surikata246 surikata246 komentáře u knih

Kočka leze dírou Kočka leze dírou Pavel Šrut

Patřila k mým srdcovkám v dětství.

25.02.2021 4 z 5

Poslední sbohem Poslední sbohem Lee Child

Musela jsem přečíst velmi rychle, protože další kolegové a kolegyně už jsou nedočkaví.
Líbilo se mi to moc a myslím, že patří k nejlepším s hlavním hrdinou Reacherem. Moc se těším na další setkání.

02.02.2021

Bohyně malých vítězství Bohyně malých vítězství Yannick Grannec

Co říci- silný až neuvěřitelný příběh obdivuhodné, silné a velmi statečné ženy a jejího geniálního a naprosto šíleného manžela. Přesto se mi to líbilo, ale nedá se to číst jedním dechem. Dozvěděla jsem se hodně zajímavých informací, které jsem nevěděla o významných postavách vědy.

31.10.2020 5 z 5

Ještě to nebalím, vzkazuje babička Ještě to nebalím, vzkazuje babička Judy Leigh

Z počátku jsem se nemohla začíst, ale později jsem se bavila a
obdivovala odvahu v cestování i bezprostřední chování hlavní hrdinky. Krásná knížka, která nese i poučení, ze věk i zdravotní omezení nehrají roli.

17.10.2020 5 z 5

Kořeny zla Kořeny zla Dominik Dán

Další drsné realistické pojetí zjitřených porevolučních let. Skvěle vykonstruováno.

16.08.2020 5 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

První setkání s autorem a jsem nadšená,zasažená, Po operaci jsem soustavně porušovala režim a stále četla.

05.03.2020 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Je to první kniha od autora a jsem nadšena. Napínavé, mělo to spád a drsná zápletka. Určitě sáhnu po dalším titulu.

02.01.2019 5 z 5

Zamrzlá loď kapitána Flinta Zamrzlá loď kapitána Flinta Arthur Ransome

Tyto knížky jsme se sestrou a sestřenicí do slova hltaly a předháněly se o to která to přečte rychleji.O prázdninách u babičky jsme si na zahradě postavily stan a večer a v noci při baterce četly a představovaly si,že ta dobrodružství prožíváme i my. Je to už hodně let,ale krásné vzpomínky zůstaly i když mne velmi mrzí,že jedna členka těchto schůzek už není mezi námi.

04.11.2018 5 z 5

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

Co dodat? Kniha čtivá a poučná,zřejmě míchání kultur a náboženství je obtížné.Jiný kraj,jiný mrav.

28.10.2018 5 z 5

Zvěrolékař mezi nebem a zemí Zvěrolékař mezi nebem a zemí James Herriot (p)

Krásné čtení o zvířatech i svérázných lidech podané velmi laskavě.Patří k mým nejoblíbenějším knihám vůbec a jsem ráda,že některé mám ve své knihovně.

26.10.2018 5 z 5

Dar přítomnosti Dar přítomnosti Spencer Johnson

Myslím si ,že je to pozoruhodná knížka. Přinutí člověka k zamyšlení a přehodnocení náhledu některých návyků a přesvědčení. Často něco děláme a vůbec se nesoustředíme
na tu činnost a neposloucháme co nám někdy i důležitého druzí povídají.

25.09.2021 5 z 5

Sestřičky a jejich tajná přání Sestřičky a jejich tajná přání Donna Douglas

Donesla ji sestra z knihovny a řekla ,že se jí to líbilo. Četlo se to pěkně a byla změna po detektivkách a velkém napětí a stresu z práce. Moc příjemné setkání.

10.09.2021 5 z 5

Našeptavač Našeptavač Jaroslav Velinský

Docela napínavé čtení, pobavila jsem se.

14.02.2021 4 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Opět další obdivuhodná kniha nedávno objeveného autora. Napínavé a velmi poutavé. Určitě přečtu i další.

19.03.2020 5 z 5

Hrob v horách Hrob v horách Hans Rosenfeldt (p)

Po dosti vážné operaci velmi dlouho trvalo než se zdravotní stav zlepšil abych mohla číst. Jsem velmi ráda ,že konečně držím knihu v ruce a tato detektivka byla komplikovaná a strhující i když začátek trochu těžkopádnější.

12.01.2020 4 z 5

Bude to bolet, doktore? Bude to bolet, doktore? Adam Kay

Knihu jsem přečetla jedním dechem a hodně na mne zapůsobila a sdílela s autorem pocity radosti,smutku,frustrace, beznaděje a únavy. A vzpomněla si jak jsem kdysi začínala a to mnohdy bylo taky dost drsné.Občas se člověk po obzvlášť náročné noční službě v nemocnici sám sebe ptá jestli to ještě unese či ho to stále baví ?

13.02.2019 5 z 5

Slabikář Slabikář Jarmila Hřebejková

Vzpomínám na svůj slabikář,který leží někde na půdě.To byly časy malin nezralých a dětských iluzí,ale bylo to krásné.

27.10.2018 5 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Kniha mne velmi zasáhla citově, kulturní rozdíly a tradice postavení ženy ve společnosti. Souboj se svým osudem a téměř z ničeho se vypracovat v obdivovanou ženu, získat lásku milovaného muže. Na radu přátel jsem četla dříve než viděla film a doporučuji to i ostatním.

14.04.2018 5 z 5

Dětská encyklopedie Dětská encyklopedie Bohumil Říha

Nejoblíbenější z mých knížek v dětství,stále jsem v ní listovala a chtěla z ní číst dokud jsem sama neuměla číst.Stále ji máme doma a líbí se i mým potomkům!!

14.04.2018 5 z 5

Sloní paměť Sloní paměť Alex Lasker

Krásné čtení, které je velmi poučné i názorné. Sloni jsou fascinující zvířata a jejich život je těžký a jedinečný. Rozhodně doporučuji.

01.12.2023 5 z 5