svickop svickop komentáře u knih

Messerschmitt Me 262 Messerschmitt Me 262 Mano Ziegler

Čtení je možná trochu nudné a nezáživné, ale kniha má vysokou vypovídající hodnotu, o čemž například svědčí i to, že při správném utažení lopatek kompresoru tryskového motoru JUMO 004 musí lopatka vydávat komorní A - no kde se tohle jinde dočtete? Pokud Vás toto letadlo zajímá, bude tato kniha pro Vás přínosem.

25.03.2015 5 z 5

Obrněná technika. 1, Německo 1919–1945. (I. část) Obrněná technika. 1, Německo 1919–1945. (I. část) Ivo Pejčoch

Ucelený popis veškeré obrněné techniky Německa v 1. a 2. díle, v ostatních dílech (3. a 4. díl) SSSR a pak ostatní státy. Knihy jsou nadupány fakty, nesetkal jsem se s tím, že by něco důležitého chybělo. Každý kousek obrněné techniky je představen zvlášť, krátké povídání (někdy i delší...), technické údaje, náčrt v měřítku 1:50 a pár fotek. Pane Pejčoch, smekám před Vámi.

25.03.2015 5 z 5

Rommel Rommel Desmond Young

Tak bychom tu měli další životopis Rommela... Asi takhle: zážitky a působení Rommela za 1. sv. války v této knize je lepší brát s rezervou - to si raději přečtěte Rommelovu knihu Pěchota útočí. Vcelku stručně ale jasně popisuje meziválečné období a gró knihy zabírá 2. sv. válka, zejména pak období po Normandii, kde nečekejte jeho bojové zkušenosti a mistrnou taktiku, ale spíše nudnou politiku.

25.03.2015 3 z 5

Cizinecká legie mýma očima Cizinecká legie mýma očima Ladislav Potocký

Příběh českého kluka za dobrodružstvím, ačkoliv mu vojenský život příliš nevoněl. O to zajímavější je jeho vystřízlivění, kde krásně popsal úpadek úrovně Legie. Ano, je to popis "... mýma očima..." a je to skutečně tak. Myslím si, že jednou se to přečíst dá, ale nemám důvod se k této knize vracet, chybí jí "šmrnc", autorovo vyprávění je vcelku nudné a nezáživné.

25.03.2015 3 z 5

Odstřelovač - výcvik, technika, zbraně Odstřelovač - výcvik, technika, zbraně Peter Brookesmith

Kniha Vás seznámí s historií odstřelovačů, se vznikem samotného pojmu "sniper", dále "rady" jak dobře střílet, text je proložen několika skutečnými příběhy z válek a ozbrojených konfliktů a masou barevných fotografií a popisů pušek, které se používaly pro přesnou střelbu. Kdo o odstřelovačství nic neví, knihu doporučuji, kdo o tématu něco ví, když si jí ani nekoupí ani nepřečte, o nic nepřijde.

21.03.2015 3 z 5

Přehled užité matematiky Přehled užité matematiky kolektiv autorů

V dnešní době se této knize neřekne jinak než "rektorys" a kdo studoval VŠ s matematickým či fyzikální zaměřením, jí musí velice dobře znát. Autor vytvořil stručný a jasný průvodce matematikou, dalo by se říci od 1+1 do Gaussovy věty, ale pokud jste hnidopichové a libujete si v matematických důkazech, raději si pořiďte DP a IP od Vojtěcha Jarníka.

21.03.2015 5 z 5

Vojenský a policejní odstřelovač Vojenský a policejní odstřelovač Mike R. Lau

Z knihy je jasně patrno, že její autor je puškař a dělá na zakázku kvalitní flinty, dokonce se v knize můžete dočíst, že se omlouvá za zpožděné objednávky. Ale k věci. Chcete se naučit střílet? Něco málo vědět o základních nábojích, základy vnější a terminální balistiky? Je pro Vás záměrná osnova Mil-Dot španělská vesnice a nevíte jak předsadit za větru nebo na pohybující se cíl? Tahle kniha Vám řekne, jak nato. Zbytek je na vás.

21.03.2015 4 z 5