TinaBookBlog TinaBookBlog komentáře u knih

I slunce vychází I slunce vychází Ernest Hemingway

Při čtení knihy musí čtenář občas číst mezi řádky, aby viděl bolest a zármutek postav. Chvílemi je čtení nudné, ale myslím si, že autor výborně vystihl marnotratnost a jak jedna žena, může velice snadno vyvolat konflikty mezi muži.

03.12.2016 4 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham neznámý - neuveden

Je to opravdu porno. Chvílema až nechutné, ale asi stojí za to si přečíst.

07.02.2015 4 z 5

Člověk bestie Člověk bestie Émile Zola

Nejdříve mě kniha trochu nudila, pak mě ale pohltila. Přemýšlela jsem, kdo je bestií... Všichni! Kniha má vše - napětí, vyvoláva zvědavost, lítost... Zajímavé čtení, které určitě dočtete do konce.

24.10.2014 5 z 5

Ze života hmyzu Ze života hmyzu Karel Čapek

Četlo se to dobře, ale na 100% mě to neuchvátilo.

26.01.2014 4 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Skvělý konec trilogie!

24.11.2013 5 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Skvělé pokračování! Přečetla jsem jedním dechem.

Krysař Krysař Viktor Dyk

Přes to, že tato kniha není dlouhá, dokázal autor zachytit velice mnoho. Mně osobně přišlo zvláštní, jak se do Krysaře dívka ihned zamilovala. Jinak je v knize vyjádřeno mnoho pocitů a zajímavých rozhodnutí. Je to smutný příběh, ale opravdu stojí za to si přečíst.

Krakatit Krakatit Karel Čapek

Dílo mě vůbec nezaujalo. Jedinou zajímavostí je, že K. Čapek předpověděl atomovou bombu už v roce 1924. Myslím si, že kdyby měla kniha tak o 100 stránek méně, dozvíme se stále tu stejnou pointu.

24.11.2013 3 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Velice zajímavé drama. Karel Čapek poukazuje na to, co jsou lidé schopni udělat pro válku a sami pro sebe. Boj mezi dobrem a zlem. Knihu jsem přečela jedním dechem. Určitě doporučuji!

Dekameron Dekameron Giovanni Boccaccio

Dle mého názoru, mohl autor lépe pracovat s příběhy. Příběhy jsou velice zajímavé a krásně napsané, ale jsou si celkem podobné. Převážná část je se sexuálním podtextem. Některé příběhy jsou zajímavé a některé zase méně. Knihu jsem dočetla dokonce a nemohu říci, že mě nudila, ale např. do maturitního seznamu jsem si jí neuvedla, protože si nedokáži představit, jak bych o ní vyprávěla.

24.11.2013 4 z 5

Horalka Horalka Alberto Moravia (p)

Výborná kniha o nikdy se nevzdávající ženě. Mnoho popisů.

24.11.2013 4 z 5

Ze sídliště Ze sídliště Jonas T. Bengtsson

Příběh kodaňského undergroundu, ve kterém se setkáváme se 3 kamarády, kteří vyrostli na jednom sídlišti (ghettu), obklopeni násilím a drogami. A jak je zmíněno v příběhu, můžete vytáhnout kluka ze sídliště, ale ne sídliště z kluka...

Danny je předčasné propuštění z vězení a vydává se za svými jedinými přáteli - Christianem, poldou z protidrogového a Malikem, studujícího na zubaře. Zjišťuje, že Malik se pohřešuje a tak začíná pátrat. Odkrývá tím příběh jednotlivých antihrdinů.

Vyprávění bylo surové a bez příkras. Autor velmi dobře zachycuje odvrácenou stranu společnosti. Místy jsem zírala, co nám přináší dějová linka Christiana. V knize jsou taktéž nečekané zvraty a napínavé momenty. Mně osobně asi nesedl autorův styl, protože jsem se musela textem prokousávat. Knihu ale mohu rozhodně doporučit!

04.05.2024 4 z 5

Temné sestry Temné sestry Krystal Sutherland

3 malé setry Grey, Vivi a Iris se ztratí během procházky s rodiči. Tak, jak nevysvětlitelně zmizely se zase po měsíci objevily. Po 10 letech jsou jejich životy rozdělené, ale zároveň jsou sestry na sebe silně napojené.
Sestry přitahují svým nevšedním vzhledem - bílé vlasy a černé oči a zároveň svými schopnostmi.

Během čtení se dozvídáme něco o schopnostech sester, jejich dětství a současných, naprosto rozdílných životech.
Jedná se o zajímavé a místy napínavé čtení. Příběh se příjemně vyvíjí, ale místy je chaotický a máte pocit, že se na něco zapomnělo.
Fantasy není mnou běžně vyhledávaný žánr, ale tuto knihu bych doporučila, i když hodnocení a shrnutí této knihy je z nějakého důvodu obtížné...

23.04.2024 4 z 5

Stíny nad zálivem Stíny nad zálivem Lucy Clarke

Dvě dlouhodobé kamarádky vypráví svoji dějovou linku. Sára současnost, Isla začíná x let zpět, až dojde taktéž do současnosti. Isla přišla před 7 lety o syna, kdežto Jacob, Sářin syn, byl zachráněn. Nyní, po 7 letech zmizí Jacob, Sára propadá zoufalství a Isla se jí neozývá.

Kniha, která se zprvu tváří velmi zajímavě, následně podprůměrně a nakonec to trochu zachrání konec. Děj je neskutečně předvídatelný, vyprávění je nezáživné. Vyšetřování je velmi nepodstatné, protože se spíše jedná o rozbor pohledů Sáry a Isly. Na druhou stranu konec mě neuvěřitelně překvapil a díky němu jsem hodnocení nakonec povýšila na 3 hvězdy. Pokud knihu přejděte bez povšimnutí, nic moc se nestane.

14.04.2024 3 z 5

Dívčí hrob Dívčí hrob Jeffery Deaver

Tentokrát jsem se rozhodla podívat na přes 20 let starou záležitost J. Deavera. A mohu říct, že to nebyla chyba.
Čtení je to neuvěřitelně napínavé, se spoustou zvratů, i když s velmi jednoduchou zápletkou - uprchlí vězni, rukojmí, vyjednávač. Hltala jsem každou stránku a byla zvědavá, co se ještě zvrtne.

Konec byl za mě nepředvídatelný a zároveň přitažený za vlasy. Během čtení jsem měla také problém orientovat se ve jménech. Byla jich spousta, stejně tak, jako příjmení. Zde tedy za mě mínus. Jinak mohu čtení rozhodně doporučit!

05.04.2024 4 z 5

Elon Musk Elon Musk Walter Isaacson

Vizionář, paličák, dříč, inteligentní, neempatický... Elon Musk může být popsán různě. Z neznámého, šikanovaného dítěte se stal člověkem, kterého zná celý svět. Může za to jeho touha po záchraně lidstva, neústupnost a chuť neustále riskovat.

Kniha je to velmi obsáhlá, ale čtení mě rozhodně nenudilo. Našla jsem tam informace, které jsem už věděla (Musk toho se světem sdílí dost), ale zároveň jsem měla šanci nahlédnout více pod pokličku. Musk je komplikovaná osoba, se kterou je těžké vyjít, ale je si spousty svých chyb vědom.

Autor, který s Elonem strávil 2 roky, odvedl skvělou práci, stejně tak jako překladatel. V knize je poznámka, že Musk knihu před vydáním nechtěl číst a tudíž do ní nikterak nezasahoval. Mohu rozhodně doporučit!

16.03.2024 5 z 5

Severní úsvit Severní úsvit Lukáš Kosař

Poklidný život malého anglického městečka Northern Dawn naruší dvě vraždy. Je proto povolán detektiv z Londýna, Carl Dawnson, aby tyto vraždy prošetřil.

Příběh se odehrává v 90. letech 20. století, nicméně Northern Dawn, kde se zdá, že se život zastavil, na nás dýchá jinou érou.
V knize je množství barvitých popisů, zajímavých dialogů a okultismus naprosto nerušeně do celého děje zapadá.
I když má za mě kniha pomalejší rozjezd (což mi nesedlo), samotný děj a následný závěr knihy je zajímavý a překvapivý. Kladně hodnotím epilog, který uzavírá některé příběhy jednotlivých postav.
Kniha je také doplněna o obrázky jednotlivých míst a samotného vyšetřovatele (vše vygenerováno pomocí AI).

Tuto knihu mohu doporučit a věřím, že v budoucnu nám má autor ještě co nabídnout.

03.03.2024 4 z 5

Nikdy se nepřestala usmívat Nikdy se nepřestala usmívat Martin Štefko

Alexandra zabila 168 lidí a je odsouzena k trestu smrti, přesto se pořád usmívá. Dochází na sezení k doktorovi Robertovi, který v ní nedokáže vidět to, co vidí ostatní - zrůdu. Nedokáže si představit, že by tato nevinně vypadající žena dokázala krutě zabíjet. Alexandra však popisuje vraždy velmi důvěryhodně a dovede vyšetřovatele k tělům.

V knize se střídají kapitoly, kde jsou popsány vraždy s kapitolami se sezeními Alexandry a Roberta. Kapitoly jsou čtivé, i když místy se zdá, že se děj zastavil.
Závěr knihy byl pro mě naprosto nečekaný a zajímavý. Knihu mohu doporučit a já si od autora přečtu určitě i něco jiného.

18.02.2024 4 z 5

Kniha je poutavá už jen svým názvem, který většinu čtenářů zláká. Pokud stejně jako já herečku neznáte, vůbec to nevadí. To, co kniha obsahuje je drsné a je potřeba o těchto tématech otevřeně mluvit.

Autorka popisuje svůj život od samého dětství, které bylo v očích dítěte šťastné, i když ne dokonalé. Život, který byl 100% řízen její fyzicky i psychicky nemocnou matkou, která zapříčinila veškeré problémy, které se v životě této ženy vyskytly. Přes to všechno, herečka svojí matku po celou dobu milovala, aniž by si způsobené újmy uvědomovala.

I když se v knize vyskytují témata jako anorexie, bulimie, týrání atd., je to napsané velmi čtivě a mohu rozhodně doporučit.

10.02.2024 5 z 5

Will Will Mark Manson

Tohle byl boj! Kniha mi dala neskutečně zabrat a proč vlastně? Kniha vás provede přes dětství, hudební kariéru, filmovou kariéru, životní lásky až do 50 narozenin. Odvyprávěný život a životní události byly zajímavé a emocionální, dozvěděla jsem se toho o Smithovi hodně. O tom jak přemýšlel, co cítil, po čem toužil... ALE měla jsem pocit, že si prostě potřebuje postěžovat, dovysvětlit, objasnit a podělit se o svůj příběh. Kniha se hlavně zaměřuje na vnitřní svět Smithe, tudíž historky z natáčení apod moc nečekejte.

V knize se dozvíte nebo připomenete, že Will Smith je velmi úspěšným hercem, který si to opravdu vydřel. Stejně tak jako byl úspěšným rapperem a co mu ještě zbývá? Ano, napsat knihu se spoustou filozofování.

Nicméně, i přes můj boj s knihou nemůžu říct, že by nebyla zajímavou a pokud máte tohoto herce rádi a zajímá vás jeho příběh, rozhodně si to přečtěte. Will Smith za svůj úspěch vděčí hlavně sobě a své tvrdé dřině.

20.01.2024 3 z 5