Terka1975 Terka1975 komentáře u knih

Hodná sestra Hodná sestra Sally Hepworth

Čte se moc dobře, napínavý příběh dvojčat Fern a Rose, líbilo se mi prostředí knihovny, kde pracovala Fern, Wally by sympaťák a Fernina neurodiverzita mě seznámila s tím, že někteří lidé mají problémy s tím, co zvládají bez problémů neurotypičtí lidé. Pro mě poučení i napínavý psycho.

04.07.2023 5 z 5

Trosečníci Trosečníci Lucy Clarke

Ne to není krásný idylický ostrov, kam by se člověk vydal a nerušeně četl a ukolébal se sluncem a mořem, ano je tam opět moře, spojovací článek všech Lucyiných knih. Moc se mi líbil vygradovaný příběh tak, že už pak musíte vědět, jak to dopadne. Kdo je živý a kdo ne? Hodně jsem se o trosečnici Lori bála, trochu si poplakala a závěr mě rozhodně nezklamal. Doporučuji, pokud tedy nemáte dovolenou právě před sebou.

07.01.2023 5 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Našla jsem díky vám milé komentátorky novou oblíbenou vyšetřovatelku. Lottie mi sedla, má spoustu nedořešených osobních problémů, na krku děti a vyšetřovací tým. Mrtvá Susan je jen začátek nechutného chování těch, kdo si říkají, ze zastupují Boha na zemi. Z toho mi bylo opravdu zle. A nenechalo mě to chladnou, naopak mě to nažhavilo, abych s Lottie mohla postupovat rychle k vyřešení. Ne opět jsem neodhadla, kdo za tím stojÍ, ale podezření jsem měla.

20.07.2022 5 z 5

Skříň plná Diora Skříň plná Diora Natasha Lester

Kniha, kde se současný příběh Kat prolíná s minulostí, příběh z války, který je hodně příběhem milostným, do toho šaty od Diora, a ne jedny a to se vše proplétá v příbuzenským vztazích. Výsledek je příjemný a nakonec smáčený i slzou. Pro milovnice knih jako Slavík, Počkej na mě v Paříži atd...

24.11.2021 5 z 5

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Jsem ráda, že jsem díky svým oblíbeným čtenářkám mohla objevit kouzlo knížek od Lindy Castillo, začala jsem od první knihy série a dobře jsem udělala. Sympatická policistka Kate, brutalita hodně barvitě vylíčená, což úplně nevyhledávám, ale zde mi to přišlo na místě. Dějová linka měla spád i nápad, vetřela se tam i romantika. Takže za mě super a určitě si přečtu celou sérii.

03.11.2020 5 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Velmi čtivě napsané, je to neradostné čtení plné emocí, německé versus české rodiny v pohraničí po válce, kde vše platí oko za oko, zub za zub. Lidé jsou plní naději a rozhořčení zároveň, v srdcích jsou plní pomstychtivosti a zároveň se bojí o své životy a do toho začínající komunistický režim.

12.05.2024 5 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

Zase typická " hartlovina". Můžete očekávat příběhy pětačtyřicátnic, které jsou (ne)spokojené se svými životy a přemýšlí, zda má smysl ještě něco měnit. Spolužačky Prvoka, Šampóna, Karla a Tečky, kteří mírně zasahují v minulosti i současnosti do jejich životů, ale jen okrajově. Příjemně se čte a člověk by se s nimi hned skamarádil, protože jsou to úplně normální ženy s běžnými problémy.

15.02.2024 5 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Další výborná kniha s Kim, těžko hodnotit knihu, kde už bylo vše napsáno. Má to spád, vraha jsem opět neuhodla a linka s Kim je zase o něco dál. A co si cením, není to milostná linka.

31.01.2024 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Krásný romantický příběh dvou lidí, kteří se mají rádi, ale žili ve špatné době, kdy je obklopovala válka a náročné společenské konvence. Druhý příběh je ze současnosti a není tak propracovaný. Nejhezčí je, když se oba příběhy propojí. Příjemné oddechové čtení.

08.12.2023 4 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Biografický rozhovor stárnoucí herečky a novinářky, která má o ni vydat příběh. Už dlouho jsem nevěděla, jak bych se ke knize postavila. Tematika zakázané lásky mi vadila. Kniha se táhla a nepřesvědčila mě, že za to stojí. Co se mi naopak líbilo jsou praktiky celebrit, které vejdou do médií a práce s nimi. Obálka knihy je také velmi slibná. A jak už někdo psal, od nehody má děj spád a bavil mě, bohužel je to až závěr knihy.

05.05.2023 3 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Mám novou oblíbenou vyšetřovatelku! Ano je akční a děj je napínavý od samého začátku, někdy té akčnosti bylo až moc. Protíná se zde i osobní linka Josie a na můj vkus až příliš mnoho mrtvých a velká čistka. Ale asi dobrý začátek do dalších dílů. Kniha se dobře čte, i když někdy opravdu češtinářsky pokulhává. Ztraceno zřejmě někde v překladu.

15.01.2024 4 z 5

Zátiší Zátiší Louise Penny

Chtěla jsem poklidný detektivní příběh, tak jsem se přišla seznámit s lidmi z městečka Three Pines. Čekala jsem dle vašich hodnocení, že to nebude inspektorovi topka, ale já čtu serie rada od začátku. A musím se přiznat, že mě ti obyvatelé hodně bavili a hádat kroje vrah, je taky fajn. Jen si říkám bydlet tam, tak už zítra budu možná mrtvá. Tolik zločinů na jedno místo v tolika dílech.

22.04.2023 4 z 5

Mrtví promlouvají Mrtví promlouvají Linda Castillo

To je vždy sázka na jistotu, protože s Kate se nikdy nudit ani nutit do čtení nebudete. Tentokrát jsem také odhadla, kdo z mrtvých promluvil. Líbí se mi jednoduchost, nepřekombinovanost a zajímavá dějová linka…

22.12.2022 5 z 5

Ukradené životy Ukradené životy Patricia Gibney

Tak to bylo pěkně napínavá kniha… Jela jsem na vlně zločinu s Lottie a její rodinou jen pár dní, nemohla jsem přestat číst. Vše tu už bylo napsané, už bych se opakovala. Výborné čtení.

08.08.2022 5 z 5

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

Příběh holčičky Helenky a jejího dětství na konci války a jejích nejbližších. Příběh, který chytí za srdce. A aniž jsem to tušila, načasovala jsem si čtení na zrání třešní na Švédských šancích, kde se odehrál masakr právě v noci z 18. na 19. června 1945. Zapomenutá historie… Ještě jsem shlédla filmový dokument. Dočítala jsem se slzami v očích. Krásný lidsky napsaný příběh. Proč se válčí, když si všichni přejí mír?

19.06.2022 5 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Takový příběh jedné rodiny; syrové emoce a pocity přímočaře řečené a bez příkras. Určitě by se oba rodiče mohli domluvit a šťastně spolu žít, kdyby své představy nestavěli na piedestal a žili reálný život. Představy pochopitelně natloukli i do svých dětí. A neděláme to my rodiče také? Ne neodsuzuji rodinu, takových rodin je dnes hodně a je to o porozumění a komunikaci a mohlo vše být jinak…. Ale happy endy nejsou bez práce na vztazích.

04.04.2022 4 z 5

Volání o pomoc Volání o pomoc Wendy Dranfield

Tato série je silně návyková, rychle se čte a je napínavá, souhlasím s tím, že tento díl je ještě lepší než ten první. Umí udržet napětí od začátku až do konce.

08.03.2024 5 z 5

Myší díra Myší díra Simona Votyová

Taková jednohubka na pár hodin, ale nabitá příběhy lidí z jednoho domu, které jsou docela smutné, ale reálné. Vždyť ta workoholička odvedle neměla čas ani na děti? Ta máma se o kluka vůbec nestará a vypadá jako chodící mrtvola? A ten mladý kluk z přízemí? Dělá jen po nocích a je sám, není nějaký divný? A ten dědek před smrtí vůbec nevychází z domu, co teda jí? Není vám to povědomé? A to vše vypráví malá myška. Tady už je to trochu nadpřirozené, ale jinak čtení o tom, jak nesoudit lidi kolem nás. Není to naše práce.

01.01.2024 5 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Bylo to zajímavé prostředí, mrtvola kam se podíváš, ale místo pro vědecký výzkum mrtvol? No proč ne? Trochu jsem se ztrácela ve jménech a to i živých i těch mrtvých... no jo no sérioví vrazi se s jednou mrtvolou nespokojí. Ano jsem morbidní, ale tato kniha je také originálně morbidní.

23.10.2023 5 z 5

Hospodyně Hospodyně Natalie Barelli

Co kdybyste byla bohatá, ale váš otec byl obviněn ze zneužití mladé chůvy? Ztratite rodiče i bohatství a váš život za moc nestojí. A pak najednou stejně jako Claire máte možnost se pomstít té, která za to vše může. A ta má i bohatství i rodinu. Námět podobný jako u knih B.A. Paris, ale konec byl na mě moc překombinovaný a konec jak z románů pro ženy? To ne. Proto ubírám jednu hvězdičku.

20.02.2023 4 z 5