Tenebris_Draco Tenebris_Draco komentáře u knih

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Do tohoto díla jsem se moc nehrnula, protože jsme to měli jako povinnou četbu. Ovšem poté, co jsem to nepotřebovala, jsem se do toho pustila. Tak moc jsem si to užila! Zasmála jsem se, dojala se a zamilovala si, jak Elizabeth tak Darcyho.
Přesně u podobných děl mě velmi mrzí, že je to podáno tak, že to člověk musí číst k maturitě a tak si to tolik neužije. Přitom to je za mě nejlepší román, který jsem kdy četla a s hrdostí mohu říct, že je na vrcholu i před dnešními romány a nic Pýchu a předsudek jen tak neporazí.

01.05.2023 5 z 5

Hlava plná lásky Hlava plná lásky Ali Hazelwood

Miluji to! Znovu!
Ali Hazelwood umí prostě zahrát na tu správnou notu v mém nitru. Takovou, která hledá sexy, milého a na první pohled odtažitého muže, do kterého se okamžitě zamiluji. Ovšem to pak způsobí, že hlavním hrdinkám, jak zde, tak i v Hypotéze lásky strašně závidím. A to mě neuskutečně štve.
Kde já mám svého Adama nebo Leviho!
Každopádně doufám, že se budou vydávat další knihy autorky, abych se znovu zamilovala.

10.12.2023 5 z 5

Zdál se mi zase ten stejný sen 3 Zdál se mi zase ten stejný sen 3 Joru Sumino

Brečela jsem jako želva. To byla tak nádherná manga! Potřebovala bych mnohem mnohem víc!
Zamilovala jsem se do této série.

02.07.2022 5 z 5

Nespoutaná Aljaška Nespoutaná Aljaška K. A. Tucker

Do knihy jsem se po prvních pár kapitolách okamžitě zamilovala. Jazyk autorky a její popisy byly úžasné, za což určitě také vděčím překladatelce.
Kromě toho jsem si oblíbila všechny postavy, které se v této knize objevily. Tedy hlavně jsem si zamilovala Jonaha. Milého, sarkastického a prostě skvělého vikingo-yettiho. Kdy přijde řada na mě osude, abych našla také svého sexy muže?
Každopádně to bylo tak dobře napsané, že jsem si ke konci i pobrečela, což se u mě tak často nestává.
Tudíž, jak jsme jistě z mého komentáře zjistili, si knihu má maličká romantická dušička užila. Což znamená, že doufám ve vydání dalších autorčiných knih.

21.04.2024 5 z 5

Ve stínu popela Ve stínu popela Jennifer L. Armentrout

Upřímně jsem si to užila mnohem více než Z krve a popela.
Osobně mi totiž Poppy ani Hawke nesedli. Neměli mezi sebou takovou jisku, tedy pro mě.
Jinak Seru jsem si zde zamilovala. Mám ráda drsné ženské postavy, které se umí ohánět zbraněmi a slovy. Líbila se mi, jak její, tak i Nyktosova arogance a slovní války. Také i ty peprnější scény, ovšem občas mi to i kapku kazilo čtení, což je pouze můj osobní problém.
Každopádně se těším na další díl.

04.04.2023 5 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Nejsem velký fanoušek romatických, čistě romatických, knih. Takže jsem se kapku obávala a snažila se koukat na onen koupený výtisk optimisticky, který mi ležel v knihovně. Což upřímně bylo zvláští. Chtěla jsem do toho jít, přesto mi druhá strana napovídala, abych to teď nečetla.
Ovšem to by byla velká chyba! Bylo to skvělé! Nejenže jsem si po první větě a poté i jejich polibku knihu zamilovala, ale i chtěla získat sama pro sebe onoho sexy ovšem temně arogantního muže pro sebe. (Promiň Olive.)
Jinak kniha je nabitá vtipnými částmi, vědeckými věcmi, u kterých se nemusí neználek vůbec bát, také panem Nezamiloval jsem se první.
Abych ukončila svůj výklad. Nemusíte se bát do této knihy skočit po hlavě. Určitě se pobavíte, užijete si speciální nehody i nenehody a budete, pravděpodobně, chtít ochutnat dýňové latté a dostat spoustu polibků.

18.02.2023 5 z 5

Polibek bez duše Polibek bez duše Jennifer L. Armentrout

Upřímně, asi budu jediná, ovšem tato kniha se mi líbila mnohem víc než Z krve a popela. Možná to bylo tím, že Roth je mnohem lepší než Hawke. Nebo Layla než Poppy. Kdo ví.
Ale zde mě bavil ten svět, postavy a chemie mezi postavami.
Roth je jako několik postav dohromady, jenže mě to nevadí. Spíš mi to zde vyhovovalo. Jen mohli dojít trochu dál než pouze zůstat u polibků. Ale to by se nehodilo do příběhu.
Doufám, tedy, že se brzy dočkáme dalšího dílu!

28.09.2022 4 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Abych byla upřímná do této série jsem se tolik nehrnula. Nějak mě to před lety nezaujalo. Asi kvůli seriálu, kde jsou prý velmi výrazně ukázané sexuální scény, tak jsem vzdala i knihy.
Až teď jsem se tedy rozhodla (díky štafetě), že se do toho pustím a nelituji toho.
Bylo to úžasné, ke konci dle mého gusta a místy vtipné tak, že jsem se musela smát nahlas (hlavně kvůli Tyrionovi).
Z čehož vyplývá, že se velmi těším na další díly.

27.08.2023 5 z 5

Rivalové Rivalové Vi Keeland

Náramně jsem si toto dílo užila.
Poslední dobou toho na mě bylo moc a tak jsem se potřebovala nějak odreagovat. Když jsem tedy procházela knihkupectvím a nenacházela nic na odlehčení, byla jsem zklamaná. Ovšem pak jsem zabrouzdala do sekce, kam skoro nechodím - do erotických románů.
Sáhla jsem po první knize a zjistila, že mě zaujala. Moc jsem od toho nečekala, jenže to byla chyba. Pro mě to bylo neskutečně vtipné, místy jsem se culila a smála. Často jsem se tedy snažila potlačit tyto věci, ale to nešlo, takže na mě většina koukala jako na idiota.
Každopádně nemusí to sedět všem, ale jestli chcete něco na odreagování, vtipného a u čeho se třeba budete i culit. Neváhejte a přečtěte si tuto knihu. Třeba bude stát za to.

08.06.2023 5 z 5

Pod šeptajícími dveřmi Pod šeptajícími dveřmi TJ Klune (p)

Jak jsem řekla u jeho knihy minule. Nejsem člověk, který se snadno rozbrečí. Ovšem u Klunových knih je to jinak. Brečela jsem u této stejně jako u Domu.
Neskutečně jsem si to užila a mnohé si z toho odnesla.
Stejně tak jsem zatoužil, zažít podobné věci. Hlavně tu lásku a přátelství.
K tomu se z těch pocitů budu zotavovat trochu déle.
Každopádně odedneška budu čaj brát mnohem vážněji než předtím. Díky Hugo.
Jinak pokud by se mě někdo zeptal na nejoblíbenějšího autora. Byl by to Klune.
Neskutečně se těším na další knihy tohoto autora.

19.12.2022 5 z 5

Neonoví bohové Neonoví bohové Katee Robert

Osobně moc erotických románů nečtu, takže nemohu posoudit, jestli to ve v tomto žánru dobré.
Ovšem pro mě to bylo skvělé! Sice kapku rychlé, ale na počet stran a také, že je to erotický román, chápu vývoj postav. Jinak jsem si lechtivé scény dost užila a hltala knihu stránce po stránce. Kdybych měla přiznat, že jsem po některých věcech netoužila také. Lhala bych, ale pšt. To se neříká.
Každopádně budu tedy jen doufat, že budou vycházet podobná díla, abych po nich přímo skočila. A to nejen kvůli nádherným obálkám, které často v tomto žánru nejsou nic extra. Nahatý muž, nic co by mě na obálce zaujalo.

14.09.2022 5 z 5

Dům v blankytně modrém moři Dům v blankytně modrém moři TJ Klune (p)

Musím říct, že mi kniha nějakou chvilku ležela v knihovně. Nikoliv kvůli tomu, že bych věděla, že bude špatná spíše naopak. I teď kapku lituji, že jsem si ji přečetla. PROTOŽE SAKRA POTŘEBUJI VÍC!
Do postav jsem se vžila, přestože nejsem jako oni. Fandila jim každou přečtenou stránkou, které mě pohlcovaly a uchvacovaly jako samotné moře, které se třpytí ve svitu slunce. A v určitých chvílích si mohla oči vyplakat, pomalu ochraptět ze smíchu a rozplynou se, jako mořská pěna nad těmi roztomilými momenty. Ano, je to čistě subjektivní, nikdo to nemusí cítit stejně. Ovšem takto jsem příběh prožívala já.

10.08.2022 5 z 5

Šach a mat Šach a mat Ali Hazelwood

Jak jsem předpokládala i další kniha od mé oblíbené autorky Ali Hazelwood se vydařila!
V této mile, roztomilé jednohubce sledujeme dvě duše, které k sobě mají velmi blízko, přestože si to jedna strana nechce dlouho přiznat a milují stejný sport. Šachy.
Vždycky jsem obdivovala lidi, kteří je hrají a vypadají přitom tak cool. Osobně nemám na takové věci kapacitu, takže jsem strašně ráda, že Ali napsala tentokrát knihu o tomto tématu.
Strašně jsem si tuto nádheru užila. Nolan byl zlatíčko a stejně jako v minulých knihách závidím hlavní postavě, že může takového muže mít.
Každopádně, i přesto všechno mi tam něco chybělo. Nějaká jiskra, která byla v předchozích dílech. Avšak to nemění nic na tom, že miluji všechno od této autorky a nemohu se dočkat, až si přečtu další její díla.

28.03.2024 5 z 5

Legendy & latéčka Legendy & latéčka Travis Baldree

Miluji tuto roztomilost!
Je to oddechové, ale zároveň to není nudné. Vtáhne to čtenáře do děje a nechá ho zamilovat si postavy. Čtenář si toto dílo užije, pokud má chuť na něco milého, zároveň fantasy a na budování, jak vztahů tak i budov (kaváren). Osobně jsem ani nevěděla, že to bude LGBT kniha. Ovšem zde to plynulo tak hezky, že bych hlavním postavám fandila, i kdybych nebyla sečtělá v tomto žánru.
Takže pokud bude možnost znovu si tento příběh přečtu. Teď jen musím jít uspokojit svojí chuť na Latté a skořicové rolky. :D

23.06.2023 5 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Do této knihy jsem se pustila jen proto, abych se později mohla podívat na seriál.
Líbila se mi. Ovšem Alinu jsem si nezamilovala tolik, jak bych chtěla.
A Temnyj? Toho jsem si zamilovala. Přestože to s ním nedopadlo úplně nejlépe, místy jsem mu i fandila. Ano, nezlobte se za to na mě, ale prostě temný a sexy cílevědomý muž se v knihách milovat může.
Jinak jsem celkem zvědavá na další díl.

18.04.2023 4 z 5

Dvůr stříbrných plamenů Dvůr stříbrných plamenů Sarah J. Maas

Upřímně, měla jsem z této knihy obavy. Nestu jsem nikdy moc nemusela. Byla arogantní, zlá a útočila kdykoliv, kdy měla příležitost.
To by nebyl problém, kdybych na tom nebyla v jistých věcech podobně. Občas jsem se až moc ztotožnila. Což zapříčinilo to, že jsem se zuby nehty bránila do knihy jít.
Teď jsem se odvázila do toho skočit po hlavě a neuvěřitelně si to užít. Líbil se mi Nestin vývoj, jak změnila (nebo se o to aspoň snažila) své myšlení, postoj a ukázala všem, i sama sobě, že není zrůdou a odpadem. Nýbrž silnou a nádhernou ženou.
Miluji knihy Maasové, doufám, že v podobném duchu bude pokračovat a já si budu moct zamilovat další její díla.

21.02.2023 5 z 5

Pod štítem magie Pod štítem magie KayLynn Flanders

Nejprve jsem z této knihy byla kapku nesvá. Nikoliv, že by mě nezaujal obsah, spíš to bylo tím, že je to prvotina autorky.
Ovšem bála jsem se zbytečně! Stránky mi utíkaly jako voda a já se příběhu nemohla nabažit. Ano, bylo to několik nesrovnalostí a to i s mapou! Kde je mapa? Potřebuji jí.
Každopádně jsem si to užila a nemohu se dočkat dalšího dílu.

16.02.2023 5 z 5

Mise ve vesmíru Mise ve vesmíru Michael Mammay

Bylo to stejně skvělé jako jednička.
Ovšem zde se změnil v průběhu psychický stav Carla. Spolu s názory atd.. Což nevadilo, právě naopak. Díky tomu to bylo i více realističtější.
Každopádně, doufám, že vydají i další díl, pokud ne byla by to velká škoda!

21.01.2023 5 z 5

Mise na planetě Mise na planetě Michael Mammay

Upřímně z knihy jsem měla kvůli hodnocení kapku obavy. Ovšem hned jsem si ji zamilovala. Hlavně kvůli humoru a charakteru hlavní postavy. Bože, jak moc mi ten humor sedl.
Jinak kniha se mi po obsahové stránce líbila.
Je škoda, že nemá víc čtenařů a lepší hodnocení.
Těším se na další díl.

16.01.2023 5 z 5

Převorství u pomerančovníku Převorství u pomerančovníku Samantha Shannon

Osobně jsem z této knihy měla kapku obavy. Přeci jen má 850 stránek. Obavy jsem samozřejmě neměla z počtu stránek, spíše ději. Bála jsem se, že to bude až moc zdlouhavé a protahované, zbytečně.
Už od začátku jsem chtěla, aby se mi líbila, protože co si budeme. Draci, magie a boje? Přesně něco pro mě!
Naštěstí se mi kniha dobře četla a hlatala jí plnými doušky. Dostala jsem to, co jsem přesně od knihy čekala.
Samozřejmě ani tato kniha není úplně pro všechny. Ovšem stojí za pozornost a přečtení.

11.01.2023 5 z 5