Suou Suou komentáře u knih

Vojvoda z Montgomery Vojvoda z Montgomery Evie Dunmore

Môj komentár by som chcel venovať marketingu tejto knihy.
Po tejto knihe som túžil od jej originálneho vydania v roku 2019, nespočetne krát som ju mal v košíku ale vždy som ju nejako vyložil... na preloženú verziu som narazil až v kníhkupectve a to pozerám intra, goodreads, booktuberov ... nikde ani zmienka o danej knihe... dosť premárnená príležitosť nakladateľstva.
Musím vypichnúť aj nie práve šťastne zmenený názov, "Rebelky z Oxfordu"... znie mi to ako kniha z 90. rokov minulého storočia, pre 13 ročné čítateľky (pričom je kniha obsahovo pre starších čítateľov). :)

28.11.2021 4 z 5

Vím, že tě chci Vím, že tě chci Estelle Maskame

Stále nechápem ako môže mať táto séria tak dobre hodnotenie... Príbeh sa točí okolo toxického vzťahu, trápnej a predvídateľnej zápletky, nelogické a hlúpe postavy, s ktorými človek nemôže súhlasiť pokiaľ nemá menej ako 13 rokov alebo 0 mozgových buniek. Nechcem znieť príliš negatívne, ale v tomto prípade sa to ináč nedá. Hlavná postava v tejto knihe Tyler od seba hlavnú hrdinku odstrkuje lebo "musí", lebo má nejakú traumu... celý jeho príbeh bola len trápna snaha autorky vysvetliť prečo sa správa ako fracek. Druhý dej tejto knihy mi prišiel o dosť zaujímavejší a to bolo o týraní detí. Pohľad malého Tylera bol zaujímavý, jeho bod zlomu mala autorka celkom dobre pripravený, ale mohla tomu venovať viac stránok.

(tento príspevok píšem v rozhorčení po preskákaní posledných 200 strán, knihu som našťastie kúpil za 6€. Možno tento komentár zmažem keď mi táto séria nebude stáť za to nad ňou rozmýšľať.)

07.12.2020 1 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Kvôli tejto obálke by som si to neprečítal ani keby som chcel, preto som bol nadšený keď v slovenčine vyšla oveľa krajšia obálka a ja som si to konečne mohol bez hanby prečítať... ;)

06.10.2020 5 z 5

Víš, že mi chybíš? Víš, že mi chybíš? Estelle Maskame

Poviem to v skratke... ako môžem mať rád knihu, keď nemám rád hlavnú postavu?

27.06.2020 2 z 5

Jižní sestra Jižní sestra Emily Rodda (p)

Fu toto je koniec :(
Tento svet mi bude chýbať viac ako moja prvá kniha Eragon...
Bolo tu všetko :D tie úžasné zvraty, akcia, tajomno... a tie nápady...
Ten koniec mi trochu nesedel (to, že skončili spolu), počas celej sérií tam nebolo nič také vážne a zrazu spolu skončia. Ja som ich dával dokopy už od začiatku, len som čakal niečo romantické keď autorka chcela takéto zakončenie.
Už mi chýba prečítať len prvú knihu z tejto sérií (info pri Deltora III 2) takže teoreticky tento svet nemám uzavretý :D

21.05.2018 5 z 5

Ostrov smrti Ostrov smrti Emily Rodda (p)

Pri tomto dieli som mal problém ho dočítať. Celkom mi to nesedelo na začiatku, ale neskôr to bolo ono.

21.05.2018 4 z 5

Brána stínů Brána stínů Emily Rodda (p)

No keďže nemám prvú časť a už som nemohol vzdorovať tomu pohľadu čo mi dávala táto kniha z poličky, rozhodol som sa čítať od druhej časti. :3
Som si istý, že som prišiel o veľa, ale niekedy ju zoženiem :D a proste DELTORA je späť !!!konečne som sa vrátil späť do tohto sveta.

06.05.2018 4 z 5

Niečo viac Niečo viac Patrick Ness

Táto kniha je jeden veľký omyl ...
1. Niektoré vtipy boli určené iba pre anglické publikum, napríklad keď autor na prvých 80 stranách porovnáva anglická a americké slová... tunajší čitateľ v tom nenájde to čo oni. Možno ak by som si prečítal anglickú verziu tak by to bolo lepšie.
2. Pre mňa bol ďalší problém, že to bolo prakticky o ničom. Nechápte ma zle kniha sa mi čítala dobre a aj som sa pri niektorých častiach bavil, ale celkovo dej bol o ničom.
3. Na konci sa nevysvetlilo veľmi veľa vecí ... síce sme dostali niektoré odpovede sme dostali, ale ja chcem vedieť ako to dopadne. :(
4. U väčšine kníh som sa nudil na začiatku, ale tu som bol úplne unesený začiatkom. Prepáčte za výraz, ale mne sa páčilo, že hlavná postava išla srať :D to sa nevidí vo veľa knihách.

Záver kniha je podľa mňa podpriemer dejovo, ale nadpriemer atmosférou.
Kniha mi príde až príliš nadhodnocovaná, ale zároveň to chápem.
No proste to pre mňa je celkom ťažké ohodnotiť túto knihu.

06.05.2018 2 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

S dvojkou som mal rovnaké problémy ako s prvou knihou.
Opis bol slabší, ale dej to všetko prebil.
Vraj sa to má všetko zlepšiť od 3. dielu :) fakt sa teším na to, ako autorka začne pracovať s textom. :)

20.04.2018 4 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

No nechcem byť zlý, ale prvá polka knihy ma dosť nudila ... nie som zvyknutý na podobné príbehy, rovnako ako opis.
Druhá polka knihy bola pre mňa ako obrat o 90 stupňov :D konečne to začalo byť "akčné" a ten koniec ... podľa mňa to dopadlo fakt perfektne :)
Kniha je proste také "must have" a strašne sa mi páčia všetky vydania, už mám doma 3 :D

20.04.2018 3 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Noooo.... kniha bola v niečo lepšia a v niečom horšia ako film ...
Všetko v knihe dávalo väčší zmysel, ale bolo vidno, že je to autorkina prvotina :/
Napätie a akcia boli vo filme o dosť lepšie, takisto v knihe boli slabšie opisy, každá jedna scéna (aj záverečná) sa autorke vošla na pár strán.
Kniha sa mi páčila ale nechcem jej dať 5 hviezdičiek, počkám si aké budu pokračovania a nechám si 1 hviezdu do zálohy. :)

20.04.2018 4 z 5

Jak zamotat dračí příběh Jak zamotat dračí příběh Cressida Cowell

Ako fajn... nie je to zlé, ale príbeh sa stal repetetívny ... autorka stále dookola používa toho istého zaporáka. Navyše sa vždy snaží odôvodniť, prečo tam ešte je, ale vyznie to dosť chabo. Za mňa zatiaľ najslabší diel.

03.04.2018 2 z 5

Bezduché mesto Bezduché mesto Ransom Riggs

Ohhh ten koniec :D ale pekne po poriadku ...
Pokračovanie Sirotinca bolo obstojné pokračovanie dobrej knihy.
Narozdiel od prvého dielu mi fotky ktoré to mali "vylepšiť" naozaj vadili... prišlo mi, že to tam autor chce vopchať už len na silu ... málo z nich sa tam hodilo a aj keď sa hodila nesedelo to opisu autora ... hlavne vek postáv na fotke a v knihe (v knihe chlapec, ale na fotke som videl asi 40 ročného muža... to potom pekne rozhádže)
Ale kniha bola stále plná napätia a nemohol som sa od nej odtrhnúť.

01.04.2018 4 z 5

Ja osobne by som si knihu nekúpil nikdy... príde mi to ako ďalšie ťahanie peňazí od fanúšikov série HP. No, ale keď som na to narazil na antikvariáte za naozaj dobrú cenu :D musel som to mať ... Kniha je v podstate verzia filmu bez obrazu, takže v tomto prípade (sám neverím, že to píšem...) je film lepšia varianta. Ale musím povedať,že sa mi páčilo ako tu boli opísané niektoré pocity postáv, sám som nevedel, že Tina a Mlok mali pre seba oči už niekde na začiatku :)

30.03.2018 3 z 5

Pomsta & rozbřesk Pomsta & rozbřesk Renée Ahdieh

Plne súhlasím s Xpackal
Ja osobne som v tejto knihe nečakal mágiu, ale asi som zabudol, že som v YA :D
Musím povedať, že sa naozaj teším na pokračovanie. Konečne nejaká kniha v YA ktorá nemá niekoľko nudných pokračovaní.

29.03.2018 4 z 5

Fantastické zvery a ich výskyt Fantastické zvery a ich výskyt Joanne Rowling

Knihu som si popravde nechcel nikdy kúpiť, lebo som si myslel, že to je len ďalšie zdieranie peňazí od fanúšikov...
Ale potom som zistil, že autorka peniaze poslala na charitu a ešte som túto knihu našiel za super cenu :D nebolo mi viac treba.
Bol to pekný doplnok, s pár spoilami ku filmu a asi idem pokračovať v doplnení tejto malej série kníh.

18.03.2018 3 z 5

Bronzový klíč Bronzový klíč Holly Black

Tento diel mi prišiel o niečo slabší, zápletka nebola tak ohromujúca ako prvé dve knihy ale ten koniec.... autorky si vždy nechajú na koniec knihy jedno obrovské prekvapenie. Zatiaľ sa mi potvrdzuje že táto knižná séria je jedna z mojich naj. Ale pokračovanie si nechám na neskôr lebo 5. Diel ma vyjsť až na konci roka ... as neodolal a prečítam v angličtine. :D

18.03.2018 4 z 5

Měděná rukavice Měděná rukavice Holly Black

Druhé pokračovanie nesklamalo rovnako ako prvá časť :)
Teším sa čo si na mňa autorky pripravia nabudúce. Zatiaľ každá jedna časť bola jedno OBROVSKÉ prekvapenia :D tie zápletky sú napínavé a nikdy sa nenudíte.

14.03.2018 5 z 5

Železná zkouška Železná zkouška Holly Black

Ja som ohromený ....
Knihu som kúpil už dávnejšie a (zas) som sa k nej dostal až teraz.
Celý čas som si myslel, že chápem to veľké tajomstvo o hlavnej postave, ale ku koncu som bol tak ohromený :D toto bude jedna s mojich naj sérií a to hovorím iba po prvej knihe :D
Knihu som "dal" za jeden deň ... čítal som do 2 večer... proste som sa do toho vrhol ako už dlho nie po žiadnej knihe. Síce to je podľa mňa kniha smerovaná pre deti, ale ja som nadmieru spokojný.

11.03.2018 5 z 5

Pamätám sa ako som bol na filme a hneď som musel ísť do kníhkupectva kúpiť knihu...
Bohužiaľ som ju nechal na políčke "na čítanie na neskôr" a konečne som sa k nej dostal.
Kniha ma až tak neprekvapila, keďže som videl film ale dosť to pomenili. Dej bol zvyžný a dobré sa to čítalo. Ale tie fotky tam nie vždy pasovali, vyzeralo to ako že ich mali veľa a nevedeli čo s nimi tak museli vytvoriť odveci situáciu aby ich tam mohli dať. Ale nápad to bol dobrý.
Určite budem v sérii pokračovať, lebo ten koniec ...

10.03.2018 4 z 5