TedTonks TedTonks komentáře u knih

Lekce smrti Lekce smrti Jeffery Deaver

Moje první setkání s Jefferym a jeho géniem. Kniha se mi moc pohodlně četla a příběh byl o mnoho odlišnější, než většina dalších detektivek. Otevřelo mi to celý svět Jefferyho Deavera.

Velká kniha židovských anekdot Velká kniha židovských anekdot Eduard Světlík

Některé anekdoty mají slabší pointu a některé jsou až nesnesitelně dlouhé, avšak veskrze je to velmi humorná kniha, která se příjemně čte například během cestování, nebo posezení na toaletě.

19.11.2013 4 z 5

Hugh Laurie: Nespokojený melancholik Hugh Laurie: Nespokojený melancholik Katty Joyce (p)

Samozřejmě jsem si rád přečetl o mém oblíbeném herci a autorovi Obchodníka se smrtí, avšak mnoho věcí mě otravuje. Psát biografii i herci, který je stále aktivní a stále něco dělá je blbost, protože kniha je téměř ihned neaktuální. Autorka se také často opakuje, občas mi její vyprávění přijde příliš nesouvislé a jak už někteří v komentářích pode mnou správně poukázali, menší kreativní chvilky autorky také knize zrovna nepomohly. Rozhovory s Fryem a Thompsonovou mě však velmi bavily, navzdory autorčiným chybám.

18.01.2014 3 z 5

Hořící drát Hořící drát Jeffery Deaver

Další vynikající příběh Lincolna Rhyme, tentokrát ještě promyšlenější. Děj se sice dal trošku dopředu odhadovat, ale pouze těm, kteří mají Deaverův styl už našprtaný. Když tuto skutečnost přehlédnu, je to perfektní detektivka, která se moc příjemně čte a člověk se při ní i něco naučí.

20.11.2013 5 z 5

Tato kniha ve mě vzbudila touhu psát fejetony a rád je píši dodnes :)

19.11.2013 5 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Perfektní kniha kombinující několik velmi poutavých prvků. Je velmi zajímavé číst o životě takto postiženého člověka, a když se k tomu přidají další vynikající charaktery promyšlené do nejmenších detailů a čtivý příběh, jde to čtení samo a hodiny ubíhají rychleji, než obvykle.

A zemřeš ukamenováním A zemřeš ukamenováním Safíja Husajní

Ze začátku mi přišlo, že je příběh více rozepsaný a více detailně, i když toho bylo méně o čem psát. V druhé polovině se seběhne mnoho událost velmi rychle za sebou a často se skočí i o několik týdnů do předu, přičemž v první polovině se většinou popisuje příběh ze dne na den. Kniha mi nepřišla zase tolik poutavá, že bych prostě MUSEL pokračovat ve čtení, ale když už jsem se k tomu dostal, četla se velmi pěkně a příběh mě donutil přemýšlet.

13.12.2013 4 z 5

Černý kocour Černý kocour Edgar Allan Poe

Příjemně rychle se to čte, z povídek mě až mrazilo v zádech. Doporučuji.

20.11.2013 4 z 5

Obchodník se smrtí Obchodník se smrtí Hugh Laurie

Extrémně humorná kniha napsaná osobitým stylem Hugha Laurieho, pravdou ovšem zůstává, že člověk se občas ztratí v ději. I při třetím čtení jsem si všímal nových věcí.