tere9 tere9 komentáře u knih

Vodník Vodník Tereza Bartošová

Tak tohle byla paráda a o to větší překvapení, že jde o debutovou knihu. Pěkně vykreslené postavy i prostředí (navíc Brdy, kde to znám). Zápletka uvěřitelná, děj napínavý. Těším se na další detektivku od této autorky.

22.02.2023 5 z 5

Mizení Mizení Jiří Březina

Moje první seznámení s Jiřím Březinou a hned obrovské nadšení. Velmi reálně vykreslené prostředí a vztahy, všechno uvěřitelné a zápletka nepředvídatelná.
Byla jsem chycená od prvních stránek a autor mě udržel v napětí až do finále. Hned se vrhám na předchozí díly série s detektivem Tomášem Volfem:)

25.11.2021 5 z 5

Znič to jméno Znič to jméno Jana Jašová

Skvělá knih a ta obálka. Jedním slovem nádhera. Rozhodně stojí za přečtení, já jsem se nemohla odtrhnout.

22.02.2023 5 z 5

Nalezení Nalezení Jiří Březina

Druhá zkušenost s Jiřím Březinou (první vloni s Mizením) a zase paráda. Krásně popsané vztahy a prostředí, zápletka nepředvídatelná a letní atmosféra jako bonus. Nedá se nic dělat, vrhám se na předchozí díly série...

18.10.2022 5 z 5

Samotářky Samotářky Barbora Šťastná

Právě jsem dočetla. Bylo to parádní. Po dlouhé době knížka, s kterou když skončíte, nechcete hned otevírat jinou - potřebujete v sobě příběh nechat doznít. To přirovnání níže k Aleně Mornštajnové a Karin Lednické sedí. Zaslouženě maximální počet bodů!

27.04.2022 5 z 5

Mezi nimi Mezi nimi Veronika González

Tak tohle bylo parádní překvapení. Začetla jsem se tak moc, až jsem v metru zapomněla vystoupit. Nechápu (a v dobrém závidím:), jak někdo dokáže napsat takhle skvělý hned první román.
Příběh o vztazích mezi třemi sestrami, ale zejména i o vztahu k sobě samotné. O tom, co děláme, i když víme, že to není správné. O spalující touze, nezdolné vůli i o mateřské lásce v nejrůznějších podobách.
Krátce a výstižně:): bylo to vynikající, šlo to na dřeň, doporučuji všema deseti....a chceme další knihu!!!!

30.08.2023 5 z 5

Příběh slunečnice Příběh slunečnice Miriam Blahová

Tohle bylo bohužel velké zklamání. Velmi se ztotožňuji s komentářem Pavouček2 níže. Samotné téma by mohlo být zajímavé, ale styl jakým byl román napsán to bohužel úplně shodil. Celé to působilo velmi naivně, postavy schematické, jejich uvažování a pocity hrozně polopaticky vysvětlovány atd. Je to škoda. Na druhou stranu je to první kniha autorky, tak třeba v další si to lépe sedne.

28.07.2022 1 z 5

Paví hody Paví hody Jan Štifter

Od Jana Štiftera jsem přečetla všechno. Zatím vedl Sběratel sněhu, ale teď jsem s Pavími hody tedy hodně na vážkách - parádní jsou obě dvě, těžko vybrat, která je lepší. A ten konec! V kostce: Paví hody jsou nádherná knížka s ještě krásnější obálkou, prostě taková luxusní literární bonboniéra.

16.09.2022 5 z 5