tamara1351 tamara1351 komentáře u knih

Teorie podivnosti Teorie podivnosti Pavla Horáková

Velmi zajímavý počin, který nesedne každému.Hlavní postava,intelektuálka středního věku,nám předkládá svoje myšlenky, názory,sny a také se snaží své znalosti filozofie,fyziky,mechaniky i psychologie napasovat na svůj život.Vzniká tak neuvěřitelný , bizarní a prapodivný mix teorií nad kterými prostě musíte přemýšlet a vlastně můžete přijít na to, že i vy přijmete teorii podivnosti za svou vlastní.

29.04.2024 5 z 5

Liliputin: Povídky z války Liliputin: Povídky z války Jan Němec

Mě tohle dostalo do kolen.Právě teď,kdy jsou dva roky války na Ukrajině za námi jsem si zase připomněla o čem to bylo a o čem je to teď.Že šílenství,Putin,fascinace,motivace,moje zájmy,tvoje zájmy,odvaha i zbabělost stojí tak blízko sebe,že stačí úkrok stranou a soukolí života se rozsype a staneme se otupělými anebo spíš tupými?
Labutě jsou top.

29.02.2024 5 z 5

Anatomie: Příběh lásky Anatomie: Příběh lásky Dana Schwartz

Jako oddychovka to bylo skvělé.Velmi se mi líbil neotřelý příběh mladé ženy,která se snaží proniknout do oboru lékařství ovládaného muži ve starém Skotsku.Postavy se svými charaktery jsou spíše romantického rázu,ale mně to nevadilo.Konec knihy mě nezklamal a ani příklon k fantasy mě neurazil.Jako plus beru i nádhernou kresbu na obálce.

12.02.2024 5 z 5

URaNovA URaNovA Lenka Elbe

Z této prvotiny jsem hodně rozpolcená.Nemůžu autorce upřít skvěle vybrané prostředí, nemůžu jí upřít občas fakt vtipné hlášky a ani nic nenamítám proti povedenému konci(kromě epilogu).Ale.....a těch ale je tu prostě hodně.Roztříštěnost,nuda,scény nikam nevedoucí,nuda,postavy nikam nesměřující,nuda,zmatek.Autorku ale nezavrhuji a s dalším dílem jí dám šanci:)

19.05.2023 3 z 5

Klub osamělých srdcí Klub osamělých srdcí Liselotte Hammer

Tak tohle bylo fakt divný.Ne že by se to četlo nějak špatně,ale postavy mi byly značně nesympatické, chování postav mě občas udivovalo,i to vyšetřování bylo divné,bez napětí.Další knížku od autora už nedám.

26.08.2020 3 z 5

Město páry Město páry Carlos Ruiz Zafón

Nádherné povídky, poslední kniha z rukou mistra Zafóna.Není k nim co dodat.Atmosféra zachycena skvěle i na malém rozsahu.Za každou povídkou můžete tušit mnohem vrstevnatější tajemný příběh.Gaudí
na Manhattanu to je velká krása a pokud jste byli v jeho chrámu,tak tahle povídka vám zaručeně umocní zážitek .

13.05.2024 5 z 5

Pryskyřice Pryskyřice Ane Riel

Shoduji se také s většinou čtenářů.Velmi zajímavé,neodložitelné i přes morbidnosti a nechutnosti,které jsou podány tak laskavě a citlivě,protože zde se šílenství mísí s láskou,etické a mravní zákony se stírají vlivem strachu z osamění i opuštění a hlavní hrdina vytváří normy nové ,pokřivené svým šílenstvím.

19.05.2024 5 z 5