surikata246 surikata246 komentáře u knih

Na Modrém Nilu Na Modrém Nilu František Flos

Skvělá dobrodružná knížka, četla jsem ji před lety. Pěkné vzpomínky jsou stále živé.

03.03.2021 4 z 5

Nestydaté neviňátko Nestydaté neviňátko Dominik Dán

Další knížka nedávno objeveného autora díky databázi knih.Skvěle napsáno. A je vidět,že zdání na první pohled klame a moc je nad zákon.Stojí určitě za pět hvězd.

06.10.2019 5 z 5

Krása nesmírná Krása nesmírná Irina Karnauchovová (p)

Byla jsem jako malá v nemocnici se zlomenou nohou a paní učitelka co za námi chodila a četla nám z ní, moc se mi to líbilo. Pak jsem se vrátila do školky kde ji také měli a začala patřit k mým oblíbeným knížkám. Doma jsem o ní nadšeně mluvila a pak se stal zázrak, dostala jsem ji od našich k 6. narozeninám a mám ji i dnes a čteme s dětmi.

21.04.2018 5 z 5

O chytré kmotře lišce O chytré kmotře lišce Josef Lada

Nejmilejší a nejoblíbenější knížka pro děti v naší rodině, tak ohmataná a rozpadlá. Ukořistil ji bráška při stěhování a nechal ji opravit ... Koupila jsem si ji později na výletě se školou v Praze a vracíme se k ní velmi často a rádi.

15.04.2018 5 z 5

Veterinářka Veterinářka Gillian Hick

Mě se kniha moc líbila a příběhy jsou opravdu ze života. Sdílela jsem s autorkou pocity radosti ,smutku, únavy a také lásku ke svému povolání. Rozhodně doporučuji.

05.03.2021 5 z 5

Krajina nočních jezdců Krajina nočních jezdců František Niedl

Konečně jsem si ji s chutí přečetla jako náplast po těžké nemoci a jsem ráda,že zase mohu držet knihu v ruce. Mohu se ponořit do příběhu a rozběhnout se zatím jen pomyslně kam jen chci.

10.04.2019 5 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Oblíbená kniha mé maminky a později také mne. Příběh neuvěřitelné odvahy, vůle a obstát ve světě mužů, naučit se exotické jazyky a odejít do cizích krajin. Dostala jsem k narozeninám od rodičů, když jsem po těžké autonehodě ležela v nemocnici a bylo to těžké. Dnes už chápu proč, že je velmi důležité bojovat a nevzdávat se za každých okolností ať Vás potká v životě cokoli. Vřele doporučuji.

14.04.2018 5 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Tak to bylo naprosto skvělé.

20.04.2023 5 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Kniha psaná krásným jazykem o těžkém životě několika generací žen jedné rodiny. Moc hezké čtení.

13.10.2020 5 z 5

Doktore, ne tak zhurta! Doktore, ne tak zhurta! Patrick Taylor

Moc krásné vyprávění o doktorovi a podivných pacientech,moc jsem se bavila. Přečetla jsem další a ne zdaleka všechny. Žila jsem s postavami, přemýšlela o nich. Uvažuji, že si je pro zábavu přečtu znovu jako útěchu při náročné léčbě. Už se těším.

06.10.2019 5 z 5

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

Dočetla jsem dnes v noci bylo to napínavé,drsné a strhující.Jsem nadšená a rozhodně přečtu i další tituly.

12.04.2019 5 z 5

Dobré a ještě lepší jitro Dobré a ještě lepší jitro František Nepil

Glosy a vyprávění Pana Nepila jsem vždy ráda poslouchala v rádiu a stejně tak nebo ještě více jeho knihy,většinu jsem už četla a vždy je to milé.

29.10.2018 5 z 5

Veselý červenec Veselý červenec Josef Lada

Patřila k neoblíbenějším a prvním knížkám mého dětství. Stále má čestné místo v naší knihovně a čteme si z ní při různých příležitostech. Máme ji moc rádi.

07.11.2021 5 z 5

Přírodopisný atlas rostlin 1 Přírodopisný atlas rostlin 1 Jan John

Překrásná knížka ve které jsem si jako malá s tetou Lídou listovala. Byla velmi vzácná tak jen v rukavicích. Při letním pobytu na chalupě jsem ji přečetla a vzpomínala na krásné chvíle s tetou.

10.02.2021 5 z 5

Procházky s Peetym Procházky s Peetym Eric O’Grey

Dojemný příběh obézního a osamělého člověka, který touží po změně. sám si nedokáže pomoci a náhle mu vstoupí do života pes z útulku Peety. Změní způsob stravování, pohyb a poznává nové stránky života. Velmi zhubne a vše prožívá se svým psem a věří, že mu zachránil život. Krásné i poučné čtení o přátelství zvířat a lidí.

09.11.2020 5 z 5

Noc Noc Bernard Minier

Opět strhující děj,napětí,šok,děs a touha stále jen číst.

29.06.2020 5 z 5

Vražda Rogera Ackroyda Vražda Rogera Ackroyda Agatha Christie

Moc pěkná detektivka, nešlo se vůbec odtrhnout jen čtete a čtete. Pak je konec a litujete, že už nemůžete číst dál.

05.10.2019 5 z 5

Robin Robin Zdena Frýbová

Můj milovaný Robinu knížky jsem se hodně bavila. Navíc má teta Ema si pořídila právě foxteriéra,který se jmenoval Filip a byl to takový chytrák,že se téměř vyrovnal literárnímu hrdinovi a uměl pobavit i uzemnit co vyvedl.Dnes už je v psím nebi či pekle,ale dožil se ve zdraví 16 let.

26.10.2018 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Byla to takové trochu divné, ale zároveň i napínavé byla jsem zvědavá jak to dopadne.
Ale celkově to bylo slabé.

11.09.2021 3 z 5

Umění být zdráv Umění být zdráv Věra Keilová

Na knihu jsem se moc těšila a splnila moje očekávání a poskytla dost podnětů k zamyšlení. Je to hezky poskládáno, ale řada informací je už všeobecně známá. Určitě stojí za přečtení.

10.09.2021 4 z 5