tektit tektit komentáře u knih

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Velmi se mi líbil autorky styl, byl jsem mile překvapený. Vřele doporučuji. Dokonce to ve mně vyvolalo myšlenku, místa, o kterých se zde píše, navštívit.

25.05.2020 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Mráz mi běhal po zádech, když jsem to četl. Poutavě popsané některé osudy lidí, kteří chtěli jen klidně žít.

11.01.2021 4 z 5

Boss Babiš Boss Babiš Jaroslav Kmenta

Smutný pocit, jak peníze dokáží vynést nahoru a do politiky člověka, který to dělá jen kvůli dalším příležitostem jak majetek znásobit. Kniha se četla jedním dechem. Vřele doporučuji těm 1,6 milionům voličů.

28.05.2020 4 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Ještě že bílá je bílá a nemá žádné odstíny. To čekání bylo dlouhé, ale zhltnuto jako užasnej zákusek.

03.05.2022 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Neda se nic napsat, knížku je nutné prostě přečíst

29.08.2021 5 z 5

Proč bychom se nepotili aneb Jak se chodí po horách Proč bychom se nepotili aneb Jak se chodí po horách Zdeněk Šmíd

Tak tohle je dokonalá knížka na zlepšení nálady. A že se čte už po pátý, vůbec nevadí.

07.12.2020 5 z 5

Treblinka, slovo jak z dětské říkanky Treblinka, slovo jak z dětské říkanky Richard Glazar

Těžká kniha, ale vzdát to vzhledem k obsahu jsem nechtěl. Hlavně mě šokovalo, že o Treblince jsem v hodinách dějepisu na základce a na střední neslyšel.

05.12.2020 4 z 5

Entomologův odkaz Entomologův odkaz Peter May

Napětí, zápletka a i když jsem si byl jistý jak to dopadne, tak jsem nakonec musel své odhady maličko opravit. Zdá se mi, že je autor nečitelný ???? (tedy je čitelný, ale jeho rozuzlení je dopředu nečitelné)

26.11.2020 5 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Bavila mě, návrat na internát, člověk si při čtení říká, že autor popisuje vše co prožil.

25.06.2020 4 z 5

Dívka s pomeranči Dívka s pomeranči Jostein Gaarder

Kniha mě dostala. Nevím co napsat, ale mám pocit, že ještě dnes musim začít psat dopis všem dcerám.

28.01.2021 4 z 5

Na čáře Na čáře Vojtěch Mašek

Bavilo mě to. Zpracování a příběh, který ani nemusí mít popisky .

11.01.2021 4 z 5

Lovci kožišin Lovci kožišin Helge Marcus Ingstad

Vydat se na sever ameriky, jít ve stopách lovců a mít hlavu čistou. Krásně napsaná kniha, kterou vřele doporučuji, každému kdo dokáže vnímat dobrodružstvi v přírodě.

20.12.2020 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Tak tuhle knihu znova číst nebudu. Prostě King

02.12.2020 3 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Kniha se dobře četla, napětí chybělo.

23.11.2020 3 z 5

Údolí Vogelsang Údolí Vogelsang František Hobizal

Kniha, která je závěr mé milé trilogie. Napsané mně milým stylem. Autor popisuje dobu a jak se v ní lidé učili proplout. Jejich víra je pevná. Místa popsaná tak , že člověk, když zavře oči, je vidí před sebou. Nakonec místa z knihy musí navštívit. Doporučuji....

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Jsem docela zklamaný, ne vždy kniha sedne. Tahle je jedna z nich.

30.12.2021 2 z 5

Rudý Zeman Rudý Zeman Jaroslav Kmenta

Je člověku smutno, mráz běhá po zádech. Nakonec je vše o moci, korytech a penězích.

07.09.2021 5 z 5

Schöningerské pastviny Schöningerské pastviny František Hobizal

Život, který se prostě žije, víra v Boha, pokora. Autor zvládl úžasně popsat dobu a život v ní....

Schreinerské kořeny Schreinerské kořeny František Hobizal

Krásně popsána doba a místa, která už zanikla. Čtení, které vrátí člověka do té doby a zvláštně pohladí.

Smrt krále Šumavy Smrt krále Šumavy Martin Sichinger

Knihu jsem přečetl jedním dechem. Děj byl zajímavý. Myslím si, že název zlákal každého, koho jen trochu zajímá historie o Králi Šumavy. Obsahově o Králi Šumavy je tam toho tak na jednu A4. Moc se člověk nedozví. Platí zde pravidlo knihu prodává název.

09.02.2012 3 z 5