tadobra tadobra komentáře u knih

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

opravdu nevim, co si o tehle knize myslet. mam dojem, ze jsem cetla uplne neco jineho nez ostatni.
knihu jsem precetla jen protoze nemam rada nedoctene knihy a protoze jsem furt cekala, kdy narazim na ten boom, kdy si tu knihu zamiluju tak, jako vetsina.
kniha byla divna. fakt nevim, jak lepe to popsat. nebyla vylozene spatna, ale ocekavala jsem neco uplne jineho. lepsiho. mnohem lepsiho.
jsem na vazkach, zda si precist pokracovani, zda tenhle dil nebyl jenom rozjezdovy, ale ty kladne recenze me opravdu desi.
za me kniha solidni prumer.
do druheho dilu asi radeji nakonec nepujdu, bojim se, ze by se mi domnenka, ze je tato serie silne precenovana, potvrdila.
diky za precteni, ale stacilo.

26.08.2020 2 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

premyslim nad 3-4 hvezdickami. mela jsem to prectene rychle, moc me to bavilo, ale detektivka to fakt nebyla. plus to odhaleni vraha se mi zdalo extremne spatny- tady to bylo nedotazeny, porad jsem zmatena jak to teda vrah udelal atd. no nic, kdyby to byl nejakej obycejnej roman a netvarilo by se to jako detektivka, dala bych vic bodu.

05.04.2021 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

asi jsem cetla uplne jinou knihu, nez ostatni.

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

vubec me to nezasahlo, nelibilo se mi to. pardon.

Všechno, úplně všechno Všechno, úplně všechno Nicola Yoon

cetla jsem v anglictine. kniha ma hodne jednoducha slovicka, takze doporucuju pokud se ctenim v aj zacinate:)
jinak ani nevim, jak jsem se dostala na konec. potrebovala jsem si odpocinout u nejake dobre knizky, a tahle to splnila paradne.
bylo to ctivy, styl psani nebyl takovej ten jednoduchej- ano, byla tam jednoducha slova ale celkovy kontext byl super.
moc se mi to libilo, posledni dobou mam stesti akorat na samy spatny knizky, ale tahle je vyjimkou. plus vas ceka takove prekvapko na konci knihy:)

09.04.2021 5 z 5

Zloději dýmu Zloději dýmu Sally Green

styl psani hrozne jednoduchy. vubec me to nebavilo. realne se neco delo az poslednich dejme tomu 100 stran, takze tri ctvrtiny knihy totalne o nicem.
druhy dil by mohl byt lepsi, ale cist ho nebudu, protoze zaprvy- jak jsem rekla, styl psani je bida, zadruhy- vsechny postavy totalne nesympaticky a plochy, zatreti- nic me na tom proste nebavilo.
nevim, proc tomu davam dve hvezdicky. mozna za obalku.

07.04.2021 2 z 5

P.S. Stále Tě miluju P.S. Stále Tě miluju Jenny Han

takova oddechovka no... ja cetla v aj, takze jsem si cteni uzila a docela me to zbavilo takovyho toho strachu ze cteni v anglictine. tohle bylo super easy and super cute, nejradsi mam stejne kitty:D

01.12.2020 3 z 5

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

moje srdcovka.

26.08.2020 5 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

prvnich 150 stran jsem si rikala, ze musim cist neco absolutne jineho, nez ostatni. jsem ale vdecna za svuj zvyk docitat knihy, protoze najednou jakoby knihu psal nekdo uplne jiny. moje prvni setkani se scifi, ale jsem naprosto nadsena.
4 hvezdicky proto, ze verim, ze dalsi dily budou o malicko lepsi, takze nechavam misto.
cetla jsem pred tydnem, ale stale nad knihou premyslim a nehorazne me stve, ze je druhy dil tezko dostupny.
snad mi kazdou chvili konecne padne do rukou.
knihu doporucuju, akorat ma takovy vleklejsi zacatek a jak jsem jiz psala, mam dojem, ze dalsi dily budou jeste zdarilejsi.

26.08.2020 4 z 5

Má první láska Má první láska Tanja Voosen

ani nevím, jak ohodnotit.
na jednu stranu děj plyne a vy otáčíte stránku za stránkou, že ani nakonec nevíte, jak jste se dostali až na 420. hlavní hrdinka mi byla šíleně sympatická, stejně jako její kamarádka Lorn.
ještě nikdy jsem se u knihy nezasmála nahlas, a tady jsem doslova rozdýchávala některé vtipné hlášky. zkrátka úžasné.
na druhou stranu to byla prostě klasická slaďárna, nic originálního.

vtipnější knihu jsem nečetla, nakonec vám dojde, že ve vás kniha něco zanechala, najdete zde i nějaké ty citáty a tak nakonec musím hodnotit velmi kladně.
vlastně se mi kniha líbila. i když se mi více zalíbil Theo než Colton, kniha má své kouzlo a pokud si chcete prostě jen oddychnout a vypnout, stáhněte po 'Má první láska'!

06.08.2019 4 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

styl psani proste bozi, ale jinak pribeh lehce pokulhava...
autor vas hodi do neceho, v cem se musite asi 150 stran orientovat, pak je to nudny a teprv od 330 strany vas to zacne bavit.
bodiky to ale ma za jiz zminovany styl psani a taky za konec, ktery obsahoval super zvrat a konecne nejakou vetsi akci.
do druheho dilu se mozna pustim, preci jenom je mozne, ze tohle byl jen rozjezdovy dil a dvojka bude lepsi. uvidim.
a co se tyce poznamek pod carou, tak me prekvapive nerozcilovaly tak moc, jak jsem ocekavala.

10.12.2020 3 z 5

Jeden rok bez tebe Jeden rok bez tebe Nina De Pass

pardon, snazila jsem se tomu dat vic sanci, ale proste nedocteno. hlavni hrdinka otravna ubrecena pizda, vylozene me jeji chovani vytacelo... ostatni postavy tak strasne umely az se mi chtelo brecet, cely to bylo strasne nerealny a tak tragicky napsany, ze jediny, co k tomu muzu rict je DES BES. mam ve zvyku knihy docitat, abych jim zbytecne nekrivdila, ale tohle fakt nedavam.

15.11.2020 odpad!

Divotvůrce Divotvůrce Sebastien de Castell

po dlouhe dobe co kniha predcila ma ocekavani...
chytilo me to hned od zacatku, sice knize chybi sokujici zvraty(doufam ze se treba dockam v dalsich dilech???) ale naopak ma v sobe spoustu zajimavych myslenek a vtipu a neobvyklych postav.
ja jsem tak rada ze jsem se konecne dockala pribehu, kde hlavni hrdina neni perfektni...kde se nenauci carovat behem peti vterin...
jediny co si preju aby me nezklamaly dalsi dily...

28.10.2020 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

je mozne, ze moje hodnoceni nebude tolik objektivni, kazdopadne...premyslim, zda si tahle kniha 3/5 zaslouzi.
nechapejte me spatne, kniha sama o sobe je dobra, ale mne v ni zaprve neco chybelo a zadruhe jsem mela prilis vysoka ocekavani..a zatreti, neni to fantasy:DD
konec mi prisel mozna moc urychleny, skoro az nepatricny.
jinak se mi libil vyvoj hlavni hrdinky, a celkove i vedlejsich postav.
avsak pan reed me vubec neokouzlil tolik, jako vetsinu ctenaru. mnohem vic se mi libila napriklad postava elisy, nebo matky hlavni hrdinky.
jo a taky se mi nelibilo, ze se casto opakovaly hrdinciny myslenky a taky me stvalo, ze casto pusobila sebelitostive a davala si za vinu veci, za ktere nemohla.
pro milovniky romantiky asi fajn.

26.10.2020 3 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

po precteni Krasek(coz byla hruza), jsem si "vsadila na jistotu" a dala se do cerveny bily, protoze jsem vazne potrebovala cist neco kvalitniho a vzhledem k tem pozitivnim recenzim jsem se na knihu opravdu tesila.
mam docteno a kniha ve mne vlastne nic nezanechala. zadne pocity, nic.
cetla se vsak docela snadno. ocekavala jsem, ze to bude vic odsypat, ale to zas tak nevadi.
kniha nema vylozene zadnou chybu- je to takova odpocinkova super cetba, akorat je dle meho nazoru hodne precenena.
kdybych necetla recenze, kniha by se mi libila trochu vic. ocekavala bych od ni trochu min

12.09.2020 4 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

moje vstupni brana do ya. moje milovana selekce. kdybych cetla nyni, verim, ze bych z knihy byla zklamana. proto uz nectu a uchovavam v sobe jenom ty pocity, ktere jsem mela, kdyz jsem ve 12 hltala kazdou stranku.
na prvni lasku se nezapomina a ocividne stejne tak i na prvni knihu, ktera se vam libila a udelala z vas knihomola.
ja vim, zni to pateticky, ale je to tak.
pamatuju si, ze do te doby jsem cetla jen z donuceni.
selekci budu vzdycky vdecna, ze jsem si zamilovala cetbu.

26.08.2020 5 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

kdyz jsem to cetla, libilo se mi to. asi ale hlavne proto, ze jsem nemela s cim porovnavat.
je to ctivy, ale absolutne debilni. hlavni hrdinka me fakt sr*la(sorry za vyraz) a stejne tak vsechny dalsi postavy v knize.
absolutne nechapu, ze jsem si cteni zaroven uzivala.
tohle dokaze jenom erin watt. totalne vas nasr*t, ale zaroven nutit cist dal.

26.08.2020 2 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

ne prosim. fakt ne. neco tak povrchniho jsem snad necetla. je to hrozny priserny debilni aaaaa. ja se cejtim tak divne ze ani na interpunkci nemam silu. co jsem to prave cetla. boze.
takovyhle knizky mi vazne pijou krev(viz. after). hlavni hrdinka naivni, hlavni hrdina desnej bad boy a suknickar ale kdyz potka nasi fnuknu, najednou se z nej stava romantik.
ja mam dost.

26.08.2020 odpad!

Píseň zimy Píseň zimy S. Jae-Jones

nelibilo se mi to. nicemu jsem nerozumela, absolutne jsem nepobirala.
furt nechapu, co jsem to precetla. o cem jsem cetla. co to melo bejt.
kniha z jiny dimenze asi.

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

moc jsem se na knihu tesila, ale bohuzel zustala nedoctena. tedka zpetne me to stve, fakt nerada nechavam knihy rozectene, ale ja pri cteni fakt trpela. stejne tak jako u filmu. taky nedokoukany.
pardon.