tlapa tlapa komentáře u knih

Děsy mrazu a temnoty Děsy mrazu a temnoty Christoph Ransmayr

Výborná knížka, dobře napsaná a taky pěkně graficky udělaná, moc pěkné ilustrace.Chybí pouze tmavě modrá záložka/stužka ... a bylo by to dokonalé.

17.01.2024 5 z 5

Jedenáctý bílý kůň Jedenáctý bílý kůň Jan Skácel

Nadčasový klenot, paráda! Jako by to pan Skácel napsal včera, je to všechno stále aktuální.
Super, jsem moc rád , že jsem se k tomu dostal. Knihu jsem našel v knihobudce...nejlepší věci jsou zadarmo.

04.09.2023 5 z 5

Svět u nohou Svět u nohou Scott Elsworth

Pan autor je skvostný a poutavý vypravěč. Pihou na kráse je, že kniha obsahuje některé mylné nebo částečně nepravdivé informace, taky je zde několik chyb v textu, překlepy apod. Asi chyba sazby , editora nebo překladatele. Jinak se to čte velice dobře a oceňuji snahu autora zařadit vyprávění do kontextu doby, souvislostí s tím, jaká byla společnost, co se dělo ve světě, v politice, kultuře, apod.

18.06.2022 5 z 5

Moje mládí v Gronsku Moje mládí v Gronsku Peter Freuchen

Nádherná knížka, byl to zážitek ji číst. Je nás tady zatím 5, kteří jsme ji četli a všichni dali 100%, to už o něčem svědčí.Souhlasím se všemi komentáři pode mnou. Opravdu to stojí za to, doporučuji všem tundrofilům!

12.12.2021 5 z 5

Na severní točnu. Díl druhý Na severní točnu. Díl druhý Fridtjof Nansen

Skvostná kniha, oba díly. Silný příběh tvrdých chlapů.

"Ještě jiné poučení dala, naše výprava, že totiž malými prostředky lze vykonati velmi mnoho. I když člověk musí žíti jako Eskymák a spokojiti se s nejmenším, může - je-li vhodným způsobem připraven - dobře dostati se v před a uraziti velké vzdálenosti v krajinách, o kterých doposud rádo se myslívalo, že jsou jen velmi nesnadno přístupny."
Fridtjof Nansen

03.08.2021 5 z 5

V proudech ledového oceánu V proudech ledového oceánu Tom Wittgen

Takový hybrid mezi literaturou faktu a románem, jinak poměrně dobrá kniha.
Autorka píše pod mužským pseudonymem, tomu moc nerozumím...

08.07.2021 4 z 5

Vzhůru - Pozoruhodná cesta k vrcholu Mount Everestu Vzhůru - Pozoruhodná cesta k vrcholu Mount Everestu Bear Grylls (p)

Paráááááda!
Přečetl jsem mnoho, mnoho knih o extrémním horolezectví, ale tohle je doopravdy PECKA!

21.05.2021 5 z 5

Křik neviditelných pávů Křik neviditelných pávů Jarmila Loukotková

Poslední a řekl bych nejlepší román paní Loukotkové! Znáte snad někoho, kdo psal o starověku lepší knížky? ...snad Mika Waltari.

07.04.2021 5 z 5

Mašínovi – Ve stínu šibenice Mašínovi – Ve stínu šibenice Vladimír Mertlík

Dobrá práce pane Mertlíku!
Jenom škoda velkého množství chyb v knize: překlepy, interpunkce, kolikrát věta nedávala smysl apod. , zřejmě šlendrián lidí, kteří připravovali knihu k vydání.

28.01.2021 4 z 5

342 hodin ve stěně Grandes Jorasses 342 hodin ve stěně Grandes Jorasses René Desmaison

Nervydrásající drama.

30.12.2020 5 z 5

Čeljuskin v zajetí ledu Čeljuskin v zajetí ledu Ivan Lukjanovič Muchanov

Sovětská propagandistická kniha o potopení nového parníku Čeljuskin v Severním ledovém oceánu a záchraně její posádky převážně sovětskými letci. Hrubá sovětská propaganda.

13.08.2020 3 z 5

Kdo dřív Kdo dřív Kåre Holt

Autor plive jedovatou slinu na svého krajana Amundsena, velice naturalistický román o dobytí Jižního pólu. Skutečným vítězem byl samozřejmě Amundsen, ačkoli mediální manipulace od těch dob dělá hrdinu za Scotta. Doporučuji:https://www.databazeknih.cz/knihy/tajemstvi-smrti-polarnika-r-f-scotta-260605
Kapitán Scott byl diletant, který Antarktidě nerozuměl, bohužel na to doplatil životem svým i svých 4 členů expedice.

13.08.2020 3 z 5

Ztroskotání na pólu Ztroskotání na pólu Wilbur Cross

Vzducholoď Italia ztroskotala někde okolo 81st. severní šířky, což je od pólu stovky kilometrů, čili samotný název knihy je nesmysl. Jinak kniha jako taková je slušná, velice dobře popisuje, jak se Italové vykašlali na Nobileho, protože nebyl fašista. Ti co četli Běhounka a Nobileho se asi moc nových věcí nedozvědí, snad kromě popisu stavu Krasina a osudu některých lidí v letech po katastrofě.

13.08.2020 4 z 5

Touhy a úděl Touhy a úděl Dina Štěrbová

Opravu skvělá, nádherná záležitost! Neskutečná práce paní Štěrbové!
Prosím admina o opravu jména autorky zde na databázi, chybí háček nad e!
Jinak paní Dina je úžasná bytost, nejen bývalá výborná horolezkyně, ale i neuvěřitelně
lidská, chápající a empatická....klobouk dolů a pošlapat!

31.05.2020

Tyrkysová hora Tyrkysová hora Dina Štěrbová

Pro ty z vás, kteří četli" Čo oju, tyrkysová hora", doporučuji přečíst si u téhle reedice doslov autorky, je to velice zajímavé čtení!

31.05.2020

Cílem je vrchol Cílem je vrchol Peter Habeler

Bezvadná věc, skvěle napsaná, plná skvělých myšlenek a nádherných fotek. Doporučuji!

09.05.2020 5 z 5

"Dobře to dopadne" "Dobře to dopadne" Wolfgang Nairz

- Jak se jmenuje ten pes?
- Karl Maria.
- A proč?
- Protože nedojde dál než do základního tábora.

21.12.2019 5 z 5

Příliš pozdě zemřít mladý Příliš pozdě zemřít mladý Vladimír Jurásek

Skvělá kniha, parádně napsaná, čtivá. Ivo je ryzí člověk, popisuje svůj život, tak jak byl a je, přiznává svoje chyby, úspěchy i neúspěchy a přidává svůj pohled na lidi a události okolo něj. Děkuji za zážitek a dávám nekompromisně pět hvězd!

21.12.2019 5 z 5

Boj o vrcholy Boj o vrcholy Antonín Veverka

Docela pěkná knížka- podle mě, poslední dvě kapitoly mi připomněly https://www.databazeknih.cz/knihy/himalajsti-tygri-139958
Ale popisy výstupů mi přijdou moc stručné, chtělo by to trochu rozvézt, ale dávám pět hvězd, na svoji dobu(1943) skvělá kniha.

20.11.2019 5 z 5

Nekonečný uzel. K2 – 8.616 metrů Nekonečný uzel. K2 – 8.616 metrů Kurt Diemberger

Ve sportu, když uděláte chybu, tak prohrajete nebo se zraníte. V horolezectví, když
uděláte chybu, tak za ni zaplatíte životem vy nebo váš druh na laně. V tomto příběhu
bylo spousta chyb...a spousta dobrých skutků. Přesto je to velký příběh,...a smutný.
Tohle je snad nesmutnější kniha o horách, kterou jsem četl, a že jich bylo...
Kurt Diemberger dál zůstává kontroverzní postavou světového horolezectví (Čogolisa 1957, Daulágirí 1960, K2 1986) Vydat se na nejtěžší osmitisícovku v 54 letech, bez kyslíku a se ženou....je to bláznovství, hrdinství nebo co vlastně?
Knížka je to bezesporu překrásná, dobře napsaná a doplněná řadou nádherných fotografií, které přesně vystihují hlavní aspekty himalájského horolezectví: nádhera a hlavně rozlehlost hor, náhlé změny počasí a taky nezapomenutelné chvíle na vrcholu.

03.03.2018 5 z 5