Terulilinka Terulilinka komentáře u knih

Záleskautky Záleskautky Noelle Stevenson

Líbilo se. Člověk u knihy vypne, ilustrace jsou krásné, příběh zajímavý, ale čekala jsem od něho možná trochu víc. :-)

29.03.2021 3 z 5

Jak se chtěl stát obr trpaslíkem Jak se chtěl stát obr trpaslíkem Radek Veselý

Moc krásně psaná pohádka o tom, jak si jít za svým snem a nevzdát se ho jenom kvůli tomu, že ostatním to přijde nemožné a směšné. Hezké ponaučení na závěr: " Nezáleží na tom, jak vypadáme, ale na tom, co se skrývá uvnitř nás. " :-)

21.03.2021 5 z 5

Strašidýlko Stráša Strašidýlko Stráša Alena Mornštajnová

Moc pěkná a milá pohádka, zasmála jsem se a můžu jen a jen doporučit! :-)

09.03.2021 5 z 5

Trikolora Trikolora Martin Šinkovský

Kniha krásně popisuje tehdejší situaci a boj o svobodu. Bohužel mně ale vadil občas dost hanlivě psaný text (zvlášť, když je kniha určena pro 10leté čtenáře) - vyjádřit nenávist jde i slušnější formou. Jinak dávám plus, že autor vystihl tehdejší situaci, během knihy nás doprovázely i otisky tehdejších novin a dávám palec nahoru i slovníčku pojmů na konci knihy. Ale z důvodu textu bych knihu nedoporučila takhle mladým čtenářům. :-)

07.03.2021 3 z 5

Ó, ó, ó, vajíčko! Ó, ó, ó, vajíčko! Ester Stará

Jedním slovem - jsem nadšená! Krásné ilustrace, vtipný text, moc dobře sepsaný vývoj housenky. Doporučuji k přečtení! :-)

26.02.2021 5 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Čtivě napsané, nemohla jsem se od knížky odtrhnout. Člověk si hned uvědomí, jak se má dnes opravdu dobře.

31.01.2021 4 z 5

Máme holý ruce Máme holý ruce Magdaléna Platzová

Krásně a čtivě napsané. Člověk krásně pochopí, co se v té době dělo.

30.01.2021 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry