terrybel terrybel komentáře u knih

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Ze začátku mě kniha moc nenadchla, ale jakmile jsem se posouvala dál, tak mě děj víc a víc vtahoval.. A konec knihy byl krásný a smutný zároveň.. Stojí za přečtení

04.07.2016 5 z 5

Oliver Twist Oliver Twist Charles Dickens

Kniha má rozhodně něco do sebe. Přijde mi, že malý Oliver zažil za svůj krátký život až moc trápení. V některých místech je až moc náhodných dějů, což pokládám, za velmi nepravděpodobné ve skutečném životě.

09.09.2015 4 z 5

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

Série Vampýrská Akademie mě úplně nadchla.. celou sérii jsem měla přečtenou během týdne..když jsem se potom konečně dočkala filmu, tak mě celkově zklamal.. tato série není jenom o nějaké romantice, ale také o boji proti strigojům (zlím upírům) a o politice v jejich světě.. Doporučuju jí všem.. PS: Hlavně to není žádná Twilight saga o třpytících upírech :D

26.08.2015 5 z 5

Dobrodružství Toma Sawyera Dobrodružství Toma Sawyera Mark Twain (p)

Kniha je hlavně pro děti..
Nevim, zda to bylo tou dobou, ale zdá se mi, že děti jsou tam nějak moc odvážné, př. když se někdo ztratí v jeskyni, kde je černočerná tma, tak pochybuji, že když ho za pár dní najdou, tak se do ní chce vrátit.
V knize je strašně znát dětská naivita, což mě velice rozesmálo. Ale, dobrodružství si hoši užili požehnaně, to se musí uznat :D

17.09.2015 3 z 5

Frankenstein Frankenstein Mary Wollstonecraft Shelley

Kniha mě velmi zaujala.. Když jsem byla mladší, vždycky jsem si myslela, že Frankenstein je ono monstrum, časem mi došlo, že je to jeho stvořitel.
Bylo zajímavé číst život Viktora Frankensteina i jeho monstra.. Kniha se čte velmi dobře

17.09.2015 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Tato kniha mě naprosto uchvátila. Zamilovala jsem si jí hned od první věty. Rozhodně doporučuji přečíst.

09.09.2015 5 z 5

Podpis čtyř / The Sign of the Four Podpis čtyř / The Sign of the Four Arthur Conan Doyle

Klasika Sherlock Holmes.. napínavý děj, člověk se nemůže dočkat až vyřeší záhadu a najde viníka...

03.04.2016 5 z 5

Chlapijsouparchanti.com Chlapijsouparchanti.com Allison Rushby

Na konci přijde jedno malé poučení.

14.01.2019 3 z 5

Prvních 100 Prvních 100 Kass Morgan

Knihu jsem četla jen proto, že jsem fanynka seriálu.. Čekala jsem od ní víc.. Většinou se říká, že kniha je lepší než seriál (film), v tomto případě to neplatí...ale i tak chci číst druhý díl, už jen kvůli tomu, abych třeba změnila názor...

26.08.2015 3 z 5