Szekynka Szekynka komentáře u knih

Šelma Šelma Andrew Mayne

YES !!!!
Originální pojetí hlavního hrdiny. Musím souhlasit s ostatními, že hlavní postava je suprová a řekla bych, že si získá hodně fandů. Theo je přesně takový, jak si představuju vědce → neuvěřitelně chytrý člověk s bryskními postřehy avšak chvílemi nepoužitelný pro běžný život.

Ze začátku jsem si nebyla jistá, jestli mě baví číst o DNA a ostatních vědecké problematice. Autorovi se, ale podařilo popsat vědecké metody a postupy tak barvitě, že moje počáteční rozpaky vystřídalo nadšení. Theo je prostě borák (doufám, že se s ním ještě v nějakém příběhu ponořím do myšlení a duše psychopata)

Kniha si právem zaslouží nálepku Světový Bestseller, má spád a zbytečná omáčka čtenáře neobtěžuje. Autorovi se podařilo spojit děsivého vraha, „praštěného“ profesora bioinformatiky a originální náměr do příběhu, který čtenáře prostě vtáhne.
Luxusní obálka knihy je opravdu nádherná, když jsem ji držela v ruce poprvé, byla jsem z ní unešená. Jsem ráda, že taková fešanda je součást mojí knihovny. ♥ ♡

08.10.2018 4 z 5

Plán Plán Elle Kennedy

Kniha mě docela nudila, žádná z postav mě ničím nezaujala. Sabrina na to, jak jí autorka vykreslila chytře byla v některých věcech totálně hloupá, postavy kolem taky nestály za zapamatování. Jediné, co možná stojí za zmínku je dobrosrdečnost Johna (vůbec si mi nelíbilo oslovení Tucker, proto píšu Johna). Jinak mi přišlo, že se příběh vleče, musela jsem se přemlouvat, abych se vůbec „prokousala“ k předem jasnému, zbytečně zdržovanému závěru.

22.05.2018 2 z 5

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Knihu jsem četla kdysi na gymnáziu jako povinnou četbu. V té době mi přidala trochu děsivá a krvavá. Ovšem zpětně vzato byla to kniha co má děj a zajímavou myšlenku.

20.04.2018 4 z 5

Turbulence Turbulence Whitney G. (p)

Přemýšlím jak knihu vystihnout jedním slovem.
Asi to nejde.....
♥ Prostě: Luxusní, nápaditá, originální, příběh anomálií a nezapomenutelná kniha s TOP obálkou, kterou "žeru". ♥

Od těchto knih kromě oddechového čtení nečekám nic moc navíc. Každopádně TURBULENCE se mi líbila a ještě nějakou tu dobu budu mít tento příběh v hlavě.
Pilot a letuška je sice velké klišé, ale v tomto příběhu tak nějak nezapomenutelné! Postava Jaka se mi líbila, přesně takový ten typ ala arogantní egouš. I přesto, bavil mě a ty jeho řeči mě nejednou rozesmály. V komentářích jsem vyčetla názory, že Gillian byla obyčejná a nudná. S tím nesouhlasím. Sice nad ním slintala stejně jako půlka světa, ale měla něco navíc..... nebála se vpálit mu co si myslí i když ho mohla ztratit. Ruku na srdce, která z nás se někdy kvůli obávám, že nekoho ztratí nezachovala,tak jak chtěla?.... To chce odvahu a sílu za sebe bojovat. Gillian nebyla obyčejná...

Erotika byla dobře vykreslená a snad jen na pár opakujících se slovních spojení se dobře četla. Slova číča a frnda mi k Jakově postavě vůbec nešly a trochu kazily ty jeho sexy řečičky. Jejich první setkání bylo neotřelé. O to víc se mi líbilo, že stejným stylem k sobě zase najdou cestu.

18.04.2018 5 z 5

Alfa samec Alfa samec Vi Keeland

Kniha mě docela překvapila, né že by se dějová linka nějak vymykala standardům pro tento typ knih, ale byla to sranda. Ty jejich řeči a slovní výměny mě bavily. Nejednou jsem opravdu zasmála. Rychle jsem si Drewa a Emerie oblíbila. Na knížce oceňuji trochu barvitější a otevřenější slovník než je zvykem. Líbilo se mi, že kniha byla napsána z pohledů obou. Oddechové čtení.

11.04.2018 5 z 5

Pomsta a odplata nikdy nevyjde z módy, stejně tak nevyjde z módy ani toho dílo z pera slavného spisovatele. Hrabě Monte Christo je nádherný příběh o zradě, lásce, odpuštění a pomstě. Kniha si mě získala stejně jako hlavní hrdina.

27.03.2018 5 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Luxusní záležitost. Autorovi se toto dílu opravdu povedlo, kniha je poutavá, barvité popisy střída nečekaný děj. Autor nabízí jedinečnou šanci nahlédnout do jiné kultury, zvyklostí, tradic a i té stinné stránky.
Na knize se mi líbil závěr, vlastně až do poslední chvíli nebylo vůbec jasné zda se Sajuri sny splní či nikoliv. Oceňuji změnu oproti klasických "slaďákům", kde je to skoro vždy jasné hned v úvodu.

07.03.2018 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Česká klasika. Dílo není přehnaně vyumělkované. Rýmy jsou přirozené, melodické a oku lahodící. Kytice se dobře čte. Děj básní je také poutavý. Školní povinná četba, která ovšem stojí za to. Favoritka Svatební košile.

06.03.2018 5 z 5

Velký samočinný větostroj a další povídky Velký samočinný větostroj a další povídky Roald Dahl

Kniha jako celek nezklamala. Ale teda musím říct, že jedna povídka mě fakt dostala a nemyslím v dobrým smyslu slova. Konkrétně Prase. Jako tak hoch měl od malička smůlu třeba to, co se stalo rodičům? Oki, vezme si ho hodná teta a klučík vaří jak polobůh, teta umře a on po ní zdědí balík. právník ho oškube o něj prakticky oškube a já si furt říkám kdy se to zlomí?? Musí přece vydat tu kuchařku a všem zavřít pusu, že jo? Ale jako to, jak mladík skončí? Ty vole…to jsem docela rozdýchávala :/. Tahle povídka mě tak dostala, že mu plný počet hvězd prostě nedám :)

02.03.2020 4 z 5

Lov Lov Elle Kennedy

Kniha tak nějak ničím nepřekvapí, patří mezi jednu z mnoha, kde prostě víte. Na žádnou cenu to určitě nebude, ale na druhou stranu je to oddychovka, kde se člověk zasměje. Prostředí hokejistů se mi líbí tak se nejspíš vrhu i na příběh Brenny.

03.10.2019 3 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Mám trochu pocit, že dvojka má trochu klesající tendenci. Už prvnímu dílu se dalo ledacos vytknout, ale tak nějak jsem ve dvojku věřila, no tak to úplně nevyšlo. Tentokrát se sice autorka víc věnuje pocitům hlavních hrdinů, ale tak nějak krkolomně a nezáživně. Do trojky se pustím spíš ze zvědavosti, jak to autorka zakončí, ale moc od ní nečekám

02.10.2019 2 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

K Divergenci jsem se dostalo po zkouknutí filmu. Námět a myšlenka knihy o 5 frakcích se mi líbila moc, tenhle netradiční nápad měl myslím velký potenciál. No dál už to pokračuje klasicky, ala všichni happy jak dva grepy, dokud se nanajde někdo, kdo touží po moci a celý to zmastí. Při čtení jsem i úplně říkala o kolik mohla být kniha lepší, kdyby nebyla psaná tou divnou já formou v přítomném čase. Trochu mě mrzelo podání autorky, protože myslím, že kniha mohla být naprostá pecka, jen styl psaní a nedomyšlenost některých částí jí ubraly na atraktivitě. Normálně bych dala 3 hvězdy, ale za ten nápad budu bourák a dám 4 :)

02.10.2019 4 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Upřímně řečeno od Kinga jsem čekala malinko jiný styl. Tohle není úplně klasická „Kingovka“. Na příběhu si dal opravdu záležet, stejně jako na popisu jednotlivých charakterů, a to jak těch kladných, tak záporných. Díky barvitému vykreslení postav je příběh opravdu realistický. Psychologie, se kterou je zacházeno s vězni, absence empatie a silný příběh vytváří jedinečný příběh hrající na duši i nervy. Tento příběh domnělého vraha dvou děvčátek vás prostě vezme za srdce. Tak nějak je kniha kapitola sama o sobě – zkrátka propletenec několika osudů, které vám nenechají v klidu. Jsem ráda, že King vystoupil mimo svoji klasickou komfortní zónu hororů, nebyl by to on aby do knihy trochu tajemna a mystiky nezakomponoval, nicméně do tohohle příběhu se to hodilo a tím že se dokázal zaměřit na opravdu brilantní popis charakterů, vytvořil mistrovské dílo. Takže, kdo knihu nečetl měl by to napravit ????. Příběh Johna vás uhrane.

02.10.2019 5 z 5

Tři mušketýři 1. díl Tři mušketýři 1. díl Alexandre Dumas, st.

Věčná klasika, tohle snad nemůže ani mít míň než 5 hvězd :)

01.09.2019

Brisingr Brisingr Christopher Paolini

Už teď mě mrzí, že mi zbývá poslední díl. U Glaedra a Oromise, slzička ukápla...

15.01.2019 5 z 5

Eldest Eldest Christopher Paolini

Moc povedené dílo, veškeré popisy má autor napsané opravdu luxusně. Když jsem se na konci knihy dočetla že Eragona začal psát Paolini v 15ti letech a že ve svých 21 letech dopsal první dva díly musím smeknout, jednak nad fantasií a také nad ohromujícím talentem autora.
Eldest se mi líbil, kniha byla napínavá, promyšlená, překvapivá a úsměvná. Třeba popis jak se Safira opila medovinou u trpaslíků a žuchla na zem, mě pobavil. Zjevení Glaedra a Oromise taky famózní. Nemám, co vytknou, těším se na Brisinger. ♥♡♥♡♥

17.12.2018 5 z 5

Snídaně v posteli Snídaně v posteli Sandra Brown

Spisovatelku mám moc ráda a jsem vděčná, že tato kniha přišla na řadu až nyní, protože kdyby tohle bylo první dílo co čtu určitě bych dál v četbě jejích knih nepokračovala a to bych se připravila o hodně (viz. topovky Skrytí zlo, Pomsta, Závist....).

Tato kniha byla i na mě moc, chápu romantiku atd, ale věty typu: " Buď mým mistrem" nebo "Smáčel svůj meč touhy v její rose" byly pro mě vražda. Kniha byla sladká až z ní bolely zuby. Za mě NE a to ani jako oddychovka.

30.10.2018 1 z 5

Šéf Šéf Vi Keeland

Kniha má klasický námět a je předvídatelná, to jí ale na čtivosti neubírá. Nad Chaseovými hláškami a pokusy jsem se musela usmívat. Líbilo se mi, že kniha měla na pozadí i příběh s Payton, autorka zkloubila minulost a přítomnost dost dobře. Doporučuji !

24.09.2018 5 z 5

Sama v černém lese Sama v černém lese Cass Green (p)

Začátek knihy mě vtrhl do děje, čekala jsem že bude gradovat. Místo toho se děj tak nějak vlekl, asi sem od knihy čekala víc, včetně větší zápletky na konci. Hodně průhledná kniha s podprůměrnou hlavní hrdinkou. Její slovník, povaha ani jméno mi nesedlo. Styl autorčina psaní není můj šálek kávy.

04.09.2018 3 z 5

Závist Závist Sandra Brown

WOOOW, člověk si myslí, že už ho autorka tolik nepřekvapí, ale jo povedlo se. Napsat knihu v knize, luxusně vykreslit postavy a promyslet takto děj, to umí pouze paní Browová! Luxusní záležitost.

22.08.2018 5 z 5