tessiesulcova tessiesulcova komentáře u knih

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Harry Potter je můj život a miluju tento svět! Na Rowlingovou mám vzpůrné názory, ale i přes to jí zbožňuju za tento příběh! Děkuju a klaním se.

Musím přiznat, že jsem nejdříve viděla filmy, ale nevadí mi to. Jakožto milovník Harryho Pottera jsem knihy musela přečíst!
Knihy jsem nepřečetla dříve než filmy, jelikož v dětství jsem čtení nesnášela a raději filmy. Dospěla jsem a knihy přečetla jedním dechem....všechny díly.

Doporučuji všema dvaceti (i na nohách) ! Knihy nejsou jen pro děti! Neříkejte to nikdo prosím ! :D

09.02.2021 5 z 5

Ať si říká, kdo chce, co chce....Prokleté dítě mne uchvátilo a já jsem ráda, že tato kniha byla napsaná.
Doporučuji všem fanouškům Harryho Pottera všema deseti!

Je to něco jako fanfikce a ty já miluju, takže super! :)

09.02.2021 5 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Kniha mne pobavila. Čekala jsem, že se mi líbit nebude a opak byl pravdou. K maturitě doporučuji!
Určitě zavítám i do divadla! Nemůžu se dočkat.

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Kniha se nečetla špatně, ale nemůžu říci, že patří k mým oblíbeným. Příběh je zajímavý a litovala jsem, jak smutně dopadl.
Knihu jsem měla k maturitě a všem ji k maturitě též doporučuji.

09.02.2021 2 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Kniha se mi líbila a jako povinná četba, doporučuji! Příběh není složitý a dobře se čte.

09.02.2021 4 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Strašně moc jsem vděčná za toto pokračování. Knihu jsem přečetla jedním dechem a nemohla jsem se prostře odtrhnout! Tento díl se mi líbil ze všech Dvorů asi nejvíce!! Díky Maasové za Rhysanda, Azriela a Cassiana! Tato trojce vás zvedne ze židle! Opravdu, nekecám! Díky tomuto příběhu jsem si našla další oblíbenou postavu a patří do mé zlaté trojce nejlepších knižních mužských postav. Tím se stal Rhysand! Ach bože...mohla bych tu o něm psát romány, ale to si radši nechám pro Wattpad na Fanfikce :D a vrátím se ke knize.

Autorka tento díl skvěle zpracovala. Všechno je to neuvěřitelné! Opravdu si to musíte přečíst a musíte dočíst i další díl a k tomu i ten čtvrtý jako bonus či dodatek! Doporučuji a doporučuji!! Nebudete litovat, to vám garantuji.

08.02.2021 5 z 5

Rod nebes a dechu Rod nebes a dechu Sarah J. Maas

Za mě o něco lepší než první díl! Já jsem z toho prostě nadšená, až jsem z toho nemohla usnout...Maasová nejlepší a znovu se před ní skláním.
Nechápu, jak se to někomu nemohlo líbit, já si to užívala od první stránky do poslední! Dávám 5/5 a nemůžu se dočkat třetího dílu!

Spoiler:
"Zdravím Bryce Quinlanová, já jsem Rhysand." - a já myslela, že mě klepne...já to snad do dalšího dílu nevydržím

02.10.2023 5 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Nechápu některé hodnocení...za mě i tento díl patří k mým oblíbeným jako ostatní dva díly. Alina mě nezklamala ani v tomto díle, prostě je to má oblíbená postava. Z Temnyje nemůžu oči nechat, obrazně řečeno. Mal nepatří k mým oblíbeným, ale jsem za něj ráda. Nová postava prince Nikolaje, mě strašně baví až to není možné a těším se na knihy s ním, které již vyšly.

Knize dávám maximální počet hvězdiček, protože mi též tento díl přirostl k srdci. Všem doporučuji a nesouhlasím se 78 procenty oblíbenosti. Zaslouží si mnohem více. Posuďte sami.

25.10.2021 5 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Miluju tuto knihu a doporučuji všema deseti. Tato kniha patří mezi první, kterou jsem od Maasové přečetla a není poslední. Její styl psaní je prostě boží. Strašně dobře se mi kniha četla a já rychle nečtu...přes to jsem knihu skoro s 800 stran přečetla za dva dny, protože jsem se nemohla od ní odtrnout. Nemůžu se dočkat dalšího pokračování a už netrpělivě čekám...

Příběh Bryce mě strašně zaujal. Je mi líto její ztráty (nechci spoilerovat). Pak se v příběhu objeví padlý anděl Hunt a já omdlévám :D... Hunt je skvělá postava, opravdu!
Bryce a Hunt se k sobě moc hodí a já doufám, že to paní Maasová nezmění v dalších dílech jako třeba u Dvorů...(i když jsem za tu změnu vděčná), ale tady bych to asi nepřežila....bez Hunta...ne :), tak doufám, že se mi přání vyplní.

Knihu doporučuji všema deseti!!

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Jakmile vyšel seriál musela jsem si tuto knihu přečíst. Kniha mě popravdě nadchla, kromě začátku, který se celkem táhl. Po té to šlo jako po másle a nemohla jsem se od knihy odtrhnout.
Děj byl čtivý, nádherný, příjemný a překvapivý. Celým příběhem mě prováděla Alina, kterou jsem si neskutečně jako člověka oblíbila. Skromná, statečná a sečtilá, moc hezky vymyšlená postava. Děkuji autorce a nejen za Alinu, ale hlavně za Temnyje. Dokonalá postava, která mi nedá spát. Musím ho zařadit mezi mé nejoblíbenější mužské postavy v knihách. Díky bohu za něj!

Knihu doporučuji všema deseti i seriál!
5 hvězdiček a klidně i více.

Musím se přiznat, že jsem nejdříve četla Šest vran a Prohnilé město. Vůbec nevadí, v jakém prostředí si to přečtete, ale za mě nejdříve serii Griša, jelikož mě mrzí, že jsem to sama tak neudělala.

18.05.2021 5 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Mnohem lepší než první díl. Tato kniha se neobešla bez akce už od samotného začátku. Kniha mě uchvátila s příběhem a doporučuji ji všema deseti.
Prohnilé město a Šest vran nesmí chybět ve vaší knihovně, prostě nesmí!

15.02.2021 5 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Tuto knihu jsem měla rozečtenou asi 3x, více let po sobě a konečně jsem jí dočetla. Musím se přiznat, že jsem nejdříve viděla film a po té seriál, což mi vůbec nevadí. Ráda si přečtu všechny díly, ale jsem ráda, že je nemám v knihovničce. Jsou pouze ve čtečce.

Knihu hodnotím kladně, i přes ty mé pauzy. Doporučuji, skvělé Fantasy a Young adult! Všechny nadpřirozené bytosti v jednom příběhu + andělé..pecka :). Knihy s anděli, mě hodně zajímá!
Hodnotím knihu za 4 z 5.

01.05.2021 4 z 5

Království popela Království popela Sarah J. Maas

Musím říci, že jsem nikdy u knihy, tak moc nebrečela jako tady u Království popela. Knihu jsem přečetla jedním dechem a musím říci, že patří k mým nejoblíbenějším, ať už ze série Skleněného trůnu či celkově.
Líbilo se mi tam množství boje a akce, které byli krásně napsané. Jako bych tam byla a bojovala po boku Aelin a ostatních. Začátek knihy nebyl vůbec zpomalený a dobře se četl, narozdíl od ostatních dílů.
Byla jsem překvapená a stále jsem, jak to vše dopadlo. Mrzí mě ztráta jedné určité postavy, kterou jsem též probrečela.

V tomto díle bylo spustu emotivních častí, kde se buď radujete nebo pláčete. Tolik emocí v jedné knize, nikdy by mě to nenapadlo.
Maeve jsem přála smrt od prvního okamžiku, kdy se v knihách objevila, též i Erawanovi. Nenávist k těmto postavám je opodstatněná, určitě se mnou bude souhlasit spoustu lidí.

Vztah Aelin a Jeřába, je dehberoucí, plný emocí, nádherný a též smutný. Prošli si oba peklem, ale to je nezastavilo, ani na minutu. Díky autorce, že tyto dva dala dohromady! Miluju je a nepřestanu je milovat.
Lorcan a Elide patří mezi mé oblíbené páry, za které jsem též autorce vděčná! Lorcan jako bad boy...ach...prostě je dokonalej! :D
O milostné chvilky v této knize nepřijdete, za což jsem též vděčná autorce. Nebojte nejsou tu jen akční a smutné chvíle!
Další díky autorce, náleží ke spojení Manon Želozubé a krále Doriana! Jejich vztah je plný zvratů a vášně. Líbilo se mi zakončení autorky k jejich vztahu. Hrozně mě to pobavilo! :D

Království popela proto patří mezi mou nejoblíbenější knihu Skleněného trůnu! Doporučuji všema deseti! Tohoto dílu nebudete litovat.

Jsem ráda, že jsem přelouskala Věž úsvitu, kterou řadím k nejméně záživnou a dostala jsem se ke Království popela.
Chaolova cesta na jižní světadíl byla velice důležitá, ale mohla se zkrátit aspoň o dvě stě stránek. Yrene pro knihu Království popela byla klíčovou postavou a moc jsem si jí oblíbila.
Nesryn a Sartaq tu měli mít možná více prostoru.

Pokud máte rádi Lysandru je v knize velmi často. Aedion mě vytáčel k nepříčetnosti, ale nakonec dostal rozum :D.

Za mě pět hvězdiček z pěti. Nádherné a dehberoucí zakončení série Skleněného trůnu! Doporučuji všem milovníkům young adults a fantasy!

19.03.2021 5 z 5

Podlý král Podlý král Holly Black

Druhý díl jsem přečetla snad bez nadechnutí! Miluji tento svět a miluju bad boye Cardana, prostě je to jedna z nejlepších postav, které ve světě knih jsou.
Doporučuji knihu všema deseti jako třetí a první díl. U milovníku Fantasy či Young adult nesmí chybět v knihovně.
Kniha se mi četla krásně a nemusela jsem se do ní nutit jako do první poloviny prvního dílu.
Konec jsem nebyla schopná rozdýchat, prostě super. Nečekala jsem to a ostatní čtenáři to též potvrdí.

5 hvězdiček je pro tuto sérii málo!

15.02.2021 5 z 5

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Nejdříve jsem viděla filmy, které patří k mým velice oblíbeným fantasy či upíři. Knihu doporučuji, jako kniha se nestala mým nejoblíbenějším dílem, za to film Zatmění ano. Rozbřesk se mi líbil více a já doufám, že si pořídím do osobní knihovny Stmívání a Nový měsíc...ano začala jsem knihy číst až od 3.dílu, ale jak jsem již zmínila...filmy byli spatřeny dříve než kniha.
Přesto knihu Zatmění doporučuji Upířím nadšencům a Fantasy milovníkům!

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Znovu a znovu u třetího dílu Dvorů musím všem říct...přečtěte si to! Všechny díly!
Nemohla jsem se dočkat, až mi z Albatrosu přivezou tento díl, abych to mohla dočíst. Celý den jsem čekala až mi to přivezou :D a konečně se dočkala. Krásně se mi kniha četla už od začátku! Jsem vděčná, že jsem se ke Dvorům (a k Rhysovi:D) dostala. Maasová je pro mě paní spisovatelka, opravdu.
Vřele doporučuji! Tento díl i ostatní. Teď už jen čekat na přeložení dalších dvorů! Nemůžu se dočkat.
Vůbec nechápu, jak tomuto dílu může někdo dát 1 hvězdičku, tato kniha si to nezaslouží.

08.02.2021 5 z 5

Tesáky Tesáky Sarah Andersen

Hned mě tato kniha/komiks zaujal. Nemohla jsem to nemít ve své knihovně. Podle mého to byly zbytečné peníze. Přečtené to bylo do 10 minut. Vtipné to sice bylo, ale spíše celkově nudné. Měla jsem velká očekávání, jelikož upírskou a vlkodlačí tématiku zbožňuju, sle jsem zklamaná.
Kdybych si ji přečetla v obchodě, udělala bych nejlépe.

30.03.2022 2 z 5

Třeťák Třeťák Ella Fever

Kniha mě strašně zaujala a byla jsem na ní hodně natěšená. Mám jen pozitivní pocity až na hodně otevřený konec, který jsem opravdu nečekala. Takový otevřený konec, jsem nikdy nezažila. Snad bude pokračování.

Příběh mě poučil o trans lidech, jak to mají v dnešním světě složité. Je mi líto, že nemůžete hned na operaci, ale musíte žádat a čekat a čekat.

Knihu doporučuji a stojí za přečtení, i když jsem měla často pocit, že je to příběh z Wattpadu.

19.10.2021 4 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Každý díl série Skleněný trůn je lepší a lepší. Kniha se četla moc dobře a jedním dechem. Nechtěla jsem knihu odložit na delší dobu než bylo nutné.
Opravdu jsem překvapená, jak se díly zlepšují. Líbí se mi autorčin styl psaní v er formě a také, že kapitoly nejsou jen podle Aelin, i když patří mezi mé nejoblíbenější postavy. Zaujal mě postoj Chaola k Aelin, který se měnil průběžně celým dílem a dík bůh za to. Autorka mi dala podmět a já si ho znovu oblíbila jako v prvních dvou dílech, ale i tak mé srdce patří mé nejoblíbenější postavě a to Jeřábovi - Rowenovi, který se objevil po 200 stránkách...konečně. Zase nezklamal.
Vztah Aelin a Jeřába je sice trochu zpomalený, ale stejně si to užívám. Pořád mě nepřesvědčili jako Feyre a Rhysand ze Dvorů od Massové. Jejich vztah byl více dynamičtější, ale Aelin s Jeřábem mají zase své kouzlo a mě se to líbí. Už aby mezi nimi něco bylo....čekám na to od třetího dílu :D
Postava Manon je úžasná. Její osobnost bych chtěla mít :D, je prostě super. Novou postavou do příběhu se stala Elide, která mě zaujala svou odvahou a loajalitě ke své královně. Těším se na pokračování, jak se její postava vyvine. Hlavně po tom, koho potkala v tom lese, že jo :D ...nebudu spoilerovat.
V příběhu se vyskytla Aelin bývalá nepřítelkyně Lysandra, které jsem ze začátku nevěřila...vůbec, ale opak je pravdou. Dorian to v této knize měl opravdu těžké a jsem vděčná, jak se s tím dokázal poprat.

Této knize dávám poctivě 5 hvězdiček z 5. Zaslouží si to a já se pouštím do dalšího dílu! Neváhejte a přečtěte si tuto sérii Skleněného trůnu. Stojí to za to.
Doporučuji všema deseti!

24.02.2021 5 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Konečně Rowen-Jeřáb, strašný překlad! Skvělý díl, moc se mi líbil a četla jsem jedním dechem! Dědička ohně je zase daleko lepší než předchozí dva díly a na 100% doporučuji si tento díl přečíst!
Kniha nabyla o hodně stran, ale to mi nevadí! Četlo se to dobře a rychle.

Hlavní postava prochází bojem sama se sebou a je skvělé to pozorovat! Je nesmířně statečná a cílevědomá! Celaena je skvělá hlavní postava!
Konečně jsem se setkala s další populární postavou a to s Jeřábem - Rowenem. Jeho ego je dokonalost sama o sobě. Ze začátku je velmi sobecký a nepřátelký ke Celaeně, ale potřebovalo to čas a nakonec dokonalé.
Jeřáb patří k mým nejoblíbenějším postavám této série, ale i k oblíbeným postávám z knižního světa!
Doriana je mi líto už od samotného začátku, kvůli jeho debilnímu otci -omlouvám se za sprostý výraz, ale on se jinak nedá nazvat...ne-li hůře.
Chaol se mi začíná protivit s jeho absurdními názory a jelikož čtu už Královnu stínů, tak se má domněnka jen potvrdila a ráda ho nemám. Doufám, že autorka mi dovolí na něj změnit názor v dalších dílech, protože se k němu váže celá jedna kniha a to Věž úsvitu...ze které mám teď strach, protože se mi Chaol protiví! Snad to dobře dopadne a přestane se chovat, tak nadutě!

Doporučuji všema deseti! Jako milovníci fantasy a young adult, tuto knihu s celou sérií...musíte mít doma v knihovně!!

18.02.2021 5 z 5