terinkha terinkha komentáře u knih

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Houbařka se mi ohromně líbila, a tak jsem po Rekonstrukci sáhla s nadšením!
Ale nadšení se během čtení měnilo v naštvání a nepochopení a dočetla jsem to jen proto, že jsem se chtěla dozvědět, jestli Eliška zjistí, proč matka spáchala to, co spáchala.
Nelíbilo se mi, jak Eliška opovrhovala některými názory Davida a vlastně ho od sebe celou dobu odháněla a stejně s ním pak zůstala (z rozumu, že jo).
Nelíbilo se mi, jak se neustále domnívala, že ji nikdo nemůže pochopit, jak útočila na svou dobrou kamarádku kvůli tomu, že se chce udobřit se svojí matkou a předhazovala jí, že "to ona ji nenechala ve štychu, ne její matka!". Nelíbilo se mi, jak se záměrně vyhýbala svojí tetě, která měla proti Elišce mnohem větší radost ze života i přes všechny životní lekce. Nelíbilo se mi, jak se z ní stala vlastně šílená holka, co sleduje videa o matkách vražedkyních a nemá co jiného na práci, načež pak děsně dohání školu a spí v ateliéru.
Prostě hlavní hrdinka byla přesným opakem toho, jak žiju já a asi proto mě to tolik štvalo.
Konec jsem, zcela upřímně, nepochopila.
Slabý tři hvězdy, nemůžu jinak.

08.10.2019 3 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Jasně, záporák byl opět pěknej psychouš, ale od něj se to tak nějak očekává ne? Jinak se mi koncept knihy fakt hodně líbil a moc dobře jsem se začetla. Jestli vám nevadí sem tam morbidnější popis událostí, tak do týhle knihy jděte :-)

26.01.2019 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Dívka v ledu se mi četla dobře, odsejpalo to a neměla jsem touhy knihu zaklapnout a už neotevřít.
Způsoby Eriky po návratu do služby byly mírně řečeno přitažený za vlasy, ale šla si holt za svým (a přiznejme si, že někdy poprat se s byrokracií a hlavně s ovlivňováním je sakra složitý).
Na mě byl ten konec docela zvláštně překombinovanej, vůbec jsem vlastně nepochopila, jak došla k tomu, kdo je vrah. Takže ne, já nevěděla, že to bude ten určitej člověk :-D
Jinak dobrý. Jsem zvědavá na Noční lov a věřím, že to bude ještě o kus lepší ;-)

29.01.2018 4 z 5

Tíživé ticho Tíživé ticho Robert Bryndza

10/2024
Měla jsem teď chvilku čtecí krizi (rozumějte asi týden, což je proti každodennímu čtení docela šok!) a tahle kniha mi ji pomohla překonat, takže za to si zaslouží jednu hvězdu. Druhou hvězdu dávám za Chorvatsko, protože jsem měla možnost pár let po sobě brázdit moře na lodi a vzpomínala jsem na všechny ty krásný ostrovy, který jsme navštívili.
A třetí hvězdu dám za příběh. Četlo se to samo, o tom žádná, já mám tu ich formu jednoduše ráda, ale vlastně mi to přišlo pak už nějak těžko uvěřitelný...A "vyřešení" celý aféry bylo takový, mno...jalový.
Jsou to lepší tři hvězdy, jako oddychovka super, ale té běžné "Bryndzovině" se kvalitativně dost vymyká směrem dolů :-)

16.03.2024 3 z 5

Dokonalá tma Dokonalá tma Helen Fields

11/2022
Celá tahle série je skvělá, pořád mě baví, mám ráda ústřední dvojici, zápletka zase mega zajímavá, odsejpá to, je to jasný, žádný dedukce ze vzduchu.
Za mě skvělá čtivá detektivka.

07.08.2023 5 z 5

Nářek drozda Nářek drozda Tim Weaver

29/2023
Netuším, jak to Weaver dělá, ale já jeho knihy musím prostě vždycky zhltnout! Včera to nešlo jinak, potřebovala jsem vědět, jak to skončí.
Detektivka je naprosto nevídaně čtivá, ich forma mi je pořád velmi sympatická, celá zápletka a rozuzlení dechberoucí. Včera v noci jsem dočetla a ještě dneska při čtení mě tak zvláštně šimrá při pomyšlení, jak to vlastně dopadlo...Bylo to wow!
Přiznám se teda k jedný věci. Pamatuju si Ewana Taskera, pamatuju si Spikea, dokonce i McCaskella. Ale u každý knihy, zas a znovu, úplně zapomenu na Healyho...Prostě mě ta linka asi nějak nechytla, Healy mi nebyl sympatický už na začátku a tak ho vždycky úplně vypustím :-D Teď jsem zvědavá, jak se to vyvrbí dál ;-)
Asi se už opakuju, ale celou sérii moc doporučuju! Plnej počet hvězd, 95 %!

18.07.2023 5 z 5

Inkoust Inkoust Alison Belsham

12/2023
První díl jsem si moc nepamatovala, naštěstí mi ho osvěžila mamka, která ho dočetla nedávno, takže jsem mohla plynule pokračovat.
Francis mi přišel chvílema jako totální nihilista, plácal se v tom, co se dělo, jako slimák v kaluži, ale soud se Sam Kirby jsem teda prožívala s ním, jako bych seděla v soudní síni...Marni je pořád stejně švihlá a Alex, to je prostě nevycválanej výrostek.
Námět super, bavilo mě to, odsejpalo to, ale ten naprosto uspěchanej konec a navíc vzhledem ke knize dost neepickej? Za to teda hvězda dolů.
Už se těším na třetí :-)

21.03.2023 4 z 5

Černý korál Černý korál Andrew Mayne

03/2023
První díl byl moc příjemná oddychovka, druhý díl opět nezklamal. Celý se mi to fakt líbí, dobře to utíká, jsou pochopitelně naprosto nelidsky chytrý a intuitivní, hned všechno odhalej, ale Sloan mě baví, stejně tak Solar, dobře jim to šlape, novej parťák Hughes taky fajn, za mě prostě příjemný čtení, bylo by to asi normálně za 4 hvězdy, ale potápění to dotáhlo na plnej počet :-)

29.01.2023 5 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Tři hvězdy nejsou pro mě v tomhle případě vůbec špatný hodnocení.
Zaprvé, nejsem úplně cílová skupina, ale chtěla jsem si něco s touhle tématikou přečíst, tím spíš, když je autor Čech.
Jenže je mi přes 30 a tak asi očekávám trošku hlubší "materiál", lepší jazyk a asi i stylistiku.
Byl to milý nenáročný příběh, který mladý lidi slupnou jako malinu, já už potřebuju přeci jen trochu víc :-)
A na závěr - trochu mě překvapilo, že kniha je zakončená epilogem "o pět let později" a teď vyšel nový díl, který vlastně navazuje časově přímo na konec dílu prvního...
Jsou to lepší tři hvězdy, kniha asi poputuje do místní knihovny, doma ji mít nepotřebuju :-)

19.01.2021 3 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Bavilo mě to, odsejpalo to a vrah měl zase jinou motivaci, proč zabíjel a to se počítá. A Luc se možná v příštím díle už pochlapí...:-D
Dobrý 4 hvězdy!

18.11.2019 4 z 5

Andělíčkářka Andělíčkářka Camilla Läckberg

Říkám jo! Mělo to temný pozadí, spád, zajímavou zápletku, spoustu bolesti v duších, lásku i trochu toho psycha :-) Jen jsem nějaká rozpolcená ohledně chování některých stálých postav (Anna, Mellberg, Martin), ale nic, co by mě vyloženě odrazovalo od Krotitele! 4,5* ;-)

19.09.2019 4 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

V rámci čtenářské výzvy jsem se vrhla na tuhle klasiku. Film jsem viděla asi kdysi dávno (některé metody usmrcení jsem si matně pamatovala), ale na knihu podle mě nemá. Amelie a Lincoln pro mě byli na hony vzdálení postavám z filmu, mnohem lepší, složitější a vlastně i..osobitější :-) Hezky to odsejpalo, žádný crcání a sakra, tahle kniha má prostě grády! Rozhodně mě to navnadilo na to pokračovat s další knihou v sérii :-)

28.08.2019 5 z 5

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

Cesta z Mallorcy, přečetla jsem za cca 3 hodiny. Hezký příběh, emotivní a je správný, že ještě někdo píše o osudových láskách - ta začíná být tak nějak výjimkou. Četlo se to hezky, i jsem se trochu dojala! Líp se mi asi četlo Milý Johne, ale tady byl hezčí příběh. Takže tak 85% ;-)

13.08.2019 4 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Mám ráda knihy, ve kterých se dozvídám informace z jiných oborů. A tohle mě jednoduše zaujalo. Theo je zvláštní brouk a jeho pátrání po "neexistujícím" vrahovi je napínavé. Konec mi přišel trochu zvláštní (spoiler - jak mohl vraždit i jinde a mnohem dál, když dělal práci, jakou dělal?), ale jinak mě kniha vtáhla do děje.
Hračkáře si tutově přečtu!

25.06.2019 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Čte se to samo, je to mile napsaný, má to drive a vtip a romantiku, cestu k porozumění a pro mě i hlubší myšlenku a poselství. Film jsem záměrně neviděla, protože jsem si chtěla postavy vytvořit podle sebe a děkuju za to.

21.03.2019 4 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Pamatuju si, že jsem s Olsenem začínala v letadle do Asie a nemohla jsem se odtrhnout. Hltala jsem příběh jedním dechem.
U Selfies jsem se odtrhávala pořád. Historická linka pro mě byla až příliš slabá, čekala jsem prostě víc děje v minulosti, ale toho tam bylo opravdu poskrovnu.
Co se týče dějové linky Rose, ta byla zajímavá, i když pro mě to bylo až moc velký psycho. Každopádně, aspoň je to po tomto dílu uzavřené a Rose do dalších dílů vstoupí už doufejme v lepším rozpoložení.
Velká mstitelka Anne-Line a povedenej trojlístek krasotinek. Michelle byla blbá jak dlabaný sáně a ty dvě (Denise a Yazmine) mi pekelně lezly na nervy. Vlastně jsem Anne-Line i trochu chápala. Ale byla taky dobrej magor.
Konec klasicky Olsenovskej aneb na každou svini se vaří voda.
Když to po sobě čtu, tak závěr zní, že jsem zklamaná. Proti Nesmírnýmu fakt jen čajíček. A vlastně proti kterýmukoliv předchozímu dílu. Achjo.

29.01.2018 2 z 5

Hvězdný prach Hvězdný prach Neil Gaiman

08/2024
Nemůžu jinak než plný počet. Na začátku mi chvilku trvalo, než jsem si zvykla na dost osobitý styl psaní, ale pak už se nešlo odtrhnout.
Příběh nádherně vystavěnej, osudy dokonale propletený, byla to taková skoro pohádka pro dospělý, pohladilo to mou čtenářskou duši a navnadilo na další knihy od Gaimana.
Nádhera, 5 hvězd a 100 %

04.03.2024 5 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

07/2024
Nevím, jestli jsem teď nějak zaujatá, ale už podruhé mám pocit, že skoro do poloviny knihy to vlastně není detektivka. Možná to u jiných knih tak silně nevnímám, protože tady je to tempo dost pomalé, ale vždycky, když dojde k vraždě, tak se podívám a zhrozím se, kolik knihy už mám fakticky za sebou a ještě se nic nestalo :-D
Nicméně, tahle se mi líbila o kus víc než první díl. Bavilo mě to prostředí, zápletka, jednotlivé postavy a ten konec byl taky skvělej.
Za mě dobrý! Dávám 4 hvězdy :-)

19.02.2024

Stehy Stehy Sára Zeithammerová

30/2023
Moje poznatky - Hynek je hovado s nějakým božským komplexem a nemám nejmenší tušení, na co Lucii a Annu utáhnul, protože gentlemanství to rozhodně nebylo. Obě děvčata byly takový rozklepaný dušičky, ale uměly bejt taky prvotřídní potvory (a zase takový narušený báby, moje ruka na to má normálně radar nebo co).
Zaujal mě styl psaní, to se zase musí nechat, že Sára píše opravdu zajímavě. Občas jsem se trochu ztratila, kdo zrovna vypráví, ale s ohledem na to, že se to fakt střídalo, tak mi to došlo celkem rychle.
Ale nějakej hlubší dojem z knihy, že bych dočetla a byla z toho na větvi, to se nestalo.
Dávám tři hvězdy, takovejch 65 %.

25.07.2023 3 z 5

Anglická kuchyně slečny Elizy Anglická kuchyně slečny Elizy Annabel Abbs

21/2023
Tohle bylo tak milý čtení! Eliza byla podle všeho velmi pokroková, šetrná a odhodlaná žena a to, co se jí povedlo, je neskutečný.
Kniha je velmi čtivě napsaná, dokonce bych i chvílemi věřila, že to píše sama Eliza a ne Annabel :-)
Podle všeho se i v polovině 19. století dalo vařit fakt skvostně, tenhle výlet do historie stál rozhodně za to.
Dávám plný počet hvězd, 90 %, čtení jsem si moc užila a i vhled do Anglie 19. století. Doporučuju!

22.05.2023 5 z 5