tibicards1710 tibicards1710 komentáře u knih

Genesis Genesis Chris Carter

neskutočné, ako vždy....

05.06.2023 5 z 5

12. 12. 12. 12. Vítězslav Jareš

Pre mna osobne prijemne prekvapenie z ceskych luhov a hajov. Od pana Jareša som doteraz este necital ziadnu knihu. Tato bola prva, ale urcite nie posledna. Mam rad knihy, v ktorych sa minulost a sucasnost prepletaju, az sa pekne-krasne spoja do jedneho celku.

08.10.2016 5 z 5

Olej a mramor Olej a mramor Stephanie Storey

Rivalita dvoch géniov svojej doby. Rivalita Leonarda da Vinciho a Michelangela Buonarottiho. Priznacny je aj nazov knihy. Olej symbolizuje maliara Leonarda a jeho majstrovske dielo, Monu Lisu. A mramor? Material, ktory dokazal premenit na takmer hovoriace sochy slavny Michelangelo. Dej sa odohrava na zaciatku 16. storocia, ked Florencia nutne potrebuje novy symbol. Taky, ktory zmobilizuje obcanov tohto slavneho mesta. Symbol, s ktorym sa vsetci stotoznia... Mesto vlastni kus mramoru, kus neopracovaneho kamena. Kamena, ktoremu uz len treba vdychnut dusu... A to je hlavna vyzva pre velkych rivalov. Leonardo na jednej strane a Michelangelo na strane druhej. Mile, prijemne a oddychove citanie. A tych par faktov z dejin nikoho neurazi, ani neunavi.

27.01.2017 5 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Knihy Chrisa Cartera buď milujete alebo radšej ani nezačnite čítať! Nič medzi tým neexistuje!!!!!!

15.06.2017 5 z 5

Znesvětitel Znesvětitel Paul Finch

Zaujímavé čítanie, napínavý záver. Pomaly, ale iste si začínam obľubovať inšpektora Heckenburga.

20.11.2017 5 z 5

Smäd Smäd Jo Nesbø

Velkolepy navrat Harryho na scenu. Trochu mi to pripominalo Chrisa Cartera. A take knihy ja mozem. A nazov, aj obal velmi vystizny. Tesim sa na dalsie pokracovanie. Za mna plny pocet hviezdiciek!

25.04.2017 5 z 5

Čierna vdova Čierna vdova Daniel Silva

Daniel Silva ako vzdy vyborny a aktualny. Po serii utokov v Parizi, pri ktorych zahynie mnozstvo ludi, sa do hry opat dostava Institut. Kedze jednou z obeti je aj osobna priatelka Gabriela Allona, zacina sa nelutostny suboj. Suboj s casom a suboj s terorizmom. Dej sa postupne odohrava v Parizi, Santorini, Islamskom kalifate a postupne vyvrcholi vo Washingtone...Postupne vychadzaju na povrch skutocnosti, ktore vedu k Saladinovi. Teroristovi, ktoreho identita doposial nie je znama. Vie sa o nom len tolko, ze je a ze sa pred nicim nezastavi. Dokonale ovlada maskovanie a najroznejsie techniky a sposoby zabijania. Da sa vobec takyto super porazit???

25.02.2017 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

paradoxne sa mi prva kniha Chrisa Cartera dostala do ruk ako posledna... navyse sa uz nikde nedala zohnat v printovej podobe, takze som musel prejst na eknihu, lebo ina moznost nebola...
takto to teda nejako zacalo. zoznamenie sa s dvojicou detektivov Robertom Hunterom a Carlosom Garciom. vyborne a napinave citanie od zaciatku az do konca, zapletka jednoducho nemala chybu. sarkazmus a drsny humor uz ku Carterovi patri. rovnako tak aj pomerne detailne opisy vrazd. ale presne toto je Chris Carter a komu to nevyhovuje, tak nech ho necita a skusi nejaky lahsi zaner! ine ako 5* ani dat nemozem. uz teraz sa tesim na dalsie pokracovanie!!!!

16.01.2017 5 z 5

Vlastnou hlavou Vlastnou hlavou Marek Vagovič

Klobúk dole pred Marekom Vagovičom, že toto všetko vypátral, pozbieral a hlavne aj vydal... Vedel som, že Slovensko je skorumpovaná žumpa, ale toto bola naozaj silná káva!!!!

11.12.2016 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Iné, ako 5* ani nemôžem dať. Prečo? Lebo Carter!!! Môj najobľúbenejší autor tohto žánru opäť nesklamal. Ba práve naopak. Na relatívne malom priestore (cca 300 strá) rozohral veľkú, ale mimoriadne krutú hru s množstvom krvi a násilia. A zápletka? Skvelá. Zdanlivo nesúvisiace dejové línie sa krásne spojili v možno neočakávaný a o to prekvapujúcejší výsledok. Ktovie, či sa ešte niekedy dočkáme ďalšieho prípadu detektívov Huntera a Garciu???

22.10.2016 5 z 5

Šesť rokov Šesť rokov Harlan Coben

absolútna strata času

07.08.2016 1 z 5

Hořící drát Hořící drát Jeffery Deaver

pre mna jedna z najslabsich knih z tejto serie. vrazdy elektrickou energiou ma nezaujali, dobry bol iba zaver a velke finale. aj ked prepojenie s Hodinarom sa dalo vytusit.

24.07.2017 3 z 5

Rozbité okno Rozbité okno Jeffery Deaver

Aký príznačný názov. Nakukávanie do okien v prenesenom význame slova. Otváranie a zatváranie okien... Ten, komu je svet počítačov cudzí, ten sa bude nudiť. Ale za seba môžem povedať: vynikajúce a napínavé čítanie

26.06.2017 4 z 5

Zima světa Zima světa Ken Follett

výborné čítanie. páčia sa mi knihy, keď fiktívne postavy sú dosadené do reálnych dejín !!!! za mňa spokojnosť.

13.03.2017 5 z 5

Pod stejným nebem Pod stejným nebem Stephan Talty

Mimoriadne desivy pribeh, plny zialu, utrpenia a hladu. A nad vsetkym bdie velky Kim-Ir-Sen a jeho nastupca Kim-Čong-Il. Najdesivejsie je to, ze to vsetko je skutocne. Zijeme v 21. storoci, mame sa fajn a niekedy si to vobec nevazime. Tajomna Severna Korea, krajina, kde sa smeje a place na povel. Ale vlastne smiat sa niet comu a plakat je zakazane......

26.02.2017 5 z 5

Dvanáctá karta Dvanáctá karta Jeffery Deaver

Seriu pripadov Lincolna Rhyma citam zaradom. Je mi jasne, ze medzi 12 dielmi sa vyskytne aj slabsi. A toto je podla mna jeden z nich. Zbytocne roztahane, miestami az nudne. Jeffery Deaver dokaze napisat aj lepsie knihy. Kto siahne po tejto knihe ako po prvej od Deavera, tak bude sklamany. Ale my fanusikovia Lincolna Rhyma vieme svoje....

12.02.2017 3 z 5

Únosné riziko Únosné riziko Robin Cook

Kde su hranice unosnosti vo vede a vyskume? Pokial je to este unosne a eticke? Kde sa zacina sialenstvo? Vyvoj noveho preparatu a jeho uspesne uvedenie na trh ponuka majitelom farmaceutickej spolocnosti sancu zarobit miliony a mozno aj miliardy. Uz len ide o to, ako vychytat muchy a oboznamit pripadnych uzivatelov s vedlajsimi ucinkami. A to moze byt naozaj velmi riskantne.... A kde a kedy sa tento pribeh zacal? V Saleme, meste znamom s procesmi s carodejnicami v 17. storoci. Zdravotna sestra Kim sa dozveda, ze jej vzdialenu pribuznu obesili ako carodejnicu. Na mnozstvo otazok ale nenachadza odpovede. A tak zacina patrat na vlastnu päsť v temnej minulosti svojej rodiny.... Osud jej prihra do zivota vedca Edwarda. Genia, ci sialenca? Keby som bol Robin Cook, tak by som tuto knihu nazval Vedľajšie účinky.

02.02.2017 5 z 5

Štúdia v krvavočervenom / Podpis štyroch Štúdia v krvavočervenom / Podpis štyroch Arthur Conan Doyle

Krasna edicia. Diel 1 alebo ako to vsetko zacalo... Zoznamenie sa Sherlocka s doktorom Watsonom....
Dufam, ze plan vydat v nej vsetky pripady legendarneho detektiva Sherlocka Holmesa sa vydari. K takejto klasike su vsetky komentare zbytocne. Pripady Sherlocka Holmesa prezili svoju dobu a stali sa silne nadcasovymi. A ako to uz byva v anglickej literature, nechyba tu mierny cynizmus a vsade pritomny anglicky humor.

19.01.2017 5 z 5

Iluze Iluze Jeffery Deaver

Tentoraz sa vyberieme do sveta kuzelnikov, kaukliarov a iluzionistov...Obyvatelov New Yorku nenechava kludnymi vrazdiaci kuzelnik. Vrah je niekolkokrat na mieste cinu, dokonca aj komunikuje s policajtmi. A zrazu dokaze nahle zmiznut. Dokonala iluzia???? A mozno ani nie! Staci iba odpitat pozornost publika v tej spravnej chvili. Ake je to jednoduche, ked sa to vie! Piaty pribeh Lincolna Rhyma nas o tom presvedci. Napinave citanie az do konca.

07.01.2017 5 z 5

Mesiáš Mesiáš Boris Starling

výborné a napínavé čítanie. miestami trošku masaker, veľa krvi, veľa obetí.... ale vrah má svoj systém a ten jednoducho nepustí.... no a úplný záver? výborné..... 5*

08.09.2016 5 z 5