sweeney sweeney komentáře u knih

Kapsa plná žita Kapsa plná žita Agatha Christie

Co se týče děl Agathy Christie, stačilo by snad napsat jediný komentář a ten aplikovat/kopírovat na všechna její díla. Protože co jiného napsat, než opět skvělé :) famozní, překvapivé rozuzlení :)

13.08.2022 5 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Další příběh z pera spisovatelky Klevisove a opět nezklamal :) Tak nějak začínám poslední rok přicházet na chuť českým autorům a příběhy Josefa Bergmana jsou jedním z důvodů, proč tomu tak je. Přečteno jedním dechem během pár dnů, skvělé :)

29.06.2022 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Zábavné, ačkoli místy i smutné čtení, které nás rychle vtáhne do děje a nepustí. Teda alespoň mě ne :) Po skvělé autorově knize Prvok, Šampon, Tečka a Karel jsem se rozhodla, že jen u jednoho příběhu od P. Hartla nezůstanu a dobře jsem udělala. Doporučuji :)

08.04.2022 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Krátký, přesto silný příběh o nelehkém životě Báry. Co k tomu víc dodat. Téma, o kterém se často nemluví, přesto se často děje. Smutné..

06.04.2024 3 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Perfektní, napínavé čtení od začátku do konce :) Pár let zpět jsem viděla stejnojmenný seriál, obojí opravdu povedené. Kolikrát se člověk zalekne počtu stránek, ale pak když se začte a knížka ho začne bavit, ani si neuvědomí a už je na konci. Doporučuji fandům severské krimi :)

09.03.2024 5 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Občas se sama sobě divím, proč čtu tak smutné knížky...další z těch, která mě naprosto dostala. Příběh o těžkém rozhodnutí, o rozhodnutí mezi životem a smrtí (ačkoli do jaké míry můžeme vlastně mluvit o životě, jaká je hranice mezi životem a přežíváním?). Jodi Picoult je opravdu Paní Spisovatelka, tak, jak nám dokazuje na všech svých knihách...

18.10.2023 5 z 5

Dýka s hadem Dýka s hadem Vlastimil Vondruška

Velmi čtivá detektivka z doby vlády krále Přemysla Otakara II. Na knížky pana Vondrušky jsem se chystala už dlouho a konečně se mi zadařilo začíst se, a to do tohoto prvního případu královského prokurátora Oldřicha. Děj je svižný, napínavý s překvapivým koncem ( či konci?). Určitě doporučuji jak všem milovníkům detektivek tak i historických románů :)

30.07.2023 5 z 5

Chlapec, který rozdával sny Chlapec, který rozdával sny Luca Di Fulvio

Tato kniha mě dostala :) Syrově popsané prostředí New Yorku počátku 20. století, se vší tou bídou a gangy ozbrojených chudáků, jejichž jediným cílem bylo dožít se dalšího svítání. V tomto nehostinném místě plném zmařených snů o zemi, kde se ze všech stávají úspěšní a bohatí lidé, vyrůstá Christmas, kluk s blonďatou čupřinou, který se dokáže vymanit z osidel předem určeného života a žít svůj "americký sen." Příběh, který stojí za to přečíst :)

30.04.2023 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Možná jsem maličko od knihy na základě recenzí čekala víc, nicméně překvapivý konec celý můj dojem napravil a dávám plný počet :)

19.04.2022 5 z 5

Pět malých prasátek Pět malých prasátek Agatha Christie

Další z napínavých příběhů Hercula Poirota, který i přes zdánlivou neřešitelnost dlouho zapomenuté vraždy případ zdárně vyřeší :) Napětí udržované až do překvapivého konce, jak je naprosto běžné u Agathy Christie. Vřele doporučuji :)

16.01.2022 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

První přečtená kniha od pana Zibury a určitě ne poslední :) Velmi se mi líbil styl psaní, kdy se opravdu nejedná jen o suché konstatování faktů, ale především o zábavnou formu popisu jeho putování (samozřejmě se tam ale dozvíme i spoustu informací a zajímavostí o krajích, kterými procházel). Především jsem ale celou knihu obdivovala jeho odvahu, sílu ducha a houževnatost, které byly jeho mnohdy jedinými společníky :)

01.01.2022 5 z 5

Ještě jsem to já Ještě jsem to já Lisa Genova

Každý, kdo nejdříve viděl film jako já, věděl, do čeho jde a jak příběh vlastně skončí. Je to velice smutné čtení o tom, jak si nemoc bere od svého "hostitele" vše. Člověk ani nechce přemýšlet nad tím, že něco takového se může stát vlastně komukoli a zcela nečekaně. Na druhou stranu nám pak takovéto příběhy ukazují pravou podstatu života, co je opravdu důležité a proč se nezaobírat kolikrát zbytečnostmi..

02.10.2023 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Skvělý příběh, jehož námět nese podobnost s detektivkou od Agathy Christie Už tam nezbyl žádný :) Napínavé, přečteno za dvě noci. Jediné co bych maličko vytkla je konec, který je velmi stručně vysvětlen, jakoby autorka chtěla knížku rychle ukončit. Jinak na jedničku:)

21.04.2023 5 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Další napínavý příběh, který musí Harry Hole rozuzlit. V případě této série se nedá jinak, než se neustále opakovat. Napínavé od první stránky po tu poslední, skvěle a detailně popsané jak prostředí, tak charakter všech zúčastněných a samozřejmě překvapivý konec. Já toho Nesba prostě miluju :)

13.04.2023 5 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Další, v pořadí již třetí, pokračování osudů "pánů z Kostky." Opět sledujeme pohledem Marie (pardon Marie III) každodenní život členů této podařené rodinky, včetně jejich personálu-milovnice ořechovky, kuchařky paní Tiché, (ne)milovníka muflonů-rozuměj turistů-kastelána Josefa, věčně neduživého zahradníka pana Spocka, rádoby průvodkyně Denisky a vždy k výdělečné akci-na pozvednutí úrovně zámku- připravené Milady.
U málokteré knížky se upřímně zasměju, v případě této knižní série je to sázka na jistotu :)

17.01.2023 5 z 5

Dopis Dopis Kathryn Hughes

Pro mě první kniha od autorky a určitě ne poslední :) příběh má spád, prakticky se čte sám. Skvělé proplétání několika dějových linek a ačkoli docela předvídatelný konec, i tak pohlazení na duši. Za mě palec nahoru :)

11.09.2022 5 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Druhá mnou přečtená knížka od pana Zibury a stejně parádní :) Nejvíce oceňuji fakt, že se nejedná o suché konstatování faktů o jednotlivých zemích. Právě naopak. Alespoň skrze psané slovo cestujeme s Ladislavem po vybraných evropských státech, bavíme se nad příhodami, které zažil, seznamujeme se s mentalitou místních, nasáváme tamější atmosféru..a samozřejmě se k tomu všemu i nějaké ty geografické/historické informace dozvídáme :)

24.08.2022 4 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Další skvělý případ Josefa Bergmana, tentokráte vedoucí jeho kroky do penzionu na samotě na okraji Prahy. Ačkoli začátek možná trošku rozvláčný, příběh mě brzy vtáhl a já se nemohla dočkat rozuzlení. Těším se na další díl :)

28.02.2022 4 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Ke knize jsem se dostala prostřednictvím filmu, který se mi i přes to, že novodobé české filmové tvorbě moc nefandim, velmi líbil :) Ačkoli je knížka oproti filmu v lecčem odlišná, čtení je pohodové, vtipné, přesně v takovém tónu, který alespoň já v téhle určitě pro všechny těžké době, ráda uvítám. Za mě super :)

19.11.2021 5 z 5

Jako milovník historie nemůžu napsat jinak, nežli skvěle napsaná kniha :) Oceňuji autorčin um spojení historických faktů se schopností zaujmout čtenáře čtivým, zajímavým příběhem. Ačkoli jsem si mnohokrát klepala na čelo, jak vlastně Kateřina mohla být tak naivní a až přehnaně dobrosrdečná, rozdíl několika století je zkrátka rozdíl několika století, a tak nám holt můžou z dnešního pohledu její činy (pocity) připadat v určitých aspektech nepochopitelné. Ale určitě není ani současnému člověku na škodu ponořit se do způsobu myšlení a jednání našich předků.

24.08.2021 5 z 5