Talys Talys komentáře u knih

Oslava knih a spisovatelského umění a zároveň zachycení jemných vláken lidských vztahů. Určitě se k ní ještě někdy vrátím.

17.11.2019 4 z 5

Holky to někdy nemaj lehký Holky to někdy nemaj lehký Klára Mandausová

Velmi dobře napsaná kniha popisující, co se může stát, když si toho člověk nechává na sebe naložit moc, je poslušný, tzv. hodný. A nejde jen o holky. Skvělé jsou komentáře paní psychoterapeutky ke každému příběhu i podnětné rozhovory pana doktora Honzáka s paní Mandausovou.

10.11.2019 5 z 5

Slibuji ti svobodu Slibuji ti svobodu Laurent Gounelle

Příběh má strukturu pohádky, obdoba hrdinského putování, v tomto případě ke své vlastní podstatě. Aneb Jak Enneagramy spatřily světlo světa. Z mého pohledu jedna z autorových slabších knih.

02.11.2019 3 z 5

Meč a ptáček Meč a ptáček Amy Harmon

Příjemná YA fantasy o světě, kde je nebezpečné nebýt obyčejný. Hlavní hrdinka je křehká jen na první dojem, má v sobě velkou sílu. Je to prostě "paličatá ženská.":)

06.10.2019 4 z 5

Přístav naděje Přístav naděje Nina George

Kniha se dobře čte, užívala jsem si popisů života bretaňské vesnice, s trochou pohanství. Nikdy není pozdě začít znovu, jinak a hlavně po svém.

13.09.2019 4 z 5

Světlonoška Světlonoška Terezie Theimerová

Přečteno za jedno odpoledne, je to dobře napsané a ten, kdo hledá, svoje si v tom najde. Za mě se to hodně veze na módní vlně "být sám sebou" a "poznat své pravé já", na což člověk v současné době narazí téměř všude, kam se podívá. Příběh je téměř neuvěřitelně nekomplikovaný, červená knihovna v ezo provedení. Mám ráda knihy s psychoterapeutickou tématikou, ale tentokrát jsem sáhla vedle.

15.08.2019 1 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Křehké, milé a dojemné. Láska může zraňovat, a je jedno, koho člověk miluje - jen když nezapadá do mainstreamu, může to být o to komplikovanější.

14.08.2019 3 z 5

Tlustá tak akorát Tlustá tak akorát Michala Jendruchová

Klasická oddychovka k vodě, přemýšlet se u ní opravdu nemusí. "Jak být sama sebou" prosřednictvím 365 receptů na každý den.

11.08.2019 2 z 5

Dej mi své jméno Dej mi své jméno André Aciman

Letní atmosféra na italském venkově a právě se rodící silný cit. Jemné a silné zároveň.

13.06.2019 4 z 5

Ve stínu Hvozdu Ve stínu Hvozdu Naomi Novik

Neohrožená Agnieszka se učí poznávat hloubku svého nadání na okraji temného Hvozdu, který mi něčím připomněl Holdstockův les mytág. Je nebezpečný a zároveň láká a kdo se jednou vydal za jeho hranice, bude se vracet už napořád. No, a k tomu samozřejmě spousta toho řinčení zbraní, udatných bojovníků a škodících hlupců a náznak milostného vzplanutí... fajn koktejl.

06.06.2019 4 z 5

Ostrov Ostrov Sigríður Hagalín Björnsdóttir

Lehce mrazivé čtení s náčrtem možných důsledků odříznutí od civilizace. Pokud myšleno jako první díl série, budu se docela těšit na další díl. Jestli to tak není, škoda těch několika zajímavě otevřených témat...

02.06.2019 3 z 5

Bůh pláče potichu Bůh pláče potichu Hana Repová

Kniha je velkolepou sbírkou různých klišé z romantických románů, lze velmi snadno vytušit, jak se bude příběh odvíjet. Druhý díl si vypůjčím jen proto, abych zjistila, jestli jsem dobře odhadla vyústění.

23.05.2019 odpad!

Plíseň Plíseň Siri Pettersen

Líbí se mi prolnutí dvou světů, kontrast přirozeného a "umělého" světa lidí, ale na druhou stranu je chvílemi obtížnější orientovat se, kdo zrovna kope v čím týmu. První díl se mi četl daleko lépe, ale druhý mě daleko více "zaháčkoval" a já se nemůžu dočkat rozuzlení.

03.05.2019 3 z 5

Červený adresář Červený adresář Sofia Lundberg

Nakonec láska je jediné, na čem záleží. Milovali jste dost? Román o různých podobách lásky.

06.02.2019 4 z 5

Nech mě jít Nech mě jít Edward Docx

Kniha o zraněných citech a smíření, životě, smrti a důstojném umírání.

08.01.2019 3 z 5

Vetřelkyně a já - Tak jsem si to nepředstavovala Vetřelkyně a já - Tak jsem si to nepředstavovala Klára Nováčková

NIc zbytečnějšího jsem dlouho nečetla. Na jeden dobrý vtip tři trapné a spousta vět vypůjčených od jiných autorek. Konec do ztracena, takže lze očekávat (ach, jaké potěšení) nějaké to pokračování. Ale proti gustu...

30.11.2018 odpad!

Veselé Vánoce, Kristýno! Veselé Vánoce, Kristýno! Jindřiška Kracíková

Trochu jsem na rozpacích, jak knihu hodnotit. Na jednu stranu je v některých pasážích vtipná a realistická a pak najednou jako kdyby se hrdinka proměnila v naivní ezotericky laděnou zamilovanost osmnáctku. Autorka má očividně ráda naší vlast, její přírodu a památky,člověk se dozví mnoho zajímavých věcí, ale někdy to je na škodu tempu příběhu a chvílemi to může i nudit. Ráda dám přesto šanci i dalším knihám této české autorky.

26.12.2023 2 z 5

Křišťálový meč Křišťálový meč Victoria Aveyard

Druhý díl vnímám jako o něco slabší než první, nedokázala jsem se pořádně začíst až do poloviny knihy. Po této části série si nejsem jistá, co si mám o Mare myslet. Konec měl spád a byl velmi překvapivý. Doufám, že třetí část mě chytne víc než tento díl.

07.03.2021 2 z 5

Temný květ Temný květ P. M. Freestone

Dobrodružství, jak má být - cesta za posláním, nebezpečné úkoly, unikání před rukou zákona i trocha té romantiky. Škoda, že na další díl si budu muset počkat. Jedna hvězdička dolů je za místy neobratný překlad spočívající hlavně v příliš dlouhých souvětích.

20.01.2021 4 z 5

Čtvrtky v parku Čtvrtky v parku Hilary Boyd

Nenadchla mě, přečteno kvůli Čtenářské výzvě.

06.12.2020 2 z 5