tabaluga tabaluga komentáře u knih

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Po dlouhé době taková oddychovka a jako bonus navíc písničky. Ridge byl vtipný, zásadový, férový i přes svůj handicap,v knize jsem si ho oblíbila. Chápu Sydney, že se do něj zamilovala. Jen by mne zajímalo jestli takové postavy můžou být vůbec reálné, jelikož všechny vlastnosti, které jim byly připisovány, byly samá ctnost. Pro mne v tomto směru trochu pohádka. :-D

08.09.2022 4 z 5

Tma Tma Bernard Minier

To bylo tedy rozuzlení, už jsem si myslela, že vím a zase nic:-D kniha byla napínavá, po dlouhé době něco, co mne chytlo a od poloviny knihy jsem se nemohla odtrhnout. Pan Minier mne zase dostal:-) i když o panu Servazovi to v tomto díle moc nebylo.

03.09.2022 5 z 5

Přečteno za jediný den a já zjišťuji, jak málo vím o historii Těšínska natož o Zivoticich. Veškeré události týkající se druhé světové války jsou pro mne nepochopitelné ať už se jednalo o konání německé strany, ale stejně tak i konání odvetné po skončení války. O to více mne děsí, že to všechno se děje i v dnešní době a my s tím nemůžeme v podstatě nic dělat. Možná tak přihlížet, stejně jako zivoticke ženy k celé tragédii...

20.08.2022 5 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

První kniha od autora, moje očekávání bylo trochu jiné, ale i tak mne kniha potěšila. Navod, jak se vydat autostopem po Evropě. O zajímavých místech se moc nedozvíte, ale zato se dozvíte, kam se výhodně postavit, abyste dlouho nečekali,kde naopak nemá smysl stopovat a něco o povaze různých národností a já bych řekla:"Všude dobře, doma nejlépe. "

20.08.2022 4 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Příběh žen v době, kdy to opravdu neměly moc lehké. Všechny z ženských postav jsem si oblíbila a fandila jsem jim, aby aspoň trochu štěstí a radosti v tom životě mely. Nevim, jestli bych v těch dobách chtěla žít, i když si odmyslim válku, komunisty...

12.08.2022 5 z 5

Kniha měla zajímavý příběh, ale nějak se pořád nedokázala pochopit rozervanost Nininyho života.. Pořád jsem uvažovala nad tím, že třeba měla problémy s manželem nebo s otěhotněním, ale konečný důvod mne naprosto ohromil... Dějová linka s Alžbětou se mi líbila, byla to v té době dáma, která šla proti konvencím i když některé události šli možná více rozvést. Nicméně je to první kniha od autorky, kterou jsem četla, nenechám se tedy zatím odradit a dám spisovatelce ještě šanci, třeba mi další kniha kápne více do noty mého momentálního rozpoložení.. :-)

24.05.2022 4 z 5

Deník farářky Deník farářky Martina Viktorie Kopecká

Autorka mne zaujala pro její myšlenky... Bylo to to takové hezké čtení, ve kterém jsem se občas ztrácela. Přeci jenom s některými věcmi se neztotožňuji. Ale moc paní farářce fandím, zdá se mi, že i přes to všechno zůstala taková lidská, tak možná nová budoucnost pro církve.

23.04.2022 4 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Příběh měl spád, napětí, prostě vse, co si od detektivky slibuji. Příběh dvou sester byl docela zamotaný, ale rozuzlení celého příběhu mne velmi překvapilo. Zvláštní porovnání, jakou úspěšnost mohla mít policie v roce 1993 a jakou v současnosti vzhledem k používaným metodám. No prostě pokrok nezastavíš... Pořád ještě nevím co je s Marianne, tak doufam, že spisovatel na ni v tom vymýšlení nových zápletek a příběhů nezapomněl a nakrmí zvědavost oddaného čtenáře:-) Ne nebojte, Rémy Mandela nejsem:-D

17.04.2022 5 z 5

Tajemství Tajemství Radka Třeštíková

Trochu jsem se ztrácela v množství postav, kdo s kým. Dokonce jsem si chtěla vzít i papír a sepsat si propojení mezi jednotlivými postavami. Trochu mi to připomnělo pana Hartla, který má v knihách taky spoustu postav. Samotný příběh se četl moc dobře, všichni máme nějaká tajemství:-)

02.04.2022 3 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

No nějak jsem se nemohla začíst, příběh byl zajímavý, ale asi to trochu ztratilo na dynamičnosti oproti předchozím dílům. Nechám se překvapit zda budou další pokračování a opět to bude na té skvělé úrovni..

02.04.2022 4 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Přerod dítěte v dospívající ženu patřící přírodě. Naučila se toho tolik o zvířatech a naprosto sama. Bohužel ji nikdo nepřipravil na svět mimo její zátoku.. Ale byl to krásný dojemný příběh.

02.04.2022 4 z 5

Hořící drát Hořící drát Jeffery Deaver

No asi jsem neudělala dobře, že jsem přečetla pouze tento díl, nicméně v knihovně jiný nemají, to jest na mou omluvu:-) nemohla jsem se do knihy vůbec začíst, způsob zabíjení mne jako ne příliš technicky založenou osobu moc nezaujal, ale vyústění knihy, tak to byla pecka..:-) už jsem se o pána Rhyma bála... Myslím, že odteď se budu koukat po čem sahám a na čem stojím:-D klobouk dolů před Lincolnem a jeho vyšetřovací partě..

25.02.2022 4 z 5

Noc Noc Bernard Minier

Melo to spád, posledních 300 stran jsem se nemohla odtrhnout. Z Juliana mi běhá mráz po zádech a Martinovi fandím. Konec byl pro mne překvapivý, jen si ještě musím přečíst předchozí díl a doufám, že se něco dozvím o Marianne.. Díl Gustavem byl naprosto neuvěřitelný, ale je vidět,že i Hirtmann má srdce a dokáže vůči někomu pociťovat lásku i když trochu pokroucenou.

05.02.2022 5 z 5

Tiny Pretty Things Tiny Pretty Things Dhonielle Clayton

To byl mazec! Takové zášti, nenávisti, rádoby kamarádství... Budu si muset spravit chuť něčím méně negativním, ale teď tam mám samé detektivky:-( no možná i ta detektivka je méně drastická než tlupa náctiletých dívek, které touží po dokonalosti a o místo na výsluní....

29.01.2022 4 z 5

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

Hledala jsem knihu u které nebudu muset přemýšlet, a tato kniha podmínku splnila více než dostatečně. Párkrát jsem se i zasmála:-) ale myslím si, že mne tato kniha asi vekově už minula, kdybych ji četla drive, byla bych určitě nadšená, takto mi některé vtipy přišly nemístné. Ale dokážu si představit, že hudebníci jsou takoví zastydlí puberťáci:-)

10.01.2022 3 z 5

Vitka Vitka Kateřina Tučková

Ano, paní Tučková prostě umí.. Přiblížení života nadějné skladatelky a dirigentky, které se povedlo v té době téměř nemožné. Jako žena se probojovala do takových kruhů, kam ženy měly přístup zapovězený. Škoda, že zemřela tak mladá, mohla toho jistě dokázat mnohem více.. Nicméně kniha podnítila mou touhu si o slečně Kapralové zjistit více informací. Děkuji

08.01.2022 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Dlouho jsem otalela tento příběh číst a konečně na něj taky došlo. Putování psa Gumpa, jeho myšlenky, zážitky,pohled na svět lidí... Bavilo mne to. Tuto knihu bych doporučila přečíst v podstatě všem, kdo má v plánu si nějaké zvíře pořídit, aby to pak nedopadlo tak, že někdo vyveze zvíře co nejdál od baráku a tam ho vypustí a ponechá svému osudu:-(bohužel i takové věci se stávají a jednoho takového tuláka máme doma a ten je opravdu vděčný za pohlazení..děkuji autorovi, sice Gump a jeho první páníček k tomu přišli úplně nevinně..

08.01.2022 5 z 5

S tebou mě baví svět S tebou mě baví svět Marie Poledňáková

Dávám vysoké hodnocení, protože film opravdu mám moc ráda. Ale čekala jsem, že v knize bude více myšlenek a lépe vysvětleno, co se komu honí hlavou. Takto mi to připadá pouze jako prepsaný text filmu. Pokaždé jsem si ten film představila, což je trochu ochuzeni čtenáře o jeho vlastní představy. Ale psané ctivě a svizně:-) oddechove čtení

06.01.2022 5 z 5

Dobrodružství jezerních skřítků - Hrací kniha Dobrodružství jezerních skřítků - Hrací kniha Lenka Moravcová

Koupila jsem synovi k Vánocům a to bych nebyla já, abych to taky nepřečetla. Syn(7 let) byl nadšený, moc ho to bavilo. A chystá se to číst znovu s jinou postavičkou:-) byl to můj první gamebook a je to opravdu moc hezké čtení pro děti. Menší množství ilustraci ponechává větší prostor představivosti. Vyzkoušela jsem i variantu, kdy jsem neposlechla svého učitele a opravdu to mělo i své důsledky:-) takže za mne i poučné:-) ještě zkusím jiného skřítka:-)

02.01.2022 5 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Nechci knihu srovnávat s jinými knihami od paní autorky, kniha se čte moc dobře a mne se opravdu moc líbila. Celým příběhem se prolíná tajemství, jehož vysvětlení se dočkáme téměř až na konci knihy. To mne pořád udržovalo v takovém mírném napětí. Hned bych se vydala do zátoky v Silver Bay, abych zde načerpala tu poklidnost, která na mne z knihy úplně prýštila. Člověk měl najednou pocit, že dokáže všechno, co si zamane:-)

29.12.2021 4 z 5