Talys Talys komentáře u knih

Sleduj mě Sleduj mě A. V. Geiger

Tak jsem očekávala očekávatelný konec a ejhle! všechno je jinak. Super! Pokračování by bylo fajn!

30.11.2018 4 z 5

Šarlatán Šarlatán Josef Klíma

Kniha i film jsou opravdu Mikoláškovým životem pouze inspirovány, ve skutečnosti se mnoho událostí odehrálo jinak. Nemohla jsem se při četbě ubránit srovnávání děje knihy s životopisem Mikoláška, který jsem četla před časem a nevyhnutelně jsem byla rozčarovaná...

24.09.2021 3 z 5

Nerozlučné Nerozlučné Simone de Beauvoir

Jemné, křehké a zároveň silné...

14.09.2021 5 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Neskutečně hloupé a povrchní.

11.09.2021 odpad!

Lada u ledu Lada u ledu Ema Labudová

První část knihy je skvělou sondou do psychiky anorektičky, která se se svým onemocněnim pere v podstatě bez větší lékařské podpory, vlastně bez relapsu, což je těžko uvěřitelné. Vždy se znovu a znovu snaží získat kontrolu nad svým životem, často za cenu lži. Lež hraje stěžejní roli i v druhé části knihy, která je pro mě hůře uchopitelná než ta první. Rytmus knihy mi připomíná Škvoreckého romány. Občas mi vadily detaily, které neodpovídaly dobovým reáliím (např. používání současných hovorových či vulgárních slov, která se běžně v mluvě osmdesátých let nevyskytovala).

10.07.2021 3 z 5

Když i úsměv bolí aneb Život s člověkem s poruchou osobnosti Když i úsměv bolí aneb Život s člověkem s poruchou osobnosti Dita Louvarová

Jaký je život s hraniční poruchou osobnosti? Jaké obtíže ve vztazích s nejbližšími můžou její projevy způsobit? A jak velké utrpení to znamená, pokud se u člověka taková porucha rozvine. Upřímná zpověď Dity L., která může být cenná jak pro ty, kteří mají stejné obtíže jako ona i pro odborníky, kteří s lidmi s poruchami osobnosti pracují.

08.05.2021 5 z 5

Dům soli a smutku Dům soli a smutku Erin A. Craig

Anotace slibná, původní pohádkový námět zajímavý, ale druhá půlka knihy na mě působila dojmem, jestli snad tak trochu nešílím i já. Zbytečně překombinované, jako kdyby si autorka umínila, že do knihy z oblasti temné fantastiky nacpe všechno stůj co stůj. Za mě zklamání.

16.03.2021 2 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Začíná to zajímavě. Jude sice není ve světě víl šťastná, ale je na něj zvyklá a ve světě lidí se doma necítí. Dokáže zde obstát a velmi dobře se postarat i o svoje blízké. Je hrdá, odvážná a nevyzpytatelná, dokonce tak, že přechytračí i nejvýše postavené víly. Není to typická love story (aspoň ne zatím). Líbí se mi, že příběh není snadno předpověditelný a čtenář se dočká spousty překvapení už během prvního dílu série,

13.03.2021 5 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Příběh má spád, ačkoli tématicky nepřináší níc převratného. Něco z Hunger Games, něco z Divergence, děj lze snadno předpokládat. Jsem uvědavá, co přinese další díl, zdali mě autorka pčece jenom překvapí.

21.01.2021 3 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Mistrně napsaná fantasy z prostředí podsvětí, plná překvapujících zvratů a černého humoru. Šest "vran" jsem si zamilovala a těším se na další díl.

19.01.2021 5 z 5

Zlodějský tanec Zlodějský tanec Mary E. Pearson

Kniha volně navazující na Kroniky Pozůstalých. Oba hlavní hrdinové se musí od sebe naučit pár věcí. Pro mě dobrá fantasy obsahující náležité prvky - boj, hrdost, čest, přátelství i trochu té magie a romatiky, Těším se na Zlodějskou přísahu.

15.01.2021 5 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

Těším se na rozuzlení celé série...

07.01.2021 5 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

No jo, zaháčkovala jsem se už u Cinder a budu tu sérii muset dočíst do konce. Líbí se mi hra s pohádkovými motivy kombinovaná s prvky fantasy ve scifi světě M.M. prostě umí:)

25.12.2020 4 z 5

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

Klidnější plynutí děje než v předchozích dílech, příjemná vsuvka, bez níž čtenář bude asi hůře chápat dění v dalším dílu. Líbily se mi obě linie, Chaolova i příběh Nesryn.

04.10.2020 4 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Tak to byla jízda... S.J. dovede opravdu překvapit. Nejhorší bude to čekání, než na mě přijde řada s rezervací dalšího dílu u nás v knihovně.

30.08.2020 5 z 5

Rady pánu Bohu, jak vylepšit svět Rady pánu Bohu, jak vylepšit svět Aleš Palán

Kdysi dávno jsem četla Chestertonovy Ohromné maličkosti. Tahle knížka mi ji hodně připomněla. Bude patřit k mým "vyprošťovákům" ve zlých časech...

09.08.2020 5 z 5

Hledá se doprovod! Hledá se doprovod! Sophia Money-Coutts

Vtipná oddechovka, vyšší kognitivní funkce můžete u čtení směle vypnout:)

06.03.2020 2 z 5

Krutá krása Krutá krása Rosamund Hodge

Taková zmatená Kráska a zvíře.

23.02.2020 2 z 5

Dědictví minulosti Dědictví minulosti Barbara Erskine

Erskinová si v knize pohrává hned s několika tématy, klasikou je prolínání dvou časových linií, dalším hlavním motivem knihy je také střet dvou postojů v rámci jednoho náboženství - ortodoxního a otevřeného, liberálního. Konec je zajímavý pro jednu z hlavních postav. Kniha, ke které se určitě ještě vrátím.

23.01.2020 4 z 5

Vyhořet může každý Vyhořet může každý Aleš Cibulka

Syndrom vyhoření popsaný "zevnitř", na základě osobní zkušenosti. Ocenění si zaslouží zejm. velmi otevřená zpověď Aleše Cibulky, jehož popis emočního prožívání a nezměrné únavy následujících po psychickém zhroucení by se mohl stát varovným znamením pro velké množství osob pracujících na 150% a řítících se velkou rychlostí stejným směrem, jako před nimi p. Cibulka. Poslední část knihy od p. Honzáka je stručným, ale výstižným vysvětlením základních faktorů přispívajících k vyhoření, bonusem jsou testy, na kterých si čtenář může ověřit, jak na tom je, jedná-li se o riziko burnoutu.

30.12.2019 5 z 5