ThePoeticJulie ThePoeticJulie komentáře u knih

Umění vnímat umění: Guerilla writing about art Umění vnímat umění: Guerilla writing about art Michael Třeštík

Nejlepší populárně naučná kniha, kterou jsem zatím četla. Nejenže jsem si díky ní ujasnila odpovědi na spoustu otázek, které mi ohledně umění vrtaly v hlavě, ale co víc, ta forma! Pan Třeštík opravdu umí psát a vysvětlovat. Navzdory náročnosti tématu mě kniha bavila jako kdejaká beletrie a všechno bylo vysvětleno tak názorně a srozumitelně, jak to jen jde. Autorovi opravdu tleskám a děkuji, že je mi díky němu umění zas o něco jasnější.

06.07.2023 5 z 5

Žert Žert Milan Kundera

Hodně zajímavé čtení, obzvlášť v souvislosti s životním příběhem pana Kundery.

09.04.2020

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Taková kratší verze 1984, jen se asi nebezpečněji blíží realitě...
Skvělý nápad, krásně napsané, knihu jsem zhltla během dvou večerů. Trochu mě ale mrzí, že některé pasáže nebyly rozsáhlejší (například debat s Clarissou mohlo být víc.

12.02.2020 4 z 5

Sloni mají paměť Sloni mají paměť Agatha Christie

Stylisticky skvělé. Kniha se velmi dobře čte, suchý humor Hercula Poirota nemá chybu, nápad je to vlastně také zajímavý, jen bohužel možná až moc jednoduchý.

24.04.2019 3 z 5

Neradost Neradost Karel Novotný

Čtu si tu recenze a hodně mě překvapují. Čtenáři často píší, že kniha je zklamala a že jim nic nového neřekne. Myslím, že to není čtení, které by bavilo zdravého člověka. Ale jakožto osoba, co se s depresí setkala, musím autorovi vzdát hold. Skvěle přiblíží pocity člověka s depresemi.

14.01.2019 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Zajímavá psychologie co se týče Lisbeth Salanderové. Dobře promyšlený děj. Těším se na další díly!

08.08.2018 5 z 5

Anatomie lži Anatomie lži Dan Brown

Brownovu dílu ani méně než 5 hvězdiček dát nelze.

17.07.2018 5 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Danu Brownovi ani méně než 5 hvězdiček dát nelze. Počátek je bez pochyby další z jeho úchvatných děl. Po Infernu myslím jeho druhá nejlepší kniha.

13.05.2018 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

První díl je dle mého názoru mnohem lepší, i tato kniha stojí za to.

14.03.2018

Na dně v Paříži a Londýně Na dně v Paříži a Londýně George Orwell (p)

Velice zajímavý a poutavý pohled na život v bídě. Prostě Orwell, co dodat?

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Všechny 3 díly zbožňuji. Jako oddechové čtení perfektní.

14.03.2018 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Má skutečně nejoblíbenější kniha. Je až neuvěřitelné, jak se Orwell přiblížil skutečnosti té doby. Dokonalé

14.03.2018 5 z 5

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Skutečně silné čtení. Nejsem sice nábožensky založený člověk, přesto na mě kniha udělala neskutečný dojem. Chcete-li však vstřebat všechny myšlenky, vyhraňte si na Chatrč hodně času.