Terezka_U Terezka_U komentáře u knih

Křídla vážky Křídla vážky Michaela Dopitová

Výborná kniha. Není to žánr, který bych běžně četla, ale takhle kniha mě velmi mile překvapila. Na rozdíl od jiným romantických knížek nebylo až do poslední stránky jasné, jak to dopadne. Doufám, že se dočkáme i dalších knížek od autorky.

13.11.2022 4 z 5

Bez tebe napořád Bez tebe napořád Taylor Jenkins Reid

Mám z toho trochu smíšené pocity. K autorce mám ambivalentní vztah. Přijde mi, že má zajímavé neotřelé nápady, bohužel spisovatelsky to ale není žádný zázrak.

Téma mě zaujalo a nápad s prolínáním časových rovin se mi moc líbil. Kniha díky tomu byla dynamická. Bohužel mi postavy moc nepřirostly k srdci a často jsem se během čtení přistihla u toho, že zpochybňuji velikost jejich lásky. Autorka se často opakovala (například věta o tom, že už neví, jaké je to se smát) a v některých chvíli na můj vkus až příliš tlačila na pilu. Poloviční počet stran by možná knížce výrazně prospěl - to je ale víceméně pocit, který jsem si zatím odnesla ze všech knih od TJR.

27.03.2024 3 z 5

Jak navazovat kontakty Jak navazovat kontakty Devora Zack

Knížka je napsaná čtivě a dají se z ní vybrat nějaké zajímavé tipy, jak vylepšit networking. Bylo to ale podle mě zbytečně roztahané (nosný obsah by se dal shrnout na pár stránkách) a vadil mi příliš velký důraz na rozdělení lidí na extroverty a introverty.

06.03.2024 2 z 5

Knížka je moc pěkně a čtivě napsaná. Doplnila jsme si některé mezery ze střední školy a dozvěděla jsem se plno drbů ze zákulisí české tvorby. Humor autorky je mi velmi blízký a hodně jsem se při čtení pobavila. Oceňuji krásné grafické zpracování a ilustrace. Doufám, že se někdy dočkám dalšího dílu :)

06.01.2024 4 z 5

Mozaika duše: Desatero pro zdravější duši a vztahy Mozaika duše: Desatero pro zdravější duši a vztahy Tomáš Kvapilík

Jsem z této knížky nadšená. Jako psycholožka přistupuji k podobnému obsahu vždy obezřetně. Taky jsem se ale vůbec neměla proč bát. Tomáš Kvapilík je odborník, který opravdu ví, o čem píše. Dokázal krásně skloubit odborný pohled s jednoduchým jazykem.

01.01.2024 5 z 5

Jak získat práci Jak získat práci Jaroslav Jandura

Minimum použitelných rad, některé informace už zastaralé. Jednu hvězdičku dávám za snahu autora utěšit "hledače" práce a trochu jim zvednout náladu. V tom je podle mě jediný přínos.

24.10.2023 1 z 5

Bídníci (zkrácená verze) Bídníci (zkrácená verze) Victor Hugo

Smutek, radost a vděčnost... tak by se asi daly shrnout mé pocity při čtení. Smutek nad nešťastnými osudy postav. Radost z dynamického děje a perfektně zachyceného vývoje postav. A vděčnost za to, že nemusím žít v této době. Opravdu by si to měl přečíst každý, kdo má pocit, že se teď máme špatně.

Zkrácená verze mi nijak nevadila. Naopak mám pocit, že vynechání dlouhých popisných pasáží charakteristických pro realismus, přispělo ke čtivosti a napínavosti.

31.08.2023 4 z 5

Nejlepší odpovědi na 300 nejčastějších otázek u přijímacího pohovoru Nejlepší odpovědi na 300 nejčastějších otázek u přijímacího pohovoru Susan Hodgson

Výkladové pasáže obsahují hodně užitečných informací, od kterých se dá při přípravě na pohovor odrazit. Méně už mě zaujaly ukázkové odpovědi na otázky - je potřeba je brát s velkou rezervou a spíše se zamýšlet nad tím, co takovou otázkou může tazatel zamýšlet.

17.08.2023 3 z 5