tereza7804 tereza7804 komentáře u knih

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Tohle byla vážně pecka... Pokaždé co od Colleen přečtu novou knihu, zdá se být ještě lepší než předchozí! :D Neuvěřitelně nadaná autorka, která píše tak uvěřitelné příběhy, že vás chytí za srdce a nepustí. 5/5

30.07.2022 5 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Neskutečnej bizár, ale bože... já to tak MILUJU :D ty hlášky a stěry jsou TOP, Ella jako hlavní hrdina je můj naprostý ideál v chování a povaze.. prostě řekne co si myslí a naprosto dokonalým způsobem.. Easton je jako brácha vážne skvělý a i co se týče celé rodiny Royalů... taky bych chtěla mít takové starší bráchy :D a ta čtivost? Ahhh, fakt skvělé! I tak je to ale prostě taková jednodušší knížka a nechávám si rezervu pro zbylé díly... 4,7/5

27.02.2021 5 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Přečti si to, říkala jsem si. Bude to dobrý. Ne, nebylo :D. Začala se mi moderní poezie celkem líbit, a tak jsem vyhledala velmi známou knihu - Mléko a med. Pár básniček bylo vážně hezkých, ale zbytek byly jen výkřiky do prázdnoty, které byly plytké jak talíř... Nešlo o to, že bych je nepochopila, jak mi někdo naštvaně psal (:D), prostě mi jen nesedly. Do druhého dílu jsem se raději nepouštěla, ten je prý horší. Spíš je zvláštní, jaký má kniha úspěch. 2/5

29.03.2021 2 z 5

Říkej tomu, jak chceš Říkej tomu, jak chceš Brigid Kemmerer

Má cenu se k téhle autorce ještě vyjadřovat? Stejně jako Dopisy ztraceným a Na co slova nestačí, mě Říkej tomu jak chceš rozložilo a zase složilo. Bála jsem se trošku, že už autorka po předešlých dvou knihách nedokáže v podobném stylu napsat nic srovnatelně dobrého a opak byl pravdou. V téhle knize jsem nedokázala předpovědět absolutně nic a každý zvrat mě vychýlil z mojí oběžné dráhy a nechal ve mně miliony otázek. Za mě snad nejlepší díl z celé téhle ,,série". Klobouk dolů autorce, protože píše vážně čtivě, čte se to rychle a nenudíte se u toho. Jestli hledáte jednohubku, která vám něco dá a nebude to prostě plytká hloupost, tak berte tohle. Pochybuji, že vás to zklame.
5/5 - nečekaně :)

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Od COH jsem již četla Pravdu nebo lež, která mě sice nenadchla tak moc jako ostatní, ale byla čtivá, měla velmi zajímavou myšlenku a autorka je rozhodně unikát s velkým talentem.
Do téhle knihy jsem se pouštěla s tím, že to bude pecka, protože je to snad nejlépe hodnocená kniha od COH a musím uznat, že jsem se nemýlila. Miluju ten příběh a zápletky. Někdy vám vážně běhá mráz po zádech a máte chuť na některé postavy začít řvát a prohodit je oknem. Chápu proč se kniha nemusela lidem líbit, protože autorka píše velmi specificky, ale když už kniha od COH, tak tahle. Určitě se do budoucna chystám i na další tituly od ní, tak snad mě taky tak mile překvapí.
Velmi zasloužených 5/5.

15.08.2021 5 z 5

Poslední z bohů Poslední z bohů Rick Riordan

Asi nejlepší díl z celé série, akční, nabitý, fantastický prostě... Není asi co víc dodat

20.09.2022 5 z 5

Bitva o labyrint Bitva o labyrint Rick Riordan

Percy Jackson je napsaný tak jednoduše, až je to geniální! Vždycky si říkáte, jak vás už nic nemůže překvapit, a pak přijde BUM a vám spadne čelist až na zem. Druhý díl si u mě stále drží pozici na první příčce, ale jinak jsou všechny díly prostě srovnatelně dobré! 4,5/5

30.07.2022 4 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

Vždycky než jdu na další díl, tak si říkám ,,To nemůže už přece být lepší, to prostě nejde!´´.
Marisso, přestaň psát tak dobře, odkud mám brát tak vysoká hodnocení?! Cinder jsem s klidným srdcem dala 4,8/5 a Scarlet 5/5... a co teď? Cress byla tak pětkrát lepší a to opravdu nepřeháním. Dechberoucí zápletky, skvěle popsané prostředí (aneb ne moc, ale tak akorát na pochopení) a úžasné postavy. Kamarádství Cinder a Thorna mě vážně v pozitivním směru zabíjí. Dusila jsem se během čtení smíchy i slzami. Těch 600 stran vám uplyne až MOC rychle. Tomuhle se říká neuvěřitelný talent.
6/5 - co se dá dělat :D

29.11.2021 5 z 5

Palác lží Palác lží Erin Watt

Já tu sérii prostě miluju... Třetí díl nezklamal a přestože na druhý díl nemá, těch zvratů a závěrečných překvapení tam bylo vážně požehnáno :). První trilogii tedy rozhodně můžu doporučit, tak uvidíme ty ,,dodatkové" dva díly. :)
4,4/5 ( samozřejmě se to hodnocení nedá srovnávat s jinými knihami, kterým jsem dala podobné hodnocení. Kniha je bizár co zabaví, ale zase na plnohodnotnou knihu to prostě nemá, na čemž se nás asi shodne víc :D. Jako samostatná kniha si to ale tohle hodnocení zaslouží).

15.04.2021 4 z 5

Útočiště Útočiště Jérôme Loubry

Neuvěřitelný příběh, zamotá vám hlavu a nutí vás vážně přemýšlet . . . do samého konce knihy jsem nevěděla, jak to vlastně celé bylo

08.10.2020 5 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Že já po knize ,,Neviditelný život Addie LaRue" šla na tohle s myšlenkou ,, jo, to si oddechnu" :D. Řekla jsem to jednou a řeknu to klidně znovu, Colleen Hoover nikdy nezklame. Čekala jsem vše, ale tohle fakt ne. CoHo má tak kreativní, promyšlené a dechberoucí nápady, že vás její díla prostě srovnají se zemí. Zápletka mě v knize šokovala na tolik, že mi spadla brada snad až k nohám a v oku se dokonce zaleskla i slza. Z konce jsem v rozpacích doteď a rozhodně se nemůžu dočkat na její další díla, která mě bezpochyby taky emočně zničí :D. Její knihy celkově mají hrozně moc věcí na zamyšlení z reálného života a hroznou hloubku.
5/5 - za rok 2022 čtu samé skvělé knížky mi přijde! :D

Na jedné vlně Na jedné vlně Jenn Bennett

Sice jsem všemi zmiňované ,,Kudy ke hvězám" zatím nečetla (určitě se co nejdříve chystám), ale po téhle knize můžu naprosto jednoznačně říct, že autorka má skvělý humor, který umí používat ( a to nemluvím o ironii hlavní zápletky :D). Bailey mě (ačkoliv jsem ji v knize jinak měla ráda) ke konci pěkně vytáčela a Porterovi, který asi taky potřeboval prohodit stěnou, aby se mu rozsvítilo, platí to stejné. Mohlo to být sice o pár stran kratší a hlavní rozuzlení mohlo být o chlup dříve, ale jinak super prázdninová jednohubka.
4,8/5

15.08.2021 5 z 5

Hodná holka, zlá krev Hodná holka, zlá krev Holly Jackson

Po prvním díle jsem čekala, že už nic lepšího být nemůže a ono ejhle... druhý díl mě bavil přeci jen o trošku víc a autorka si dala práci i s ilustracemi fotek z místa činu a různých důkazů, což mi přišel jako skvělý nápad a přidávalo to knize ještě lepší atmosféru. Obálka taky skvost, co dodat. Jasných 5/5. Na thrillery moc nejsem, ale tahle série mě dostala do kolen.

19.07.2021 5 z 5

Prokletý princ Prokletý princ Erin Watt

Miluju a miluju. Druhé díly pro mě vždy bývají nejhoršími ze sérií, ale tenhle za mě prozatím vede. Autorky píší vážně skvěle a čtivě. ( Strašně se mi ke knížce hodí písnička ,,Can you feel my heart - od Bring me the horizon, jen jestli někdo stejně jako já rád vyhledává písničky ke knížkám :) )

29.03.2021 5 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Za mě fakt super, ale příběh mohl být kratší o takových 150 stran, zopakovala se tam asi čtyřikrát téměř identická zápletka s tím, jak se přestanou dva hlavní hrdinové bavit... Abych příběhu ale nekřivdila, tak byl opravdu HODNĚ čtivý, extrémně vtipný a hezký, proto si u mě celkově vysloužil hodnocení 4,5/5

27.02.2021 4 z 5

Zkouška Zkouška Joelle Charbonneau

Čekala jsem takový podprůměr a ono docela wau! Čtivé, napínavé, super děj bez zbytečných problémů, které by knížku nějak zbytečně natahovaly. Chvílemi jsem teda tajila dech u scén s těmi ,,zvířaty" (co četli budou vědět :D) a nebyla jsem tam schopná věřit žádné postavě :D, hrozně mě všechny zneklidňovaly :D (ještě když jí otec řekl, ať nikomu nevěří), podezřívala jsem fakt všechny :D
Své chybky to ale přece jen mělo, taková jednoduchá knížka :) - 4,5/5

29.11.2020 5 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Dokonalý příběh, dokonalé postavy, dokonalé zápletky, dokonalý a smutný konec... kniha mě několikrát donutila i brečet a to se mi snad vůbec nestává :( jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla♥

08.10.2020 5 z 5

Dokonalé léto Dokonalé léto Kasie West

Oddechová, příjemná jednohubka na pár dnů, když se vám nechce moc přemýšlet. Aneb klasická Kasie West. Strašně jsem si hlavní hrdiny oblíbila a celkově mi vztah mezi nimi sedl snad úplně nejvíc ze všech K.W. knížek.

20.09.2022 4 z 5

Wildcard: Divoká karta Wildcard: Divoká karta Marie Lu

Ačkoliv jsem slyšela že druhý díl je pro většinu čtenářů zklamáním a tolik se jim nelíbil, tak za mě byl teda o něco lepší než první :D. Víc akce, víc zápletek, zajímavější prostředí a děj, vážně se mi to moc líbilo, ale má to pár much, které vlastně ani nedokážu vyjmenovat. Jen prostě 5 hvězd dát nemůžu, když to srovnám s knihami, kterým jsem plný počet vážně dala. 4,7/5

30.07.2022 5 z 5

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

Tohle je asi bez komentáře. Trošku jsem se bála, že se mi kniha líbit nebude kvůli tomu, že to bude moc zdlouhavé a jednoduše mě to přestane bavit. Ale tohle předčilo moje veškeré očekávání. Je to napsané neuvěřitelně zajímavě, hlavně jak se protínají dvě období a kniha má takový historický a krásný nádech, který vás prostě chytí za srdce a nepustí. Zápletka, vývoj děje a finále byli naprosto nepředvídatelné a mě osobně konec vážně zničil. Bonusem jsou všechny ty myšlenky a citáty, které mi běhají v hlavě doteď. Tohle je vážně jedna z knih, která vás ,,existencionálně" někam posune a uvědomíte si hrozně moc věcí. Vážně *nezapomenutelný* zážitek a postavy.
5/5 - bez debat.