Terez9119 Terez9119 komentáře u knih

Taky úplně nechápu zdejší vysoké hodnocení. Příběh byl hrozně plytký a spíš než o lásku šlo o sex. Pořád ji tak moc chtěl, že jsem pochybovala, že ji vážně tak miluje, jak pořád tvrdí, ale že ji chce jen do postele. A Julia se místy chovala jako hrozná koza. Chápu, že je velká romantika, když o vás muž (krásný, bohatý, dokonalý) tolik stojí a pořád vás o tom přesvědčuje a pořád pro vás dělá další a další věci, ale je potřeba, aby se trochu snažila i žena, a to mi tu chybělo. Až do úplného konce se mi ta "láska" zdála dost jednostranná. Oddychovka tedy ano, ale průměrná.

17.02.2020 3 z 5

Lov Lov Elle Kennedy

Nejdřív obecně. Knížka je super jako vždycky. Výborně napsaná, prostě musíte pořád číst a najednou je konec. Mám ale problém s příběhem. Nebo spíš s hlavními postavami. V první řadě se mi poprvé u tohoto typu knížek stalo, že mám slušnej second lead syndrom. Prostě jsem to přála Hunterovi. Je úžasný zlatíčko, má o ni vážně zájem a dává to hezkým způsobem najevo. Na konci ho autorka nechává se chovat hnusně, abyste si ho moc neoblíbili, ale mě je to fuk. Fitz? Je podle mě kretén. Ze začátku je to fajn geek, ale postupem času se chová jako blb. A upřímně si myslím, že začínat si vztah s klukem, který od všech problémů utíká a pořád jen vymýšlí, proč s váma nemůže být, není dobrej nápad. Moc mi nesedla ani hlavní hrdinka. Tenhle typ nádherných holek, který nejsou moc chytrý, ale jsou hodný a stejně je všichni odsuzují, moc nemusím. Mám radši obyčejný holky jako třeba Hannah. A hlavně mi ti dva nejdou dohromady. Neumí spolu mluvit, skoro se neznají, ale je tu ta ohromná sexuální přitažlivost, která nejde zastavit. A ne, opravdu si nemyslím, že je přitažlivost všechno, na čem záleží. Konec celkový dojem trochu vylepšil, ale nemůžu se zbavit dojmu, že se ti dva k sobě nehodí. Za mě zatím slabší než Off-Campus.

15.10.2019 4 z 5

Smrt má vůni inkoustu Smrt má vůni inkoustu Vilém Křížek

Na českou detektivku nečekaně dobré. Má to krásnou atmosféru, člověk úplně prochází uličkami spolu s hlavním hrdinou. Za knihou je spousta vyhledávací práce, což je na knize vidět a je to vážně dobře. Jako je tam spousta odkazů na historické události a osobnosti, tak je tam stejné množství záměrných odkazů na Sherlocka Holmese (závěr mě pobavil - aneb každý správný detektiv musí hrát na housle), což mi přišlo velmi příjemné. Zápletka je jednoduchá a alespoň v základních rysech se dá odhalit na prvních pár stranách, ale u tohoto typu příběhu to vůbec nevadí. Bála jsem se detektivovy "superschopnosti", ale autor to zakomponoval velmi dobře a nerušivě. Zajímavý je náhled do děje hned z několika pohledů různých postav. Zvlášť Adele mi opravdu přirostla k srdci. Těším se na druhý díl!

14.08.2019 4 z 5

Cosi o tobě Cosi o tobě Julie James

Krásné! Tohle se opravdu povedlo. Dost akce i právních detailů, takže čtenář nemá pocit, že autorka neví, o čem píše. A mezi hlavními hrdiny to skvěle jiskří. Jack je úžasné zlatíčko a Cameron je správně tvrdá prokurátorka. Tohle jsem si opravdu užila.

18.02.2019 5 z 5

Kontrakt Kontrakt Melanie Moreland

Příjemné překvapení. Richard je ze začátku opravdu strašný idiot, ale Kate si s ním dost rychle poradí. Celé je to cukrkandlové, celá ta jejich rodinná firma, hlavně, aby muž miloval svoji ženu, na ničem jiném tam vlastně nezáleží, ale dá se to snést. Celkově mám z té knížky hezký, milý pocit. Někdy se k ní zase vrátím.

13.02.2019 4 z 5

Vábení za soumraku Vábení za soumraku Lisa Kleypas

Zatím nejlepší knížka série. I když ta anotace obsahu knihy vůbec neodpovídá. Harry byl neomalený padouch, ale zamilovaný neomalený padouch, takže se mu nedalo neodpustit. Poppy byla ze všech sester nejlepší. Milá, chytrá, její reakce dávaly smysl. Úplně mi bylo líto, že to dál nepokračuje. Ale příběh Lea vypadá víc než lákavě...

30.11.2018 5 z 5

Jarní skandál Jarní skandál Lisa Kleypas

Nádhera. Myslela jsem, že třetí díl nic nepřekoná, ale teď mám vážné pochybnosti. Matthew by měl získat cenu za největší zlatíčko všech romantických knih. Byl úplně k sežrání od začátku do konce. A Daisy byla naprosto úžasná, i když takovou kuráž bych od ní nečekala. A celé to tajemství nebylo nakonec tak strašné, čekala jsem něco mnohem horšího. U tohoto dílu jsem se i nejvíc nasmála. Už se těším, až si tuhle sérii někdy přečtu znova.

24.11.2018 5 z 5

Setkání s cizincem Setkání s cizincem Lisa Kleypas

Tomuhle dílu bych dala hvězdiček deset! Předešlé díly mě bavily, ale tenhle jsem prostě nemohla přestat číst. Garrett je úžasná, silná, schopná, ale přitom dokonale ženská, a Ethan je zatím nejlepší hrdina. Nevím, jestli to bylo kvůli jeho vzdělání ve všem představitelném, ale jeho vyznání by se dala tesat. Spousta humoru, dost napětí, prostě super. Tuhle knížku bych mohla číst pořád dokola.

Ale hlavně se nemůžu dočkat pátého dílu. Nemůžu uvěřit, že autorka čekala s Westem tak dlouho, protože v celé sérii není lepší postavy než West. Ten kluk je ideální ideál a doufám, že se bude pořádně snažit, aby mu Phoebe odpustila, že v mládí šikanoval jejího zesnulého manžela, a bude z toho příběh, který si oba zaslouží!

09.10.2018 5 z 5

Svatba s Winterbornem Svatba s Winterbornem Lisa Kleypas

Ocel v sametovém pouzdře. Asi tak by se dal vystihnout charakter hlavní hrdinky. V jedničce byla taková mdlá, ale tady je plnokrevná postava se vším všudy. A Witerborne? Toho si nejde nezamilovat. Ten chlap je prostě úžasný. Autorka do druhého dílu přidala humor a já přidávám jednu hvězdu.

Jen tu anotaci bych trochu upravila: Helen je odhodlaná vzít si hrubého welšana pana Winterborna za každou cenu. Když má přistoupit na jeho skandální nabídku, váhá jen okamžik. Pan Winterborne v ní probouzí dosud nepoznané pocity a intenzivní vášeň, ale když odhalí bolestivé tajemství své rodiny, je odhodlaná před ním ochránit všechny a hlavně muže, kterého miluje. Dojde nakonec na svatbu s panem Winterbornem?

09.10.2018 5 z 5

Národní opruzení Národní opruzení Karolína Zoe Meixnerová

Je to lehké čtení, ale neuvěřitelně čtivé. Autorka do své fabulace vkládá velké množství informací, čím mramorové pomníky našeho národního obrození ohromně zlidšťuje. Příběh není veselý, protože ani osudy obrozeneckých výtečníků veselé nebyly, ale zábavná knížka to určitě je. Za mě doporučení úplně všem, jednak studentům, aby k těm jménům, datům a dílům neměli takový odpor jako kdysi já, a jednak dospělým, aby naše postavy národního obrození nezapadaly věčným prachem.

09.05.2023 5 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Bylo to krásné. Neříkám, že to bylo něco speciálního, ale já si moc užila. Děj je naprosto předvídatelný, ale přece jen mě jeden menší plot twist k závěru (ne)příjemně překvapil. Vážně to není ničím objevné, je to prostě slow burn ve stylu Mariany Zapaty jen z prostředí postgraduálu. Autorka ale moc hezky vystihla prostředí i vztahy, dialogy byly chytré a zábavné, takže až na míru sprostých slov (zvlášť v češtině, věřím, že v originále by mi to tak nevadilo) tomu nemám absolutně co vytknout. Olive je tvrdohlavá ambiciozní slečna, oddaná kamarádka, ale taky je docela trdlo. A Adam je přesně ten hrdina, kterého mám ráda. Milující, oddaný, pozorný a přesto s chybami.
Už hrozně dlouho se mi nestalo, že bych narazila na knížku, kterou bych prostě nemohla odložit a četla dlouho do noci. A jsem šťastná, že jsem zase na jednu takovou narazila. Prostě jsem ji zhltla naráz :D

14.02.2023 5 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Začátek mě dost rozčiloval. Vadilo mi, že je autorka zřejmě zapřisáhlou Američankou, které Anglie a její královská rodina přijde moc nudná a sešněrovaná (že by v královské rodině musel někdo tajit, že má rád Star wars? Vážně? A fakt si nemyslím, že by byl v dnešní době takový problém, že je princ gay…). Co mě fakt rozčilovalo, byl nedostatek autorčiny fantasie ohledně jmen členů královské rodiny – Philip, Beatrice, Henry, Catherine? Mountchristen-Windsor? Pokud chtěla udělat fikci (což očividně chtěla), tak měla zvolit jména úplně jiná a ne jen lehce obměnit příjmení a přeskupit křestní jména. Hodně mě to v příběhu rušilo. Stejně jako motiv, že být součástí královské rodiny člověka dusí a nejlepší by bylo se z ní vymanit.
A všechny politické rozpravy v Americe mě ukrutně nudily, protože jim autorka nedala žádný hlubší smysl, než že Alexova matka chce podruhé vyhrát volby, a to je na mě málo. Protože se nikde nedozvíme její program, nebo co dokázala, takže není důvod jí vítězství přát ani chápat, proč je její vítězství tak důležité (kromě osobních ambicí jí a její rodiny). I vztah Alexe a Henryho byl na začátku hrozně mdlý a neměli mezi sebou vůbec žádnou chemii. Stejně tak jejich poznávání bylo bez špetky vzrušení, spíš jako nějaký výčet poznámek. Až po prvních intimnostech se to trochu zlepšilo a pak už to šlo, i když závěr byl veskrze sladký. Ale celé to na mě bylo zbytečně upovídané.

18.01.2023 3 z 5

Když jsme se skrývali Když jsme se skrývali Sarina Bowen

Jediný díl z trilogie, který byl smysluplný. Scarlet i Bridger byli skvělí, snažili se přežít a se vším se vyrovnat sami, aby nebyli druhým na obtíž, což je mi blízké. Děj je občas trochu přitažený za vlasy, ale dá se to přežít. Milé, příjemné, oddechové.

12.01.2022 4 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

No, mou nejmilejší autorkou historické romantiky zůstane sice už navždy Lisa Kleypas, ale knihy Julie taky nejsou špatné. Řekla jsem si, že tohle musím přečíst ještě před tím, než se podívám na seriál. A možná i přečtu všechny díly dřív, než se podívám na seriál. První věc, která mě nadchla, byl vztah mezi Daphne a jejími bratry. Úžasné nádherné pouto mezi nimi, někdy až přehnaně ochranářské chování. Ale už od začátku bylo jasné, že mě tahle rodina bude bavit.

Simon byl fajn hrdina, tvrdohlavý, zatvrzelý ve své pozici, ale do jisté míry velmi sladký a pečující. Ale musím říct, že mi ho Anthony trochu zastiňoval. Daphne byla skvělá. Silná, ale milá a starostlivá, žádná naivní hrdinka. Jen její lest jsem vážně neschvalovala. O problémech se má mluvit a ne toho druhého dotlačit mermomocí tam, kam chci já. A ten konec byl na mě trochu až moc sladký, ale to už k tomu patří. Těším se na druhý díl.

12.05.2021 3 z 5

Hříchy Hollywoodu Hříchy Hollywoodu Alessandra Torre

Mělo to spoustu klišé, ale četlo se to příjemně. Milostné scény do filmu tlačila autorka stejně urputně a okatě jako hlavní hrdina. Cole je sladký hrdina, i když ze začátku je typická hollywoodská hvězda. Jeho vztah ke Kokymu je jedinečný. Summer je celou dobu trochu nesympatická, ale zase není žádná blbka. Fajn příběh, který bez větších zvratů plyne k neodvratnému šťastnému konci.

21.09.2020 4 z 5

Bentley Bentley Melanie Moreland

Hrozná nuda. V podstatě nic se tam neděje, kromě toho, že se začnou mít hned na prvních stránkách rádi a už nikdy nepřestanou. Jen ten Greg to tam na konci trochu osvěžil, ale ani tak se žádné velké drama nekonalo. Jindy mi klidný průběh nevadí, ale tohle bylo moc. A ani překlad se mi nezdál dobrý.

A úplně nesnáším větu z mužského pohledu typu: "Nenáviděl jsem tu nejistotu v jejích očích." Zvlášť když ji vidí podruhé a zve ji na rande...

05.05.2020 3 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Já nevím, že by to byla taková pecka, to říct nemůžu. Celá knížka stojí na komických situacích, ale tato vtipnost nesedne každému. Na mě to působilo tak napůl, další díl si ale přečtu.

19.08.2019 3 z 5

Dash & Lily: Kniha přání Dash & Lily: Kniha přání Rachel Cohn

Ach. Tohle jsem tedy nečekala. Chtěla jsem si další knížku výzvy splnit YA oddechovkou, ale dostalo se mi knížky, ke které se budu ráda vracet. A proč? Absolutně jsem se zamilovala do Dashe a to od první stránky, možná dokonce věty. Jeho cynický trochu depresivní pohled spolu s chytrolínovskými narážkami mě úplně dostal. Bavila jsem se při každém jeho slově. Často jsem se smála nahlas, a to i v MHD. Lily byla divná a praštěná, ale tak skvělým způsobem, že jsem ji často chtěla obejmout nebo s ní pořádně zatřást. Ze začátku byli takoví „Dívenka Štěstí a Mládenec Žal“ a jejich celkový kontrast byl skvělý, stejně jako nápad se zápisníkem. Hádanky hnaly děj dopředu, pořád jsem chtěla vědět, co na to ten druhý. Postupně se Lily bořila do beznaděje a Dash odkrýval svoje necynické stránky a mě to nějakým zvráceným způsobem uspokojovalo. A pak se to celé zvrtlo… Dashovo zklamání z Lily bylo tak hmatatelné, že jsem ho skoro cítila na jazyku. Ale ona ho tak mile dokázala dostat zpět na svoji stranu! A ten konec byl tak milý, že jsem si málem povzdechla nahlas. Opravdu krásné čtení!

21.02.2019 5 z 5

Něco skutečného Něco skutečného Erin Watt

Moc milé, vážně. Samozřejmě, nebylo to nic nového, všichni dopředu víme, jak to dopadne, ale proto to přece čteme. Že víme, že to dobře dopadne. Oak byl ze začátku docela idiot (v jednu chvíli mě napadla věta z Lásky přes internet: Ty ubohý smutný multimilionáři, jak je mi tě líto), ale jeho postava se moc hezky vyvinula. A Vaughn mě ze začátku taky svými předsudky pěkně štvala, ale přece jen je jí sedmnáct. Dost možná bych v tom věku byla ještě horší.

16.02.2019 4 z 5

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

Nápad je dobrý, jen si myslím, že z toho autor mohl víc vymačkat. Kniha vlastně popisuje to, co se nám tu už nějakou dobu děje, tedy že lze udělat politika prakticky z kohokoli, pokud má ten správný marketing. Tady je vše dotaženo do absurdity tím, že ona osoba je Hitler. Děj knize v podstatě chybí, pořád jsem čekala, že se něco stane, ale jsou to jen jednotlivé scénky a Hitlerovy konfrontace s životem ve třetím tisíciletí (které autor pojal opravdu vtipně). Hlavní postava (vypravěč) je strašně zajímavá. Na jednu stranu je to zaslepený idiot bez špetky sebereflexe, který stále následuje svůj bolševicko-židovský blud, na druhou stranu je nesmírně charismatický a dokáže si poradit v každé situaci, takže mu proti své vůli prostě trochu fandíte. Konfrontace s židovskou otázkou je hodně nepříjemná, je vidět, že to Němce pořád ještě drásá, ale i z toho se dalo dostat víc. Konec knihy zamrazí, ale celkově bych děj a jeho vyznění nebrala tak tragicky, neboť mi z toho vyplývá, že Němci Hitlera pořád nebrali vážně a snad by včas zatáhli ruční brzdu. Ale kdo ví...

04.02.2019 4 z 5