Surikata369 Surikata369 komentáře u knih

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Vypíšu si to sem v bodech:):
+ velmi aktuální téma - sociální sítě
+ opět obrovsky čtivý i přes to, že vraha známe skoro na začátku knihy, na napjatosti to neubírá :)
+ skvělý rozložení kapitol, fakt to nutí číst dál a dál
+ žádné dějové linky navíc, to se mi líbí, pozornost zůstává u toho hlavního
+ chování pana autora ke čtenářům, super! (ta pozn. na konci)

- možná už mě malinko rozčiluje Erika s tím, jak nerespektuje autority, už je to trochu otravný
- nějaké věci se opakují (Marsh a jeho skoro rozvod, Sparks a jeho nevydařený vztah s manželkou?, střelení Petersona po tom co jí takhle umřel Mark...)
- její chování k Petersonovi už mě taky docela štve, vždyť Peterson je boží :D

Stejně o dost víc převládají klady, rozhodně si přečtu navazující díl a už se moc těším!
Skvělá detektivka, ne že ne.

23.08.2021 3 z 5

Milý Johne Milý Johne Nicholas Sparks

Taková mega romanťárna, co se dobře čte. Asi ne úplně uvěřítelný, ale oddechový stoprocentně :)

21.08.2021 3 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Mám ráda knihy o Erice Fosterový. Když mám chuť na detektivku, sáhnu vždy po ní. Líbí se mi, že kniha nemá zbytečně navíc milion postav, který si musím pamatovat, nejsou v ní jiný zbytečný dějový linky a já se plně soustředím na příběh. Tenhle případ byl originální v tom, že se řešil 26 let po jeho spáchání, dobrý nápad. Určitě si půjčím další díl.

15.08.2021 4 z 5

Proč máma pije Proč máma pije Gill Sims

Jéé, to byla fajnová oddechovka. Humor sice prvoplánový, ale mně se to moc líbilo. Připomínalo mi to knihy ze svý puberty, ten styl humoru :D Ač nejsem matkou, knihu jsem si ve chvílích nudy četla moc ráda.

12.08.2021 4 z 5

Na věky věků Na věky věků Ken Follett

Úžasně poutavě napsaná kniha. Květnatost tohohle příběhu mě nepřestane udivovat. Opravdu baví každá stránka. Je sic pravda, že příběh je vcelku podobný tomu předchozímu (+ nějaké prvky povah hlavních postav se opakují), ale mně to vůbec nevadilo. Touhle knihou pan autor definitivně získal jednoho novýho obřího fandu :) Hned jak to bude možné, přečtu další knihu v pořadí.

10.08.2021 5 z 5

Zápisník alkoholičky Zápisník alkoholičky Michaela Duffková

Knížka to rozhodně není špatná, ale ocenila bych, kdyby šla trochu do hloubky. Chápu asi koncept knihy - zachovat to jako zápisník, nebo blog, ale stejně bych nějaké pasáže víc rozvedla a nějaké (ty manželské krize) zase zkrátila... Pak také moc nechápu, proč se tam spoustu věcí opakuje ve formě tich příspěvků z FB. Líbí se mi rozhodně upřímnost autorky a také na konci knihy ty pohledy jiných osob. A je úžasný, že p. Duffková vyšla z anonymity, aby pomohla dalším závislým, za to obří palec nahoru. Je jen dobře, že kniha vyšla.

04.08.2021 3 z 5

Než bude pozdě Než bude pozdě Jenny Blackhurst

Nečetlo se mi to kdovíjak dobře, zbytečně zamotaný a překombinovaný.

27.07.2021 2 z 5

Děvčátko a nacista Děvčátko a nacista Franco Forte

Kniha sice vcelku ,,přitažená za vlasy", hlavně ke konci se Slečnou Zvědavou, ale napsaná je dobře.

12.07.2021 3 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Jednu hvězdu z hodnocení dávám pro trochu originality skrz hlavní devítiletou postavu, ale jinak... Myslím, že tyhle zkreslující knihy by vůbec neměly existovat. Vždyť v tomhle podání Osvětim vypadala jako docela príma tábor, např. každý den je možné jít si pokecat k plotu, který vůbec nebyl nabitý elektřinou, samo dítě si dojde pro nový vězeňský mundúr... Jinak naivita hl. hrdiny byla až do očí bijící... Jestli toto má být kniha pro děti, aby trochu pochopily, co se dělo, tak budiž, ale jinak...

12.07.2021 2 z 5

Úterní ženy Úterní ženy Monika Peetz

Neurazí, nenadchne. Potřebovala jsem něco hodně nenáročnýho a tohle to tedy je. Přečteno za den, do hloubky ta knížka fakt nejde.

08.07.2021 2 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Nedočetla jsem ani do půlky, proto hodnocení nedávám. Ale knížka se mi nelíbila, ani ten humor, ani styl psaní.

07.07.2021

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Naprosto neuvěřitelně napsaná kniha. Tohle muselo dát hodně práce napsat. Historický román jaksepatří. V něm opravdu nic nechybělo. Nikdy bych neřekla, že budu hltat každou stránku z tich 926, co jich kniha má. Jestli váháte, zda číst-doporučuji přečíst všem, překvapí vás, jak moc je čtivá. Bravurní práce, opravdu. Dala bych i vyšší hodnocení, kdyby to šlo. Co nejdříve si půjčím další díl, už se nemůžu dočkat, až se zase do něčeho takového začtu.

06.07.2021 5 z 5

Dopisy ze Sachsenhausenu Dopisy ze Sachsenhausenu James Moloney

Takový román zasazený do druhé světové války, za což dávám o hvězdu navíc, protože vyhledávám knihy s touhle tématikou. Na mě možná až moc přeromantizovaný. Vadili mi některé dialogy. Takže takovej lepší průměr za mě.

05.07.2021 3 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

EDIT: Půl roku po přečtení a já na tuto knihu nemůžu zapomenout, velmi originální...

Ač je tahle kniha hodně opěvovaná, mě bohužel nějak nesedla. Hlavně do půlky knihy. Přitom téma je mi blízký, líbilo se mi to zařazení archivních záznamů a všeho možnýho, ale prostě to pro mě z nějakýho důvodu nebylo moc čtivý.

16.06.2021 4 z 5

Po pravdě Po pravdě Gilly Macmillan

Po pravdě? Tohle se nedalo. Ta skladba vět, ta imaginární Eliza, to chování hlavní hrdinky... Hodnocení nedávám, jelikož jsem to před půlkou knížky vzdala a jelikož nechci poprvé dát nějaké knížce ,,odpad".

11.06.2021

Žhářka Žhářka Stephen King

Je hrozně zajímavý, jak tenhle proslulý autor vše napíše tak, že mi to přijde jako popisování reality :D Zase další skvěle vykreslený příběh, vykreslená atmosféra. Když se někde objeví ,,ti druzí'' má to obří šťávu a tady to nebylo jinak. King je prostě pan Spisovatel :)

09.06.2021 4 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Mně se to líbilo. Sice je trošku zvláštní, že jsme pachatele znali od poloviny knížky, ale zase jsem aspoň celou dobu v hlavě netipovala kdože to bude :D Tahle série se moc dobře čte a určitě si co nejdřív půjčím třetí díl.

29.05.2021 5 z 5

Po povrchu Po povrchu Tomáš Třeštík

Tohle byl osvěžující zážitek. Pan Tomáš je fakt sympatickej, líbila se mi jeho upřímnost. Takže, nejen že miluju jeho tátu :D, neuvěřitelně obdivuju jeho mámu, jeho žena mi připadá zajímavá, tak už vím, že chovám i obří sympatie k němu O:) Jsem ráda, že tuhle knihu vydal, aspoň jsem se dozvěděla spoustu věcí i o něm. Fakt zajímavý dílko :)

27.05.2021 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Rozhodně zajímavé dílo.

21.05.2021 4 z 5

Manželské lži Manželské lži Kimberly Belle

Takový průměrný thriller, co se ale dobře četl. Jen škoda, že zhruba od poloviny knihy člověk ví hlavní zápletku, takže žádné překvapení nehrozí. Ale jinak kdo má chuť na něco jen tak na zhltnutí a ne moc přemýšlení, tak je to asi ideální :)

21.05.2021 3 z 5