Světlo a stíny přehled

Světlo a stíny https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/461866/bmid_svetlo-a-stiny-T1n-461866.jpg 4 2062 2062

Griša série

Ravka byla kdysi mocná země, ale nyní je zpustošena válkami, obklopena nepřáteli a všude panuje strach. Když je regiment Aliny Starkové napaden a jejímu nejlepšímu kamarádovi hrozí smrt, odhaluje v sobě Alina skrytou sílu. Sílu, která by mohla být klíčem k osvobození rozvrácené země. Opouští tak svět, který znala, aby se stala grišou – příslušnicí mocného řádu kouzelníků, kterému vládne záhadný Temnyj. Jenže v tomhle světě nic není, jak se zdá…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Shadow and Bone , 2012

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Světlo a stíny. Přihlašte se a napište ho.

Brambora_Šeby
12.05.2024 5 z 5

Za mě moc povedená série, kterou jsem hltala od prvního dílu. Zvraty v prvním díle se sice daly celkem očekávat, ale i tak zde bylo dost napětí a akce.

TessieB
24.04.2024 4 z 5

Po přečtení série Šest vran jsem se s nadšením vrhla zpět do Grishaverse. Musím moc ocenit audioknihu, kterou namluvila Kristýna Skružná, její přednes mi k tomuto příběhu naprosto sedl. Zatím se mi série Šest vran líbila o trošku víc, ale i tak je první díl velmi povedený a hltala jsem ho od první do poslední chvíle. Jednu hvězdičku si nechávám jako rezervu, třeba hodnocení ještě změním :) každopádně se moc těším na pokračování!

smardice
09.04.2024 5 z 5

Fantasy se spoustou mágů, kouzelníků a nestvůr, akce a s prvky romantiky. Neokoukaná, skvěle vymyšlená fantazie s nádechem východních slovanských pověstí a bájí, která mě zaujala hned od začátku příběhu. Originální a napínavé, skvělá interpretace. Doporučuji nejen pro vrstevníky a milovníky tohoto žánru.

E-knihy s jarní slevou až 40 %

25.04.2022

Yuyeh sesh. Ni weh sesh. (Pohrdni svým srdcem. Já nemám srdce.) Tamara a Tolya

Nejsem zvyklá, že mě někdo chce zabít. - Opravdu? Já už si toho ani nevšímám. - Alina a Temnyj, str. 71

Stejné přitahuje stejné. - str. 135

Více citátů z knihy najdete u autora.

Kniha Světlo a stíny v seznamech

v Právě čtených40x
v Přečtených2 797x