většina ztrhala, tak uvidíme...

30.04.2022 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

PŘÍJEMNÉ PŘEKVAPENÍ
Opět jsem, v rámci podpory českých autorů, sáhnul po knize mého oblíbeného žánru na základě recenzí a dobře jsem udělal.
Je pravdou, že se někdo někde zmiňoval, že díky tomu, že je hlavní hrdinka dívka, je to čtení spíš pro holky. Trochu jsem se bál, co mne čeká. Ale asi su holka, bo se mi kniha moc líbila.
Knihu jsem tentokrát opravdu přečetl jedním dechem, protože tak jak autorka vede vyprávění, je prostě boží.
Málokde jsem setkal s tím, že autor čtenáři svůj fatasy/postapo svět tak hezky popíše, vše vysvětlí a ještě přidá slovník.
Autorka pojala příběh jako vyprávění a prožitky dívky, převlečené za chlapce, aby ji rodina uchránila před zlým osudem jejich krutého světa.
Příběh je úžasně vystavěn, vyprávění je více než poutavé a s každou další stránkou přibývá napětí a čtenáře to nutí číst dál a dál až je najednou konec.
Pevně doufám, že další díly se ponesou ve stejném tempu a duchu.
Zaujal mne Kotleta, Sněgoňová, ale tohle mne dostalo. Toto za mne TOPka.

21.04.2022 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Tak nevím...
Úplnou náhodou se mi do rukou dostala tato kniha - Tiché roky od Aleny Mornštajnové. Měla dobré recenze a hodila se mi do Čtenářské výzvy , tak jsem se do ní pustil.
Teď jsem jí dočet a jsem plný hodně smíšených pocitů.
První polovina knihy mi připomněla v některých pasážích moje slohové práce ze základky. Pak přišel celkem nečekaný zvrat a kniha dostala relativně spád. A poslední stránky už člověk jen hltanu, jak to dopadne.
Autorka vypráví příběh jedné rodiny očima otce a očima dcery. Vyprávění se k sobě díky sjednocující se časové linii postupně přibližují. A i když jsou životy otce i dcery a jejich vzájemná vazba celou dobu pečlivě popisovány, objevují se nové, důležité detaily jejich života.
Spíš než příběh samotný, jsou pro mne zajímavější myšlenky a otázky, co kniha vyvolává. Že i když člověk že svého pohledu dělá maximum, tak to pro okolí tak nevypadá, spíše naopak.
I když to není můj šálek kávy a tyto knihy nijak nevyhledávám, přečtení nelituji

11.04.2022 3 z 5

Královská hraničářka Královská hraničářka John Flanagan

Autor opět nezklamal.
Další díl úžasné ságy o dobrodružstvích v krásném fantasy světě.
I když je to spíše YA literatura, rád po ní sáhnu a vyčistím si hlavu.

11.04.2022 5 z 5

Město v oblacích Město v oblacích Kristýna Sněgoňová

Knihu jsem vybral na základě kladných ohlasů na různých fórech a můžu říct, že nezklamala.
NA to kolik má kniha stran, je velmi čtivá. Děj má spád. Vše je srozumitelné, i když člověk musí dávat pozor. Někdy padne zmínka o nějaké nové postavě a za chvíli dojde k jejímu rozšíření.
Je to příjemné postapo a reálný nástin, jak to s náma dopadne.
Je pravda, že rozšíření děje o krvelačné emzáky není úplně to, co bych tam hledal, ale povedlo se to autorce včlenit velmi rozumně.
Někdo píše, že konec je hororová, já bych spíše řekl, že je nečekaný, trochu zvrácený, ale je v duchu celé knihy.
Kdo má rád české autory, postapo, tak si určitě přijde na své.

22.02.2022 5 z 5

Alenka z planety Země Alenka z planety Země Kir Bulyčov (p)

Vrátil jsem se ke knize po 35 letech a opět jsem si ji užil. Příjemné kosmické vyprávění, které pobaví i dospělého. Žádné stranické poučky, nic takového. Jen čistě vesmírné dobrodružství.

10.02.2022 5 z 5

Operace Thümmel Operace Thümmel František Kotleta (p)

Pecka.
Je pravda, že po pár větách a prvním sprostém slově, jsem přemýšlel, co to mám v rukou.
Ale zvědavost byla silnější a za chvíli jsem byl na konci knížky.
Čte se velmi dobře. Příběh má spád.
I když si autor stvořil vlastní svět, zůstává pořád čtenářsky přívětivý.
Jsem zvědav, zda pojede série v nastaveném tempu.

20.01.2022 5 z 5