svickop svickop komentáře u knih

Anastasia Anastasia Vladimir Megre (p)

Někdy jsem někde četl, že herec Jaroslav Dušek prý ráno, když si dělá čaj, poděkuje vodě a třeba se i zeptá, jak se má a jak bylo v trubkách. Po přečtení téhle knihy to budete dělat také. Je to velice pozitivní kniha, která Vám řekne, že ne všechny věci na tomhle světě jsou takové, jak je vidíme a vnímáme.

24.03.2015 5 z 5

Na mušce lovce Na mušce lovce Albrecht Wacker

Málokdy se můžete setkat s takovou otevřeností, jako právě v této knize. Válka je jedna velká bestialita a v této knize je to napsané bez jakýchkoliv příkras. Kdo má slabší žaludek a vadí mu například kanibalismus, řezání lidí na pile a podobná zvěrstva, nečíst. Kniha nicméně pojednává a krásně popisuje například i fungování německého armádního bordelu, což se jinde nedočtete. Knížek, popisujících boje na Východní frontě z pohledu německého vojáka je po čertech málo, ale tahle je výborná.

22.03.2015 5 z 5

Fimfárum Fimfárum Jan Werich

Werichova čeština... když už Vám ani tohle neřekne, jak úžasná je ta naše řeč a proč ji zachovat pro budoucí, tak už nevím....

21.03.2015 5 z 5

Labyrint světa a ráj srdce Labyrint světa a ráj srdce Jan Amos Komenský

Labyrint světa a ráj srdce aneb chvála staročeštiny - byl to nádherný jazyk. Jestliže Hus hlásal o nutnosti reformovat církev a její učení, Komenský šel ještě dál: nejsou důležité kostely, kněží, faráři, peníze a ostatní lidský shon, důležité je to, co má člověk v srdci a s tím musí pracovat. O tom, že měl Komenský pravdu, se můžete dočíst i v dnešních knihách, např. velice čtivá a srozumitelná je "Anastazia" od V. Megreho. A nezapomeňte, že všeliké kvaltování lidské toliko pro hovada jest!!!!

Zvonokosy Zvonokosy Gabriel Chevallier

Když jsem knihu četl poprvé, asi tak do stránky číslo 100 jsem se nudil, než se děj tak nějak konečně rozjel... V originále jsem knihu nečetl, ale český překlad je velice kvalitní a můžu říct, že tam při popisu osob a děje není slůvko navíc, které by bylo zbytečné. Vše, co je v knize napsané, má své místo a opodstatnění pro pochopení dalšího děje. Je to vyjímečná kniha, kterou když pochopíte, zařadíte jí mezi častými záchvaty smíchu na čestné místo ve Vaší knihovně.

25.03.2015 5 z 5

Vždycky jsem u Čapka obdivoval, jak se do nitra člověka dokázal snadno dostat a pomocí několika vět rozebrat jeho nejniternější představy, touhy, sny a pohnutky. A pokud si po přečtení těchto povídek neuvědomíte, že jste především Člověk, nemáte srdce.

09.04.2015 5 z 5

Diferenciální počet (I) Diferenciální počet (I) Vojtěch Jarník

A komu neposlouží nebo se nespokojí s Rektorysem, je tu naprostá klasika pro diferenciální a integrální počet, a to včetně odvození a matematického důkazu. Znáte lepší knížky o matematice? Já ne.

Lov na ponorky Lov na ponorky Patrick Robinson

1) Kniha má velice svižný děj, který se nikde nezasekává, velký plus pro český překlad, takže je velice čtivá. Nuže, pokud hledáte knihu, u které se Vám nechce moc přemýšlet, a rádi byste akci, je to trefa do černého.
2) Opět tu máme vynikající vítězství americké demokracie a amerického snu (ovládnout svět) nad proradnými Rusy, Číňany.... a pokud stále váháte nad tím, zda nastoupit k americkému ponorkovému námořnictvu, po přečtení knihy máte jasno :-D

30.05.2015 3 z 5

Přehled středoškolské matematiky Přehled středoškolské matematiky Josef Polák

Pokud máte ratolest, která tápe v matematice.... a Vy taky... a chcete to změnit, začněte u téhle knihy. Najdete tu velice dobře vysvětlenou látku matematiky pro střední školy, ba dokonce je tu i miminkovský úvod k derivacím a integrálům.

27.03.2015 5 z 5

Konečná stanice Bagdád Konečná stanice Bagdád Andy McNab (p)

Autor se dopustil velice závažné chyby: tímto svým prvním románem - tedy zážitky z irácké války v 1991, dal onu pověstnou laťku kvality hóóóódně vysoko. Je to svižné čtení, typicky vojenská hantýrka včetně černého humoru, výborný popis akcí a situací - autor byl těžce nad věcí, zkrátka výborné počteníčko.

26.03.2015

Válka na východní frontě 1941–1945 Válka na východní frontě 1941–1945 James Lucas

Kniha je poskládaná převážně ze vzpomínek vojáků, jenž zažili peklo na východní frontě, a které autor dává do širších souvislostí. Kniha se velice dobře čte, ale nečekejte vyčerpávající popis východního tažení jako u P. Carrela, naopak Lucas se v jednotlivých kapitolách omezil na popis některých méně známých bitev, bojových skupin či druhů vojenské techniky.

Černý korzár Černý korzár Emilio Salgari

Nutno přečíst, v žádném případě, a to varuji, nekoukat na jakékoliv filmové zpracování. Ztratíte iluze. Kniha je výborná, je to pohodové čtení, pohodový děj pro pohodovou náladu :-D

Odysea kapitána Blooda Odysea kapitána Blooda Rafael Sabatini

Edice KOD - Knihy odvahy a dobrodružství - při čtení této knihy se stáváte otrokem, lékařem, pirátem ale hlavně Člověkem a je jedno, jestli Vám je 10 nebo 50 let. Tahle kniha dělá z kluků lepší kamarády ... a z chlapů zase kluky :-D

Enola Gay Enola Gay Gordon Thomas

Něco málo o vývoji atomové bomby, jinak zbytek o výběru a hlavně o výcviku posádky pro její shoz a shoz samotný, ale v žádném případě to není nudné čtení. Naopak! Kniha je velice čtivá a poskytuje i spoustu detailních informací.

25.03.2015 5 z 5

Jiskra života Jiskra života Erich Maria Remarque (p)

Tak bychom tu měli další oběť válečného běsnění, nikoliv však vojáka 1. či 2. sv. války, ale vězně v koncentračním táboře. Je tu opět snaha o každodenní přežití, nevědomost, co bude zítra ani za hodinu, a na úplný závěr války i smrt hlavního hrdiny. Erik Paul Remark je synem Ztracené generace a tento román to jen potvrzuje, avšak o koncentračních táborech je k přečtení i daleko kvalitnější literatura.

25.03.2015 3 z 5

Moře v plamenech Moře v plamenech Miloš Hubáček

Německá Kriegsmarine vyslala během 2. sv. války na moře spoustu lodí, nicméně nejobávanější bylo nasazení těchto 4, které jsou v knize popsány... a cesta k jejich zničení. Kniha je nadupaná fakty, přesto je to čtivé, uteče rok a knihu si budete číst znovu, a to nemusíte být ani fandy do válečné literatury.

Karavana Karavana Wilhelm Hauff

Tuhle knihu jsem dostal, když mi bylo 7 let. A právě kvůli těm obrázkům, co působili tak depresivně, až jsem se té knihy bál, jsem si knihu přečetl o nějakých 25 let později :-D Pan Wilhelm Hauff odvedl velmi kvalitní práci a ponaučení? Na obrázky nedejte !!!! :-D :-D :-D

24.03.2015 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Saturnin? Buď tu bude milion komentářů, nebo žádný, protože tahle kniha je nepotřebuje. Kdysi v jednom rádiu se nad touto knihou rozplývala moderátorka a řekla: "Každý rok, kdy si nepřečtu Saturnina, považuji za ztracený." A měla pravdu.

21.03.2015 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Knize jsem se dlouhá léta vyhýbal, S-F nebyl a dodnes není můj žánr, nicméně jednoho dne jsem se odhodlal a nestačil jsem zírat. Určitě by tento román měl sloužit jako etalon kvality pro ostatní autory S-F.
6-ti dílný britský seriál jsem neviděl, ale chce to čas od času mrknout na Uložto, třeba se to tam zase objeví, než to budou muset smáznout. Co se týká americké filmové produkce, lidi, radím Vám dobře, nekoukejte nato, předejdete žaludečním potížím a infarktovým stavům. Kniha je kniha a tahle stojí zato!!!!

21.03.2015

Povídkou Hordubal nasadil Čapek laťku hodně vysoko. Je to sonda do nitra poctivého a pracovitého člověka, který věří v dobro a lásku. Další dvě povídky jsou o trochu slabší, není v nich tolik "akce" jako u Hordubala, přesto když je pochopíte, zjistíte, že nejkrásnější život nemají nejznámější a nejbohatší herci či zpěváci, ale právě obyčejní lidé, kteří každodenní dřinou na sobě pracují, aby mohli být lepšími lidmi.

10.04.2015 5 z 5