Cizinecká legie mýma očima přehled

Cizinecká legie mýma očima https://www.databazeknih.cz/img/books/62_/62599/cizinecka-legie-myma-62599.jpg 3 8 8

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Cizinecká legie mýma očima. Přihlašte se a napište ho.

VladimirTetur
01.05.2018 3 z 5

Kterak cesta za dobrodružstvím skončila nekonečným zametáním a vytíráním hajzlíků. Vzhledem k tomu, že autor není žádný spisovatel, jde o jeho prvotinu a navíc ji psal po pětileté duševní degeneraci v řadách s vysokou koncentrací naprostých trotlů, jde o slušnou knihu. I naprostý vojenský elév lačný po dobrodružství si byl časem schopen uvědomit patolízalskou podstatu úspěchu v této byrokratické instituci. Neustálé samoúčelné rajóny, tolik typické pro armádu v rozkladu nebo pro kanónfutéry na úkor budování bojové kvalifikace, nedbalost a posedlost sociální loterií o teplé úřednické místečko nebo pořadníky na "služebku" do Djibouti atd... v takovém prostředí se může cítit dobře jen velice specifická sorta lidí. Cizinecká legie tímto u mně ztratila veškerý punc. Čteno na doporučení někdejšího vrátného z kolejí VŠB Pařízka, degradovaného majora ČSLA, prezidentem vyznamenaného ostřelovače a kádra na gubernátora Lyonu. Zdravím autora ;).

svickop
25.03.2015 3 z 5

Příběh českého kluka za dobrodružstvím, ačkoliv mu vojenský život příliš nevoněl. O to zajímavější je jeho vystřízlivění, kde krásně popsal úpadek úrovně Legie. Ano, je to popis "... mýma očima..." a je to skutečně tak. Myslím si, že jednou se to přečíst dá, ale nemám důvod se k této knize vracet, chybí jí "šmrnc", autorovo vyprávění je vcelku nudné a nezáživné.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Cizinecká legie mýma očima v seznamech

cizinecká legie

Autorovy knížky