Suzynka29 Suzynka29 komentáře u knih

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Skvělá knížka, z které mi četla babička. Nejlepší je, jak vařili dort, taky si v kuchyni někdy tak připadám...

04.06.2016 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Skvělá kniha! Sci-fi mě nikdy moc nezajímalo, ale tuhle knihu jsem přečetla už několikrát a určitě ne naposledy. Film jsem neviděla a ani nechci, protože by mě určitě zklamal.

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Musela jsem si dát pár dní na to, abych si o knize udělala svůj názor a nějak to strávila. No, co říct. Byla to moje druhá kniha této autorky (první Poslední dopis od tvé lásky byl TOP) a další kniha, který se mi vryla do paměti. Musím říct, že mě kniha opravdu bavila. Když jsem ji dočetla, byla jsem ráda za svůj život, protože vždycky může být hůř a dokud je člověk zdravý a má kolem sebe lidi, kteří ho mají rádi, všechno ostatní nějak dopadne. Doufala jsem, že vše dobře dopadne, i když je mi jasné, že ani v životě by tento příběh zrovna happy-endem nezářil. Každopádně kniha byla úžasná, ke konci jsem si pobrečela a opět mě Jojo nezklamala. Téma asistované sebevraždy je velmi diskutované a asi rozděluje společnost na dva tábory , ale myslím, že tato kniha ukázala přesně to, co by mělo odpůrce eutanazie přesvědčit o tom, že o svém životě by měl každý rozhodovat sám až do konce.

04.02.2020 5 z 5

MILUJU tuhle knížku. Mám ještě to první vydání, z kterého mi tatínek četl na dobrou noc. Bongo, Křižák, Keny, parta Řízek atd... to mě fakt nikdy neomrzí. Člověk se pobavil slušným a inteligentním humorem. Seriál jsem viděla jen jeden díl a strašný! Ale kniha mě nikdy nepřestala bavit.

O mé rodině a jiné zvířeně O mé rodině a jiné zvířeně Gerald Durrell

Moje nejoblíbenější kniha tohoto autora. Už x let se kvůli této knize chystám na Korfu, abych potkala želvu Kyklopa...

Brusinky Brusinky Barbara Nesvadbová

Nuda, nuda a ještě jednou nuda! Ani jsem to nedočetla. Nemám ráda tyhle namyšlené afektované paničky, které si nedokážou přiznat, že už jejich rádoby sláva dávno vyprchala. Její styl hodnocení mužů a manželství jsou dle mého slova zakomplexované dámy, s kterou žádný chlap nevydrží. Ovšem její sebevědomí bych chtěla mít. Kniha fakt totální brak!

04.06.2016 odpad!

Skladatelka voňavého prádla Skladatelka voňavého prádla Martina Formanová

Kniha mě zaujala hned od začátku. Líbilo se mi, že si autorka nedělala hlavu s nějakým "mlžením" a napsala věci tak jak opravdu byly. Až do této doby jsem nevěděla nic o jejím vztahu s KG, bylo to pro mě příjemné zpestření. Když čtu komentáře některých "moralistek" musím se smát. Jo závist je vážně zlo...

04.06.2016 5 z 5

Knížka mě bavila hned od samého začátku (a to se moc často nestává). Líbilo se mi jak se prolinala minulost se současnosti, dej se vždy ubíral jinam, než mě napadlo. Za mě proste jedna z nejlepších knížek, co jsem četla. Už se těším na druhy díl...

27.07.2019 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Moje druhá kniha od Jojo. Do první, Stříbrné zátoky, jsem se nemohla začíst, ale tahle mě překvapivě bavila hned od začátku. Moc hezky napsané, různé náhody, prolínání se dějů ,fakt super. Opravdu se mi tahle kniha moc líbila dokonce jsem nakonec uronila i lehkou slzu. Chtěla jsem začíst číst další knížku, ale dám si oddych, pořád na tu knihu musím myslet, na to, co člověka v životě vede k tomu, co udělá a jak náhody můžou ovlivnit celý jeho život.

03.05.2019 5 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Mám doma ještě historický výtisk po moji babičce z roku 1888 a nikdy mě ta kniha nenadchla. Možná proto, že nás ji nutili ve škole číst a pořád nám ji předkládali jako veledilo. I když oproti hrůzam, co dnes vychází, to bylo hezky napsané a mělo to myšlenku.

07.06.2016 3 z 5

Četla jsem ji jako jedinou knihu tohoto autora a bavila mě. O to víc jsem ji ocenila, když jsem navštívila Marseille a pevnost If. Pro hodne lidí nudná "klasika" nebo povinná četba. Pro mě obrovské a nezapomenutelné dílo.

Lucky Luk 1. + 2. díl Lucky Luk 1. + 2. díl Lenka Lanczová

Miluju tuhle knížku. Četla jsem ji nedávno po cca 20ti letech a zapůsobila na mě zas úplně jinak než tenkrát na natvrdlou puberťačku. Mám doma malého Lukáška a když jsem mu tenkrát to jméno vybírala, přesně se mi vybavil Lucky Luke (tak doufám, že nebude taky takový průserář). Můžu fakt jen doporučit!!!

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Moje první kniha od autorky, byla mi doporučena knihovnicí. No úplně nevím, co si myslet. Jako námět dobrý, prolínání dějů, postav a tak taky fajn. Jen si teda říkám, ze napsat tak tlustou knihu celkem o ničem nebo spis o 12ti hodinách času je asi taky umění. Závěr mě přišel takový nedokončený, to nemám ráda. A co mě teda neskutečné štvalo byl styl psaní. Jako jsem asi “konzerva”, ale používání uvozovek, když někdo něco říká mi přijde normální, tady jsem se v tom často dost ztrácela. Pokud je to ovšem autorčin styl, tak to byla asi i poslední knih, kterou jsem od ni četla. Shodou okolností má aspoň červený název, tak jsem splnila i knihu z výzvy.

16.01.2020 3 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Ze začátku pro me byla kniha utrpení, ale nakonec jsem se do toho zakousla a moc se mi to líbilo. Konec překvapil, dojal i pobavil.

16.03.2018 4 z 5

Já jsem asi divná, ale příběhy Harryho Pottera mě prostě nebavily.

04.06.2016 1 z 5

Metráček I. a II. díl Metráček I. a II. díl Stanislav Rudolf

Četla i viděla jsem Metráčka několikrát a vždy mě pobaví. Hezky a čtivě napsané. Vždy jsem pochybovala o tom, že je autor muž, protože tak přesně vystihnout pocity náctileté holky, snad ani není možné...

Hračka Hračka Sylva Lauerová

Jedná z nejlepších knih, co jsem kdy četla. Uznávám, že některé části byli zbytečně zdlouhavé, ale jako erotický román fakt super. Kam se hrabe 50 Odstínů. Bavilo mě právě to prolínání dějů z minulosti, ze současnosti, magie a tajemno a hlavně jsem si celou dobu představovala toho úchvatného Toma. Puritánka fakt nejsem, takže její popis sexuálních praktik mě do rozpaků neuváděl. Za mě super!

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

A mě ta kniha bavila. Nic složitého, zábavně napsané. Člověk si sám uvědomí, že všichni kolem řeší sami v sobě nějaké problémy. Za mě dobrý, i když chvílemi to bylo trochu zdlouhavé, ale protože to bylo celkem pohodové čtení, nebylo to nijak dramatické

01.05.2020 4 z 5

Afrika, má láska Afrika, má láska Corinne Hofmann

No docetla jsem jako poslední díl v radě. Kniha mě bavila jen mi přišlo, že něco bylo zbytečně do detailu a celá návštěva Barsaloi jen tak letem světem. Ale i tak jsem rada přečetla.

16.01.2020 4 z 5

Zpátky z Afriky Zpátky z Afriky Corinne Hofmann

Druhý díl byl fajn, ale úplně mě nenadchnul jako ten první. Tak ono to také nebylo zas tak dramatické jako život v Keni. Co mě moc nebavilo bylo její vychvalování vlastních obchodních zkušeností, získávání práce atd, ale na druhou stranu jsem ocenila, že zbytečně všechno nerozepisuje do detailu a o ne moc podstatných událostech se zmíní v pár větách. Každopádně výstup na Kilimanžáro musel být velmi náročný a za to ji svým způsobem obdivuji! Špatné čtení to nebylo, přečetla jsem za jeden den, spíš to byla taková oddechovka.

07.01.2020 3 z 5