Terazky Terazky komentáře u knih

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Na nějaké romantické příběhy moc nejsem, ale tohle se odehrává uprostřed první světové války, takže to bylo o něco (pro mne) zajímavější. Občas mě nebavily dlouze sepsané pocity, ale jako celek to bylo vynikající. A také jsem se s touto knihou setkala díky povinné četbě.

25.12.2015 4 z 5

Sicilián Sicilián Mario Puzo

Po několika přečtených recenzích se mi do knihy moc nechtělo, ale kdyby to nebyl Puzo, Sicílie a mafie, tak do toho nejdu. Byla vynikající a je zajímavé, že podle skutečné události. Těžko mohu srovnávat s Kmotrem - Sicilián je vlastně taková "vsuvka" mezi Kmotrem, takže knihy jsou na stejně excelentní úrovni. Je zvláštní, že film byl naprostý odpad, škoda, těšila jsem se na něj... a to bude jeden z několika důvodů, proč dávat přednost knize než filmu.

26.11.2015 5 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Občas mně přišlo dost divné, že se o té chycené rybě, která jej táhne po moři dvakrát zmínilo, že ji vidí poprvé a taky, že se tam z čista jasna objevila jiná ryba. Jinak to byl velmi "snadný" příběh s moc nezajímavým dějem. Ale znám opět trochu více druhů ryb, takže má to i své +.

26.11.2015 2 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Tohle byla ta nejlepší kniha, co jsem kdy četla a první kniha, u které jsem byla "zažraná" od začátku do konce.

01.09.2015 5 z 5

Beatles: Výpověď o jedné generaci Beatles: Výpověď o jedné generaci Antonín Matzner

Sice nejsem už dlouho fanouškem Beatles ale kniha mě zaujala, hezky se četla a jsem se i něco nového dozvěděla.

31.08.2015 5 z 5