TeaPeter TeaPeter komentáře u knih

Zimní oběť Zimní oběť Mons Kallentoft

Námět to byl zajímavý, ale způsob, jakým je to napsané mi drásal duši od začátku do konce. Do dalších knih od tohoto autora se určitě nepustím.

11.08.2015 2 z 5

Zločin na Bezdězu Zločin na Bezdězu Vlastimil Vondruška

Kniha je jako obvykle výborná, jen ten konec je takový useknutý. Škoda, že poslední kapitola není o dvě či tři stránky delší.

05.08.2015 4 z 5

Vodní labyrint Vodní labyrint Eric Frattini

Kniha ve mne vzbudila hodně rozporuplné pocity. Námět je zajímavý, ale podání je takové... naivní (?). No jako bych se na Anděle a démony díval optikou Medvídka Pú. Ale jedna myšlenka mi přece jen v mysli po přečtení zůstala: Pokud se dá dohromady lidská zaslepenost, fanatismus a odtržení od reality světa, tak to má naprosto katastrofální následky.

28.07.2015 2 z 5

Kapitán Fracasse Kapitán Fracasse Théophile Gautier

Měl jsem štěstí, že se mi před mnoha lety dostal do ruky tenhle překlad (vydání z roku 1967) a knihu jsem přečetl nespočetněkrát. Je to stejná klasika jako Tři mušketýři nebo Hrbáč. Před pár lety se mi do ruky dostal nějaký jiný překlad (proč to někdo překládal znovu mi rozum nebere) a byl to šok. V té verzi jsem to nedokázal dočíst. Ještě že se mi po nějakém shánění podařilo znovu sehnat to původní vydání!

23.07.2015 5 z 5

Třikrát komisař Palmu Třikrát komisař Palmu Mika Waltari

Knihy jsou zajímavé, jiné než je obvyklé, kultivovanější než současné severské detektivky, ale... Měl jsem takový divný pocit, že autor nebere tenhle žánr vážně.

23.07.2015 2 z 5

Mikro Mikro Michael Crichton

Děj je postavený na zajímavém nápadu. Ale... Je vidět, že to Crichton sám nedopsal. Chybí tomu jeho propracovaný styl a cit pro detail. K téhle knize se už asi nevrátím.

23.07.2015 2 z 5