Tazz1 Tazz1 komentáře u knih

Operace Zlaté Pobřeží Operace Zlaté Pobřeží James H. Cobb

První dvě knihy o Amandě byly super. Zde již byly některé věci krapet přitažené za vlasy. Ale i tak stále čtivé a napínavé. Dobrý zástupce military thrilleru, kterých u nás vychází jako šafránu.

10.12.2018 5 z 5

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

Četl jsem už kdysi a co si pamatuji, nemohl jsem se odtrhnout. První moje kniha od Kinga.

26.06.2018 5 z 5

Křižník Artemis Křižník Artemis Cecil Louis Troughton Smith

Poutavě napsáno.

26.06.2018 4 z 5

Skautova dobrodružství na cestě kolem světa - díl první Skautova dobrodružství na cestě kolem světa - díl první Arnould Galopin

Knihu jsem v dětství/mládí hltal a přečetl několikrát. Kdo z nás by ta dobrodružství na druhém konci světa nechtěl zažít? A autor nám je servíruje tak, jako bychom u toho byli.

08.04.2018 5 z 5

Vzpoura na Nexu Vzpoura na Nexu Jason Hough

Jako vášnivý pařan Mass Effect série a zrovna hrané Andromedy, jsem musel sáhnout i po této knize. Ale mám smíšené pocity. Psychologie turianů či salarianů je mi ukradená, chtěl jsem akci a tu jsem zrovna moc nedostal. Takže takové rozvláčnělé povídání. Původně jsem chtěl dát tři hvězdy, ale za známé postavy a přenesení do univerza ME jednu hvězdu přidávám.

21.12.2017 4 z 5

Nuly Nuly Chuck Wendig

Námět super, skvělá myšlenka. Ale jde poznat, že to je autorova prvotina. Kniha mě moc bavila, jen občas...to prostě drhlo. Děj graduje a autor začne řešit nějaké vnitřní pocity. Prostě jsem to musel přeskočit. Pokud si dá pozor a bude lépe balancovat, bude to příště už ne jen hodně dobrá kniha, bude to vynikající kniha. Jo a taky to chce trochu doladit detaily...střela Sidewinder je vzduch-vzduch, nejde s ní střílet na pozemní cíle.

10.11.2017 4 z 5

Volání povinnosti Volání povinnosti David Weber

Klasický Weber, tedy space military scifi jak má být. Rozhodně super nápad, nové příběhy z prvopočátků Mantichory. Haven je kámoš, flotila tří křižníků je síla, která vládne vesmíru a v lodích vládne stav beztíže. Mantichora je zaostalá a je daleko za Havenem. Hlavní hrdina je hlava a tím si zajistil postup od toho posledního námořníka a míří na důstojníka flotily. Jen překlad mi občas trhá oči...výraz kosmoplavec, to je skoro jako nosočistoplena za Palackého. Ale stále parádně čtivé a už se těším na další pokračování.

24.10.2017 5 z 5

Válečná loď Válečná loď Joshua Dalzelle

Po "scifi" Kosmonaut z Čech jsem si chtěl spravit chuť a tak jsem dal na hodnocení tady a sáhnul po této military scifi. Kniha zaujala hned a nepustila mě až do konce. Hlavní hrdina má problém sám se sebou a přesto dokáže zachránit svět. Jsem zvědav, jak to bude v dalších dílech gradovat.

28.07.2017 5 z 5

Sirotci oblohy Sirotci oblohy Robert A. Heinlein

Příjemné scifi, četl jsem již roky zpátky.

26.07.2017 4 z 5

Čtyři legendy Čtyři legendy Matthew Reilly

Klasický Reilly. Strhující čtení od začátku do konce. Tentokrát jak s Jackem Westem, tak i se Strašákem. Slupnuto během pár dní.

11.07.2017 5 z 5

Pekelný ostrov Pekelný ostrov Matthew Reilly

Strašák není člověk, Strašák to je bůh. Sice kratší, ale skvělé.

08.07.2017 5 z 5

Základna 7 Základna 7 Matthew Reilly

Reilly...co říci víc :-)

08.07.2017 5 z 5

Vetřelec vs. Predátor - Armagedon Vetřelec vs. Predátor - Armagedon Tim Lebbon

Kniha super, stejně jako celá trilogie. Strhující zakončení, akce střídala akci. Jen doufám, že budou ještě nějaké knihy z prostředí AvP

28.03.2017 5 z 5

Pochodeň svobody Pochodeň svobody David Weber

Klasika Weber z prostředí Honorverse, je třeba dodávat víc ?

27.02.2017 5 z 5

Klíč soudného dne Klíč soudného dne James Rollins (p)

Další Sigma Force, co víc psát :-)

05.01.2017 5 z 5

Obchodní válka Obchodní válka Larry Bond

Skvělá knížka s napětím od začátku do konce. I přes poměrně velký rozsah (625 stran coby ebook) se četla snadno a rychle. Kniha ve stylu Toma Clancyho. Za sebe mohu jen doporučit.

16.11.2016 5 z 5

Šmoulí vynálezy Šmoulí vynálezy Pierre Culliford

Šmoulové jsou sci-fi nebo fantasy ??? člověk si nechá vypsat sci-fi a fantasy dle hodnocení a mezi nejlepšími mu vypadnou Šmoulové, tak to je vážně super.

22.09.2016

Erebos – Hra, která zabíjí! Erebos – Hra, která zabíjí! Ursula Poznanski

Kniha dobrá. Sice Ready Player One je lepší a hlavně propracovanější, ale i tak fajn počtení z této problematiky. Doporučuji.

31.07.2016 4 z 5

Predátor - Vpád Predátor - Vpád Tim Lebbon

Kniha dobrá a jsem zvědav na další díly. Mě osobně moc nesedí větší množství dějových línií, které se spojí až na konci. Další mi trochu nesedl překlad. Jako být "na válečné nože" nebo místo nedostatku munice říci, že dochází náboj...no nevím. Ale jinak Lebbon umí a jsem zvědav na další knihy v sérii.

19.07.2016 4 z 5

Atlantský svět Atlantský svět A.G. Riddle

No mě celá trilogie moc neoslovila. Přišlo mi to překombinované a občas zmatené. Nakonec tak byl pro mě třetí díl jako pro hard core scifistu asi tím nejlepším z celé série. Ale i tak.. prostě zmatené, jak jsem již psal. Myšlenka a nápad super, ale moc se to autorovi nepovedlo. No dal jsem to, ale vracet se k tomu již nebudu...

12.06.2016 3 z 5