Szekynka Szekynka komentáře u knih

Povolené ztráty Povolené ztráty Nora Roberts

Pokud někdo tuhle spisovatelku náhodou neznáte, doporučuju začít s touto. Autorka použila v knize všechny svoje „zbraně“. "Povolené ztráty" jsou parádní čtení, v němž se fikce mísí s realitou. Příběh vás opravdu vtáhne.

02.03.2020 5 z 5

Spřízněná duše Spřízněná duše Nicholas Sparks

Epický !

28.02.2020 5 z 5

Mě nedostaneš Mě nedostaneš Julie James

Takovou knihu jsem potřebovala a moje současné nároky bez debat splnila.

05.02.2020 5 z 5

Veřejná tajemství Veřejná tajemství Nora Roberts

Moje druhá knížka od Nory a musím říct, že se mi její styl začíná líbit. Trochu mi připomíná Sandru Brown. Nevím, zda je to styl nebo náhoda při výběru knih. Každopádně jsem se zase trefila na knihu, kde byl život hlavní hrdinky popsán od začátku jejího života podobně jako tomu bylo v Nebezpečném útočišti. Líbilo se mi, že autorka svůj příběh začíná v roce 1967 a postupně se posouvá dál. V knize se současně s těžkými tématy jako alkoholismus, drogy, týrání, násilí, vliv slávy a rozpad rodiny také promítají bouřlivá období té doby – smrt Kennedyů, válka v Asii aj. to považuju za příjemné vsuvky. Normálně bych asi do takových těžkých témat nechtělo, ale autorka to podala tak čtivě že za jeden den nebylo co řešit a bylo dočteno. Celý námět knihy se mi líbil – zajímavé zasazení děje, to, jak se Emma pohybovala v prostředí rockových hvězd, to, jak s nimi žila a jak ji měli všichni rádi. Závěr mě docela překvapil – tohohle pachatele bych netipla. Jediné, co bych vytkla je konec, který moc smysl nedával. Když držel Emmu na střeše a chtěl ji zabít povídal jí, že to bude vypadat jako sebevražda a že on z toho bude venku. Což je nesmysl, věděl přece že Bev to ví všechno a šla pro pomoc. Téhle chyby v závěru byla docela škoda.

30.12.2019 4 z 5

Svědkyně Svědkyně Sandra Brown

Mě se ten její styl psaní prostě líbí! Tyhle „Brownovky“. U téhle knihy se mi líbilo, jak se měnily dějové linie a jak bravurně proplouvala mezi současností a popisem minulosti vztahu Kendal a Mathewa. Pořád sem si říkala a ten co je s ní je jako kdo? Docela mě baví, jak se to vždycky snažím rozlousknout a jsem totálně mimo ????. Tohle se prostě povedlo. Zase bych tu plácala samé superlativy, protože buď jsem totálně zblblá nebo je Sandra prostě mistryně pera ????

29.11.2019 5 z 5

Kontrakt Kontrakt Melanie Moreland

Říkám si proč má tahle kniha relativně nízké hodnocení, jako ano knih tohoto žánru bylo, je a bude mnoho, ale tahle mi přišla trochu jiná. Ano nese sice klasické znaky, on idiot ona naivka atd., ale tak nějak se mi četla moc dobře. Líbí se mi, že kniha psaná i z jeho pohledu. Tempo knihy je celou dobu svižné, začátek se mi líbil víc, jejich výměny měly jakýsi náboj, zhruba v polovině úplně otočí svůj přístup, což jako ta myšlenka se mi líbí ale byl sladkej až z něj bolely zuby :/

23.10.2019 3 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Pozor SPOILER! Tak už jsem si asi milionkrát říkala, že knížky s nálepkou Bestseller nebrat, že v závěru za to nestojí. Tady mám pocit, že se s nálepkou zase tolik nespletli. Na to, že se v ději objevuje několik postav mi popis a rozdělení děje přišlo v pořádku a neměla jsem v postavách až takový zmatek. Kniha má pozvolnější rozjezd, ale v tomto případě mi to nijak zvlášť nevadilo, naopak docela mě bavily myšlenky jednotlivých hrdinů a jejich úvahy nad ostatními účastníky. (Přijde mi vtipné, že vlastně nejvíc se mi líbila jedna postava, jak nad vším přemýšlí a v závěru to byl vrah?? Hm, asi je se mnou taky něco špatně ????), jen tedy psychologie jednotlivých postav mohla být trochu více rozepsaná, aby byl příběh celistvější, charaktery postav byly popsané zkrátka ploše. Bylo sice fajn, že vedly úvahy o ostatních, ale autorka se na to mohla zaměřit trochu víc z jiného úhlu. Zasazení příběhu do zimní atmosféry a hotýlku se mi líbilo, ani jsem to nebrala jako klišé, tak nějak mi to dávalo smysl a dodalo to trochu tajemna. Co se mi ale nelíbilo - nejsem spokojená s atmosférou, která panovala v hotelu a mezi hosty, uvítala bych větší podezřívání a celkově větší nevraživost a pochyby. Říkala jsem si co by se muselo stát, aby se ti pitomci jako v každé podobné knize klasicky rozdělili a neseděli spolu dál u ohně, protože mi bylo jasný že se nějak oddělí a v tomhle momentě jsem čekala nějakou trapnou situaci. To, jak to autorka skoulela s Riley a jejím záchvatem mi přišlo docela věrohodné a ne totálně přitažené za vlasy. Možná jsem od závěru čekala trošku víc, přišel mi docela rychlý a méně propracovaný. Po dočtení jsem měla takové rozporuplné pocity. Jako říkala sem si, jestli myslí ty úvahy s pohrabáčem vážně a říkala sem si chudák ženská, tak ať jí jen opustí, ale jako že to dopadne takhle? To jsem nečekala a trochu koukala. Jediné, co mě zklamalo bylo nedořešení konce mezi Gwen a Davidem, trochu jsem čekala nějakou tečku.

10.10.2019 3 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Tak já nevím, jsem trochu v rozpacích. Opět potenciál jako blázen ale pojmuto tak zvláštně, že byl závěr zklamání. Nerozumím tomu, jak může být taková myšlenka takhle divně ukončen. Kniha i nápad si zasloužili mnohem víc. Podle mě nedotažené, přeplácané a prostě škoda.

02.10.2019 2 z 5

Sophiina voľba Sophiina voľba William Styron

Tuhle knihu jsem kdysi četla jako povinnou četbu, sice si pamatuji to moji emoci, ale tou dobou mi asi příběh neřekl vše, co měl. Tak jsem se rozhodla, že takové dílo stojí za znovu přečtení. Tak nějak se stalo, to, co jsem očekávala, viděla jsem v knize najednou jiné souvislosti, než jen konečnou těžkou volbu. Ona vlastně celá kniha je o volbě, kdy musí polská dívenka napříč celým svým životem, dělat nejedno těžké rozhodnutí. Děj knihy mi přijde malinko roztahaný a trochu to knihu narušuje. Je velmi „zajímavě“ nepsaná, pro "ne čtenáře" to může být docela oříšek to přelouskat. K hlavním hrdinům jsem si nějak nenašla cestu (tedy kromě Stinga, ten byl úplně boží ????). Moje hodnocení se odvíjí spíš od toho, co měla kniha říct než od těchto ne úplně dobře zpracovaných drobností. Jsou sice lepší díla na toto téma, ale podstatné je, co měla kniha říct.

02.10.2019 3 z 5

Strašidlo cantervillské Strašidlo cantervillské Oscar Wilde

Mini knížečka, na jedno odpoledne strávené pod peřinou s čajíkem v ruce ????. Vtipné, tajemné, lehké čtení. Na to, že se původně jednalo o „doplňkové“ dílko je příběh úplně super. Řekla bych, že O. Wilde se docela vytáhl a psal tuhle knížečku ve své vrcholné formě. Líbilo se mi, jak se snažil v knize zachytit snoubení starého (vtělení evropské romantiky a nostalgie v podobě strašidla) a nového v podobě nových obyvatel panství. Oddychové čtení a pro případ smutku, vhodný lék na rozptýlení, pobavení a rozehnání chmuru.

02.10.2019 5 z 5

Zaříkávač koní Zaříkávač koní Nicholas Evans

Nejdřív jsem kdysi dávno viděla film. Už kdysi mi přišlo, že mi ve filmu nějaké věci úplně nesedí. Když se mi nedávno dostala kniha do ruky rozhodla jsem se, že si jí přečtu s tím, že jsem doufala, že nějaké mezery, co byly ve filmu budou vyplněny. A ano stalo se. Tohle je přesně ten případ, kdy je kniha někde úplně jinde než film. Redford sice dodal filmu na atraktivnosti, ale knížka je pořád lepší. Je velmi čtivě a citlivě napsaná. Představení hrdinů a jejich charakterů je suprově vyobrazeno a tím mi byli hrdinové velmi blízcí.

Pohádkové zasazení ranče do prostředí Montany mi učarovalo, stejně tak jako celý příběh s tragickým začátkem i koncem. Myslím, že v knize se všechen ten smutek, zklamání, boj se sebou samým, rodinné vazby a vztahy podařilo lépe vystihnout. Celkově tahle kniha se pro mě stala trochu srdcovou záležitostí. Koně byly dlouhou dobu součást mého života a už navždycky budou součástí mého srdce. Také jsem chodila s kamarádkou ke koním, po přečtení knihy jsem vzpomínala na některé situace, které kdyby se zvrtly byly bychom s kamarádkou tomuhle příběhu docela dost blízko.

02.10.2019 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Do čtení jsem se hodně nutila. Fakt že jsem knížku louskala víc jak týden asi mluví za vše. Po tomhle díle mě Bryndza začal nudit do další jeho tvorby už nepůjdu.

11.09.2019 2 z 5

Podraz Podraz Sandra Brown

vzhledem k tomu, že Skryté zlo mám od autorky nejraději, nemohl se mi Podraz nelíbit. Dějově mi to přišlo hodně podobné, akorát s tím rozdílem, že Podraz se mi líbil ještě o chlup víc!!

04.07.2019 5 z 5

Radostná zvěst Radostná zvěst Sandra Brown

Knihu řadím do kategorie oddychovek, ráda občas čtu tyhle slaďárny a Sandra píše dobře. Pozor SPOILER ! Zakončení se mi nelíbilo, i s ohledem na to že Ria byla adoptovaná se mi konec s jesličkami nelíbil, byla bych asi spokojenější kdyby v knize byla zmínka o jejich vlastním uzlíčku štěstí.

24.10.2018 3 z 5

Jak si správně přát 3.0 Jak si správně přát 3.0 Pierre Franckh

krásná kniha, stačí věřit. Pravdou je že se opravdu plní, to co chceme, jen si přejeme mnohdy špatně.

11.07.2018 4 z 5

Hodnej kluk Hodnej kluk Elle Kennedy

Odpočinkové a zábavné čtení. Kniha nezklamala ani nepřekvapila.

14.05.2018 3 z 5

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Hezky zakončená série, čtvrtý díl byl nejvíc nabitý akcí a dějem.

18.04.2018 4 z 5

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Díl plný zvratů, překvapení a odhalení.

18.04.2018 4 z 5

Hrdina Hrdina Samantha Young

Čekala jsem klasickou dějovou linku typu: vzplanutí, problém, smíření a happy end. Né, že by tato kniha byla nějak extrémně odlišná, ale autorka mě docela překvapila vložením pár překvapujících okamžiků. Postavu Lexie a Caina jsem si oblíbila. Líbilo se mi, ale jak si ji podával jako asistentku a zahrnoval ji nesmyslnými úkoly. Stejně, tak se mi líbila její temperamentní povaha. Odpočinkové čtení.

02.04.2018 4 z 5

Válečný kůň Válečný kůň Michael Morpurgo

Nádherně napsaný příběh o věčném a nekončícím přátelství, které si najde cestu zpět i napříč překážkám, válce a nepřízni osudu. Kniha chytne za srdce a trvale se do něj vryje. Kniha dojímá, rozpláče a rozesmutní, na druhou stranu ale vrátí člověku pocit že nemožné jde a láska nekončí,....dokonce ani smrtí.

28.03.2018 5 z 5