Tereziee Tereziee komentáře u knih

Moc mě baví se k Harrymu neustále vracet. Jako dítě jsem Vězně z Azkabanu moc nemusela, ale čím jsem starší, tím víc mám tento díl ráda.

29.01.2022

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

Jak já se vždycky těším na novou Kim. Vím, že vždycky dostanu přesně to, co od dobré detektivky očekávám. Napětí, originální námět a propracovanou zápletku. Za celou sérii jsem si k hlavním postavám dokázala vybudovat opravdu silné pouto, takže mě baví sledovat i jejich vývoj. Dětské duše byly opět skvělé. Téma geniálních dětí mě bavilo a zajímalo. Přesto musím dát jen 4 hvězdičky. I když mám střídání případů v této sérii ráda, vedlejší případ s Pennem byl pro mě spíš rušivým elementem knihy. I tak ale smekám klobouk před autorkou, která si stále drží špičkovou úroveň psaní. Už ať je prosinec a nová Kim na pultech knihkupectví.

16.06.2021 4 z 5

Řetěz Řetěz Adrian McKinty

Skvěle napsaný thriller s neotřelým tématem. První část knihy byla opravdu napínavá a četla jsem ji se zatajeným dechem. Druhá polovina už byla poněkud pomalejší, ale i tak skvělá. Hvězdičku ubírám za konec, který byl na mě hodně přitažený za vlasy.

20.10.2020 4 z 5

Rudá galerie Rudá galerie Tiffany Reisz

Nevím jestli mám brečet nebo se smát. Hodně velká škoda papíru bych řekla. Nevím na čem autorka jede, ale musí to mít pořádný grády. Nikdy od erotických románů nečekám literární zážitek na úrovni...ale tohle bylo něco strašnýho. Děj naprosto nulový a šlo opravdu jen o sex. Takový knižní hardcore porno. Nemluvě o tom, že spousta věcí musí být fyzicky nemožná. U některých pasáží jsem měla chuť knížku spálit a u některých jsem se opravdu smála absurditě celého díla. Zapracování paranormalní linky do děje tomu dalo jen třešničku na dortu. Za mě rozhodně NE, NE, NE!

03.09.2020 odpad!

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Tohle bylo jedním slovem - skvělý! Zatím nejlepší thriller od Lapeny. Příběh mě vtáhnul od první stránky a držel mě v napětí až do konce. Hrozně moc mě baví tyhle sousedské vztahy, tajemství a celkově psychologie postav. A postavy autorka vykreslit umí bravurně. Rozhodně doporučuji, jeden z nejlepších thrillerů.

23.05.2020 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Silný příběh o lásce, odvaze a víře. Lale i Gita měli opravdu štěstí, že ustáli hrůzy koncentračního tábora a nakonec mohli prožít život, který si za ostnatým drátem tak moc přáli. Je dobře, že lidé, kteří měli štěstí a tyto hrůzy přežili vyprávějí své příběhy dál, aby společnost nikdy nezapomněla...

05.02.2020 4 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Asi zatím nejlepší kniha s Erikou. Napínavý od začátku až do konce. Líbí se mi, že už od poloviny víte kdo je vrah a sledujete i jeho myšlenkové pochody a pohled na situaci. Další plus je velmi aktuální téma sociálních sítí.

14.03.2019 5 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Moje druhé setkání s Josie Quinn, ke kterému došlo asi dva roky po přečtení prvního dílu. Dlouho jsem pokračování odkládala, protože mě Mizející dívky tolik nenadchly. Musím ale říct, že Dívka beze jména mě bavila o něco víc. Četlo se mi to mnohem lépe a k vyšetřovatelce Josie jsem si začala pomalu nacházet cestu. ¨

Je pravda, že případ je poměrně dost překombinovaný a šílený, ale vlastně jsem celou dobu byla napjatá a bavilo mě to. Takže proč ne. Zkusím určitě i další díly :)

18.12.2023 4 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

Na nového Hartla jsem se těšila, protože jsem věděla, že dostanu parádní oddechovku. A tak se taky stalo. U Gazel se člověk zasměje, ale zároveň kniha opět řeší vztahy, jak už to má autor ve zvyku. Všechny tři hlavní hrdinky vypráví svůj příběh postupně a všechny linky se časově prolínají. Bavily mě narážky na životy hrdinů z knihy Prvok, Šampon, Tečka a Karel. A celé to prostě tak nějak sedlo. Za mě je tohle určitě jedna z těch lepších autorových knih.

18.11.2023 4 z 5

Touhle knihou jsem se prokousávala velmi dlouho, ale není to tím že by kniha nebyla čtivá, ale spíš tím, že já ty životopisy mám vždy na dlouhý lokte a musím si je dávkovat. Jsem fanynka Harryho Pottera a samozřejmě z tohoto důvodu jsem po knize sáhla. O Tomu Feltonovi jsem toho moc nevěděla, protože Draco nikdy nebyl úplně mojí oblíbenou postavou. Celá kniha mě ale bavila. Bavilo mě číst historky z natáčení nejen Harryho Pottera, ale i jiných filmů. Poznat zákoutí tohoto úplně jiného světa. To, jak Tom vnímal postavu Draca mi dalo na celou ságu zase trošku jiný úhel pohledu. Poslední část knihy je věnována nelehké části Tomova života, o které jsem neměla ani páru. Je strašně lehké spadnout do problémů, ale strašně těžké se z nich vymotat. Moc Tomovi fandím a doufám, že se na té správné cestě udrží už napořád.

Kniha je krásně graficky zpracovaná a doplněná fotkami, což za mě je velké plus a prakticky i nezbytnost v životopise. Tahle kniha je rozhodně must read, nejen pro fanoušky Harryho Pottera.

18.11.2023 4 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Když jsem se do knihy pouštěla, říkala jsem si - bude opravdu tak skvělá jak všichni říkají? A byla opravdu skvělá. Autorka mě držela v napětí celou dobu, i když se zde objevoval thrillerový vzorec, který není zas tak originální, strašně mě to bavilo. Konec nechává hezky otevřené vrátka na volné pokračování. Těším se!

18.09.2023 5 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Drahá Evelyn, po dočtení ses zařadila mezi jednu z nejlepších knih, co jsem letos přečetla.

Když jsem dva roky zpět četla Daisy Jones okamžitě jsem si zamilovala autorčin styl psaní a doufala jsem, že opěvovaná Evelyn Hugo bude stejně skvělá. A byla ještě lepší. Autorka má ten dar postavy vykreslit tak reálně, že budete věřit že opravdu existují. Hltala jsem celý příběh od začátku do konce. Usmívala jsem se, dojímala se, násavala jsem atmosféru zlaté éry Hollywoodu a celou knihu jsem si užila. Nešla totiž odložit. Doporučuji!

01.07.2023 5 z 5

Skvěle zpracovaná kniha, která čtenářům přiblíží nejen osud Věrky Kohnové, ale spousty dalších plzeňských židů. Kniha obsahuje nejen deník Věrky, ale spoustu faktických vsuvek, dobových článků a fotografií apod. Oběma autorům muselo dát spoustu práce dát tohle vše dohromady a já smekám. Je to skvělá kniha.

13.06.2023 4 z 5

Vězeňkyně Vězeňkyně B. A. Paris (p)

Tak tohle byla jedna z těch autorčiných slabších knih. Vězeňkyně byla čtivá, jako všechny knihy B. A. Paris, ale tady mi celý děj přišel předvídatelný a ke konci dost přitažený za vlasy. Mám mnohem radši psychologické thrillery, kde nevíte čemu věřit. Tady mi tento typ napětí dost chyběl. Doufám, že příští autorčina kniha se bude víc podobat jejím prvním knihám.

30.05.2023 3 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Lynette Noni

Tak tohle bylo FENOMENÁLNÍ!

K prvnímu dílu Ranhojičky jsem měla nějaké výhrady, ale u druhého dílu jsem knihu nemohla vůbec odložit a druhou polovinu jsem zvládla prakticky na jeden zátah. Ve fantasy mám ráda napětí a hlavně to, když v grandiózním finále zapadne všechno do sebe a přesně to, se tady stalo. Po dočtení budete chtít knihu vyhodit z okna, protože to co se stane na konci nechcete číst a zároveň nutně potřebujete pokračování a vědět, co bude s Kivou a s ostatními dál.

Všechny postavy ať už kladné nebo záporné jsou v knize velmi dobře vykreslené. Ty kladné si zamilujete a budete za ně chtít dýchat a ty záporné budete chtít okamžitě zamordovat tisícem nejhorších způsobů. Takhle si představuju skvělé fantasy a smekám před autorkou.

03.03.2023 5 z 5

Zvon Zvon Neal Shusterman

Chvilku jsem se rozhodovala jak poslední díl mojí oblíbené série hodnotit. Nakonec nemůžu jinak než dát pouze tři hvězdičky a to z několika důvodů. Smrtka a Nimbus pro mě bylo něco wow. Chtěla jsem prostě jen číst, číst a číst. Tenhle stav se ke mně u Zvonu nedostal. Začátek se hrozně vlekl, nemohla jsem se absolutně začíst. Do příběhu totiž naskočí velké množství nových postav a časové posuny mezi kapitolami mi občas dělaly problém. Chtěla jsem víc Citry a Rowana, ne milion dalších, pro mě nepodstatných, postav. Tyhle dvě hlavní postavy byly až moc odsunuty do ústraní a staly se z nich spíš postavy vedlejší. Celé mi to přišlo nějak moc překombinované a chaotické. Zvon, tónisté, nová garda, pustý ostrov, záchranná akce...

Závěr dílu a vlastné celé trilogie byl hrozně uspěchaný. Celé se to odehrálo asi na dvaceti stranách. Pořád se nemůžu rozhodnout, zda to byl happyend nebo ne. Abych ale jen nekritizovala. Shusterman umí psát a měl to všechno promyšlené do posledního detailu. Dokonale propracovaný svět, moderní technologie ale i postavy. I když pro mě byl Zvon zklamáním, první dva díly série jsou pro mě pořád srdcová záležitost a těším se s čím novým autor přijde.

20.03.2021 3 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Pro mě jsou knížky Angely Marsons vždycky jedny z nejočekávanějších a nikdy nezklamou! Vlastně už ani nevím, co k této sérii psát, protože každý díl je vždycky prostě a jednoduše skvělý.

17.01.2021 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Colleen umí skvěle psát. O tom už jsem se přesvědčila. Umí vylíčit vztahy, pocity a situace až neuvěřitelně reálným způsobem. V knize Pravda, nebo lež dostáváme psychologický román s prvky thrilleru. A já to žrala od první stránky. Příběh byl neotřelý, místy dost drsný...až jsem z toho měla husí kůži. Musím vyzdvihnout i erotické pasáže, které autorka zvládá bravurně a řekla bych, že i mnohem lépe než autoři erotických románů.

Konečné rozuzlení vám dá prostor se rozhodnout čemu vlastně věřit. Jestli to celé byla pravda nebo jen lež. Rozhodně doporučuji. A doufám, že Colleen napíše minimálně ještě jednu knihu s thrillerovou zápletkou, protože jí to opravdu jde.

06.06.2020 4 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Už od prvních slov je cítit, že kniha bude jiná než autorčiny předchozí knihy. Dlouhé monology hlavní hrdinky, kde se propojuje několik časových linií se ze začátku zdají matoucí. Postupně ale do sebe všechno začne zapadat. Rozhodně oceňuji, že je kniha jiná a jde proti proudu. Styl psaní je místy poetický, chaotický...ale asi tak přesně se člověku v hlavě honí myšlenky.

Jak už je psáno v předchozím komentáři, tuhle knihu si buď oblíbíte nebo ji ani nedočtete. Za mě je to ale zajímavě napsaná kniha o psychice, vztazích a nalezení sebe sama.

14.05.2020 4 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Věděla jsem do čeho jdu. Že kniha je opravdu silná a smutná. A musím říct, že mě celý příběh hodně zasáhl. Do Báry jsem se vcítila tak moc, až mi z toho bylo úzko. Díky bohu jsem nikdy nemusela prožívat to co ona a nemělo by to prožívat žádné dítě nikde na světě...

I když kniha byla poměrně krátká, všechny emoce zde byly vykresleny skvěle a pravdivě.

30.04.2020 4 z 5